Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dyfuzor CO2 - nowa odsłona

jak do tej pory najleszy jaki miałem

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
vasteq
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: vasteq »

Oj to wątpię żeby do końca wylotu rury rozpuściło się tak żeby nic nie było widać. Nawet drogie dyfuzory z ceramiką dające mgiełkę wypuszczają bąbelki, patrząc po filmikach na YouTube. Oczywiście pewnie kwestia długości rury albo ustawionego przepływu ale u mnie z konieczności jest dość krótka rura ok 50-60 cm
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

U mnie nie było żadnych bąbelków. Zamontowane na fabrycznym wężu w JBL 901, nie wiem ile one mają długości dokładnie.
walher
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:39
Imię: waldek
Lokalizacja: opolskie
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 55

Dyfuzor narurowy po 5 latach

Post autor: walher »

Chciałbym przekazać kilka spostrzeżeń zwolennikom filtra narurowego jako dyfuzora co2- po 5 latach użytkowania dolna część filtra (ta przezroczysta) niesamowicie zmiękła - plastik znacznie ugina się podczas wykręcania - po wykręceniu tej części filtr nie można uszczelnić, pomogła wymiana dolnej przezroczystej części filtra. Druga uwaga - co 2 w filtrze musi być podawane poprzez kostkę napowietrzającą - drobne bąble CO2 się wtedy rozpuszczą.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Witam, mnie też to dopadło lecz po 7 latach ;)
walher pisze:Chciałbym przekazać kilka spostrzeżeń zwolennikom filtra narurowego jako dyfuzora co2- po 5 latach użytkowania dolna część filtra (ta przezroczysta) niesamowicie zmiękła - plastik znacznie ugina się podczas wykręcania - po wykręceniu tej części filtr nie można uszczelnić, pomogła wymiana dolnej przezroczystej części filtra. Druga uwaga - co 2 w filtrze musi być podawane poprzez kostkę napowietrzającą - drobne bąble CO2 się wtedy rozpuszczą.
Pozdrawiam Darek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”