Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Sterownik do akwarium

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Myślę że to jest fajne urządzonko ale:
- z panelem LCD i elektrodą ph to lekko 4 stówy
- tam jest procesorek który trzeba mieć czym zaprogramować programator + program od autora (za ile>>>?) no chyba że będzie tak uprzejmy...
- polutować to wszystko i ładnie opakować to też nie jest jak złożenie samolotu... z papieru

Ale mimo wszystko przykuwa wzrok
togawa
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112, 30, 18
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: togawa »

Czytałem tam wyliczenie kosztów każdej części i w całości wyszło około 260zł

Programuje się za pomocą komputerowego portu LPT (drukarkowego) a program (plik wsadowy) jest dostępny i dokładnie opisany przez autora i każty to może zrobić :-)
neon
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2010, 10:37
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Sterownik do akwarium

Post autor: neon »

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic589928.html

Robił ktoś kiedyś coś takiego ???

Może macie jakieś mniej zaawansowane konstrukcje, które można tańszym kosztem zrobić???

Zbudowałem ten sterownik i działa u mnie z powodzeniem od ponad roku. Koszt to ponad 200PLN bez sondy ph-sonda+płyny kalibrujace do niej to kolejne 200PLN.

Do wersji 5.5 dokumentacja+soft do zaprogramowania procesora jest za darmo. Z tego co się orientuje to autor cały czas rozwija projekt ma on nawet swoja stronę w internecie-wpiszcie w googlach fraze "sterownik Skalar" i dowiecie się wiecej szczegółow odnosnie budowy i kosztów.
maglow
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:58
Imię: Maciek
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: maglow »

Witam.
Podaje Wam link zabawki nad którą się zastanawiam.
Z ich zestawami miałem wielokrotnie do czynienia i nigdy nie było problemów, są proste w wykonaniu no i oczywiście tanie.
http://sklep.avt.com.pl/p/pl/47986/ster ... ntazu.html
Jak ktoś miał z tym zestawem do czynienia proszę o zamieszczenie informacji.
Pozdrawiam.
-= MACIEK =-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”