Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Rzeszów] "Orka", Krzyżanowskiego 22

Sklep zoologiczny

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

[Rzeszów] "Orka", Krzyżanowskiego 22

Post autor: zulix »

Sklepik zoologiczny typu "u sąsiada". Jest malutki i dość trudno go znaleźć (wynajęte pomieszczenie chyba w żłobku, ale z oddzielnym wejściem).

Na obfite połowy akwarystyczne nie liczcie - sklep jest za mały i więcej jest tam żwirków i karmy dla kota ;-) Akwariów z rybami jest chyba 18. Pokarmy i podstawowy drobny osprzęt jest. Droższe i większe rzeczy (np. kubełki) na zamówienie (wymagana przedpłata). Dość dużo "zwykłych" akwariów o różnych pojemnościach (na oko od 10 do 200 l). Całkowity brak roślin w sprzedaży.

Sklep nastawiony na obsługę pobliskich czworonogów. Ceny karm dla psów i kotów należą podobno do najlepszych w Rzeszowie (oczywiście wybór nie jest kosmiczny).

Dlaczego piszę o takim (wg kogoś może "słabym" sklepie)?

Otóż, warto tam zajrzeć znając ceny gdzie indziej. Bardzo często można kupić coś taniej nawet bez pertraktacji ceny. A pertraktować też można. Sprzęt na zamówienie również w dobrych cenach. Przykłady:
- rok temu na wakacjach kupiłem kubeł (na zamówienie) 50 zł taniej niż w topowych sklepach.
- zawsze kupuję tam akwaria (dzisiaj kupiłem już 4-te). Cena poniżej 1 zł/litr. Można też zamówić akwa na wymiar.

Często można oddać (w zamian) nadmiar odchowanych zwierzątek.

Kompetencje właściciela/sprzedawcy "normalne", tj. nie bredzi herezji i nie próbuje robić z siebie guru. Ot, pogadać można (i czasem pośmiać).

Z podanych powodów lubię tam czasem zaglądać.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, 8:55 przez zulix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Wiele razy kupowałem tam ciekawe gatunki za niższe ceny niż w innych sklepach
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

zulix możesz mi podać ulicę gdzie jest ten sklep
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Krzyżanowskiego czyli boczna rejtana jadąc od Statoil trzeba skręcić w lewo przed Carrefour
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

a mozna jeszcze numer
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Byłem dzisiaj w sklepiku. Ceny jak zawsze dobre, rybki ładne w dobrej formie, trupów oczywiście brak. Większość rybek to popularesy. Zanotowałem kilka cen, może się komuś przydadzą:

- neon czerwony, duże ryby (nie jakieś przecinki, tylko praktycznie dorosłe - z polskiej hodowli, bo pytałem) 2,5 zł/szt i 20 zł za 10 sztuk,
- bocje wspaniałe i siatkowane odpowiednio 9 i 7 zł,
- mułojad 7 zł
- ramireza 5 zł

Sprzęt też jest, ale jakoś tak głupio mi było spisywać ceny a i niezbyt znam ceny u konkurencji.
Akwaria spisałem (kilka sztuk):
53 l - 49 zł
96 l - 89 zł
200 l - 190 zł
Pokrywy (te klasyczne wypraski) też były chyba tanio, przynajmniej jak kiedyś kupowałem dla siebie to zapłaciłem wtedy znacznie drożej.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Dziękuje za informację na pewno się wybiorę - mają mułojadki... :roll:
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Jakby ktoś potrzebował neona czerwonego to polecam. Była nowa dostawa i 10 sztuk za 20zł można kupić już duże rybki.
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

Byłem dziś w Orce, sklep bardzo fajny, czyściutki, ma klimat, pan też bardzo miły. Zakupiłem 10 neonów czerwonych w promocji, podrośnięte sztuki. Nie widziałem trupków, kondycja wszystkich rybek wyśmienita.

Co do adresu, ;) i dojazdu, to się trochę naszukałem, bo nie jest stricte na Krzyżanowskiego, tylko za parkingiem i mostkiem na rzeczce i nie widoczny od strony ulicy.

Ale warto było odwiedzić, polecam

PS. dowiedziałem się że to prawdopodobnie ostatnia dostawa neona czerwonego, bo dostawca z Rzeszowa rezygnuje z hodowli.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

PS. dowiedziałem się że to prawdopodobnie ostatnia dostawa neona czerwonego, bo dostawca z Rzeszowa rezygnuje z hodowli.
I to jest właśnie znak żeby sprzedawcy z mniejszych sklepów wybrali się na giełdę do Łodzi i zaopatrzyli swoje sklepy w porządne czasem niespotykane ryby.

Ja jestem zadowolony w 90% z prowadzenia sklepu :) w akwariach czysto rybki zdrowe nie ma trupów ale:
-wystawowe jak ostatnio byłem mocno przerybione dużymi rybami (pielęgnica papuzia, sum rekini)
- te karmy dla psów kotów i innych zwierzątek po prawej na ziemi co stoją jakoś bym bardziej piętrowo poukładał ale część gdzieś pochował tam gdzie kupujący nie wchodzą, zwiększyło by to miejsce przed akwariami bo teraz jak się 2 osoby spotkają to jest ciężko.

ale ogólnie sklepi ma bardzo duży plus u mnie :D tak trzymać
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Zależy z której strony jedziesz, jak skręcasz z ul. Rejtana zaraz za carrefourem to po 200/300m po prawej zobaczysz szyld i trafiasz bez problemu :P

W tym wątku proszę się wypowiadać tylko i wyłącznie na temat sklepu "Orka" na Krzyżanowskiego 22. Każde inne posty będą od tej chwili kasowane. - krzysiekb4
Ostatnio zmieniony 03 lut 2010, 23:25 przez comatose, łącznie zmieniany 1 raz.
justa
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2010, 8:54
Imię: Justyna
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: justa »

Bardzo nie lubię kiedy mnie ktoś ignoruje - a coś takiego mnie spotkało ze strony pana sprzedającego. U mnie sklep spalony na zawsze ale tak to jest w sklepach w których dba się głównie o stałych "znajomych" odbiorców - przynajmniej ci są zadowoleni i stanowią stałe źródło dochodów. ...a rzucanie słuchawką jako odpowiedź na pytanie... no cóż...
justarz82
Karol
Posty: 132
Rejestracja: 06 lut 2010, 19:31
Imię: karol
Lokalizacja: rzeszow
Płeć:

Post autor: Karol »

E chyba nie jest tak źle z tym sklepem. Ja tam kupiłem szkło + pokrywę bo najtaniej w mieście wtedy było. Ogólnie nie mam zastrzeżeń do "ORKI" choć nie bywam tam za często z powodu małej powierzchni z czym wiąże się mały asortyment. A poza tym sprzedawca dla mnie był miły i służył radą. A o rabatach nie wspomnę :mrgreen:

Aaa no i najważniejsze. To dzięki ulotkom w tym sklepie dowiedziałem się o Podforaku ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Byłem 6.12.2011 czyli w Mikołaja. Specjalnie się nic nie zmieniło w sprawie zaopatrzenia tj. powierzchni nie przybyło ;)

jak ciekawostkę powiem, że ja oraz wszyscy klienci, którzy byli w "moim czasie" otrzymali prezenty Mikołajowe. Ja dostałem chomika :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”