Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Sklep zoologiczny w Rzeszowie - Galeria Millenium Hall

Tragiczne warunki

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Sklep zoologiczny w Rzeszowie - Galeria Millenium Hall

Post autor: JemioloSeba »

Witam.
Wczoraj będąc z żoną na zakupach w Rzeszowskiej galerii Millenium Hall odwiedziłem znajdujący się tam sklep zoologiczny. To co widziałem przechodzi ludzki pojęcie. Tylu martwych bojowników w kubeczkach nie widziałem jak żyję. Nie dawało mi to dziś spokoju i zastanawiam się czy widząc coś takiego nie powinienem gdzieś tego zgłosić? Przecież to też zwierzęta i należą im się jakieś godne warunki. Tak w ogóle to trzymanie bojowników w tych kubeczkach to jakiś nowy trend czy ja to dopiero teraz widzę? Przecież ta ryba nie ma jak się nawet obrócić. Czy ona spędza w tym kubku całe dnie aż ktoś ją kupi lub padnie z wycieńczenia?
Ponawiam pytanie. Czy w takiej sytuacji mogę gdzieś zadzwonić i zgłosić nieodpowiednie według mnie warunki przechowywania ryb? Wiem, że z psami i kotami problemu nie ma ale czy są instytucje chroniące prawa... ryb?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Podobno za zabicie karpia siekiera scigaja ;) ale czy za bojownika w kubeczku nie wiem zapytać trzeba "bojowników" o prawa zwierzat ;) ale jak nie bedzie telewizji to sie i oni niezainteresują:P
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Lepiej żeby w kubeczkach siedziały. Ktoś mądry wcześniej wpuścił tam sporszą liczbę samców do jednego szkła, rezultat oczywisty. Można zgłosić w inspektoracie weterynaryjnym ale mi szkoda by było czasu i nerwów. Niestety to nagminny proceder więc raczej nikt nie zareaguje bo wszystkie zoologiczne były by pozamykane.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

wisłok pisze: Niestety to nagminny proceder więc raczej nikt nie zareaguje bo wszystkie zoologiczne były by pozamykane
To u mnie wszystkie zoologiczne by zamknęli.

Pewnego razu byłem w Majstrze zobaczyć czy jest coś ciekawego.Jak ja zobaczyłem jedno akwarium gdzie były małe zbrojniki z innymi małymi rybami to je jadły żywcem,sporo już martwych pływało :podwójnie widzę: :podwójnie widzę: :podwójnie widzę:
Niestety nikogo z obsługi nie było w tym czasie.


Powinni zakazać trzymania ryb w tych kubkach. Tylko który właściciel sklepu by się tego trzymał...
Awatar użytkownika
JemioloSeba
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2013, 19:32
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 450l Malawi
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: JemioloSeba »

Czyli wynika z tego, że w zoologach to samowolka totalna? Dziwne. Jak chcesz sprzedawać mięso z martwej krowy lub kurczaka to wymogów sto milionów. Jeśli chodzi o żywe zwierzęta to już tak jakoś nie bardzo.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Powinni zakazać trzymania ryb w tych kubkach. Tylko który właściciel sklepu by się tego trzymał..
Z drugiej strony zaś patrząc sprzedawca żeby nie trzymać bojków w kubkach musiałby każdemu samcowi zapewnić odpowiednie, osobne akwarium, a na taka ilość jaką się sprowadza to raczej nie możliwe.
Jak chcesz sprzedawać mięso z martwej krowy lub kurczaka to wymogów sto milionów. Jeśli chodzi o żywe zwierzęta to już tak jakoś nie bardzo.
Ja jak widzę że mięso "śmierdzi" to idę do innego sklepu. Jak mi coś nie odpowiada to zmieniam sklep ;) - choć w tym przypadku może być ciężko, bo musiałbyś zrezygnować ze wszystkich zoologicznych ;)
A tak serio to rozumiem Cię, ale to jest biznes, a gdyby każdy sprzedawca przestrzegał zasad jakie my tu proponujemy to podejrzewam że sklep by szybko padł :(
Pozdrawiam - Kaśka
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

kosteczka pisze:Z drugiej strony zaś patrząc sprzedawca żeby nie trzymać bojków w kubkach musiałby każdemu samcowi zapewnić odpowiednie, osobne akwarium, a na taka ilość jaką się sprowadza to raczej nie możliwe.
Gdyby w zoologicznych zrobili takie coś:
Obrazek
To było by SUPER.Nawet żeby każdy bojownik miał 2L to już coś!
Natomiast samiczki do np. 100L.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Kondzio w Majstrze w Rzeszowie tak własnie bojki trzymali przed remontem
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Niestety prawo jest korzystne i respektoawne tylko dla piesków, kotków i dla koni. O inne zwierzęta nie troszczy się żadna instytucja a co za tym idzie żadne służby nie mają bata nad sobą, a jak to u nas na polskim podwórku bywa bez tego nikt do tego uprawniony się nie ruszy.

Czasy starych dobrych sklepów gdzie dbano o zwierzęta niestety są już za nami.
Takie rozwiązania jak prezentujesz to nic nowego, aż tak kosztowne nie są, w nie istniejącej już niestety Aquatice się dało.


Literówka. Dżoena
Ostatnio zmieniony 29 gru 2014, 9:37 przez wisłok, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Inc0gnit0, to w Rzeszowie...
Ja bym tylko w Dębicy.
wisłok pisze:Niestety prawo jest korzystne i respektowane tylko dla piesków, kotków i dla koni.
Masz rację. Czasem inne zwierzęta potrzebują większej pomocy i ochrony od strony prawa,ale co zrobisz?
Fajnie by było gdyby jakiś właściciel zoologa by to przeczytał i polepszył warunki.Byłby to sukces!

Jeszcze sobie przypomniałem o Barakudzie w Dębicy-dają tam super przykład- złote rybki w kuli przy kasie...
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Kondzio uwierz sa ludzie którzy maja potrzebe miec zwierzaka miec a nie sie nim opiekowac w nalezyty sposób , mam znajoma osobe która trzyma własnie welona w kuli jedyne co udało mi sie wypersfadowac to ze załozyła w kuli filterek i wymienia wode czesciej niz raz w miesiacu ( chyba pomogło rybce bo ma te rybke juz 1,5roku czego nie mozna było powiedziec o poprzedniczkach które szybko odchodziły do krainy lepszych parametrów zazwyczaj przed 6-tym miesiacem pobytu. dopuki ludzie beda kupowac kule doputy beda bojki i welony w nich ladowac
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Oj na wiele bolączek cierpi ten nasz akwarystyczny świat. Kubeczki, kule, dalekowschodnie fermy ryb, nieuczciwi i niedoinformowani sprzedawcy w zoologach( kule z welonami w sklepie to nic, byłem świadkiem jak w pewnym sklepie zostały zakupione może 5l akwarium kilka gupików i pyszczaków do kompletu, wszystko za doradą sprzedawcy), rabunkowe odłowy ryb itd, itp. Tak jak Wojtek pisze dopóki wśród ignorantów i półgłówków będzie popyt, dopóty napędzana będzie podaż, zwierzęta będą cierpieć a inni z akwarystyki robić będą bezduszny biznes. Aż przykro to pisać.

Poprawiłam literówki, Dżoena
Ostatnio zmieniony 29 gru 2014, 9:38 przez wisłok, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”