Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Troj-poż ul.Batorego22 (butle co2)

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Troj-poż ul.Batorego22 (butle co2)

Post autor: Najcudowniejszy »

Panowie mają na zbyciu 3 nowe butle co2 1,5 kg po 90 zł.6 kg i nabicie ,ceny do daleko posuniętych negocjacji.Polecam ,chłopaki nie są pazerni(co rzadko się dziś zdarza).
pawel
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

pawelwilkon masz do nich jakiś kontakt? chętnie sprezentowałbym sobie jedną taką butlę.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

ja bym sie pisał na taka butlę
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

A ja powiem tak, te butle leza juz u nich od zeszłego roku. Sa to butle pomalowane, pieron wie czy maja legalizacje? sa to małe 1,5kg butle dokladnie juz nie pamietam czy maja zawory te male czy duze ? Cena widze juz spadła bo kiedys chcieli 110 zl, chyba nikt im tego szajsu nie chce brac ;)

A przy okazji skoro kupujecie to warto byscie wiedzieli co kupujecie, te butle to przerobione stare gaśnice na Co2, ktore zabierali z zakladów pracy w celu złomowania. Bo przepisy zakazuja stosowania tak małych butli w budynkach typu szkoly, firmy, przedsiębiorstwa. Numery butle maja przebijane o ile wogole maja numery ?

Jestem poprostu negatywnie nastawiony do tej firmy. Radze dokladnie sie zastanowic i wszystko posprawdzac !
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 18:08 przez dnolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Zobaczyć zawsze można :D
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

dnolek pisze:Jestem poprostu negatywnie nastawiony do tej firmy.
Najwidoczniej.
Ja Ci powiem tak.Zdecydowana większośc butli 1,5 kg to przerobione gaśnice.Ja swoją kupowałem w Trans Spawie i co się okazuje :butla stara jak świat ,zawór też ale wszystko odpicowane i wygląda jak nowe.Legalizacja do 2018!Zapłaciłem 120 zł.Nic nie szkodzi się przejśc i zobaczyc.Pooglądac ,popytac bo 90 pln to niezła cena.Podaję nr tel.do właściciela podobno pod tel.24h.Artur Wiśniewski 784-977-771.I żeby nie było że ktoś mi za to płaci.Po prostu byłem tam dzisiaj nabic butlę. :mrgreen:
pawel
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

A więc dzwoniłem do gościa , butle są tylko zawór jest spożywczy.W czymś to przeszkadza?,
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

zawor spozywczy to wlasnie taki jak potrzebujesz. To jest ten z tym okrąglym pokretłem na gorze. Oni mowia ze to jest zawór spozywczy bo sa tez inne zawory np gaśnicze, zawór gaśniczy to nic innego jak taka raczka ze jak przycisniesz to cała siłą gaz lub proszek wydostaje sie na zewnatrz. A zawór spożywczy to wlasnie taki jak my wszyscy mamy w butlach do odkręcania.

Kwestia jest tylko taka jaki ten zawór spozywczy jest ? z małym czopem czy duzym ? jak z małym to w razie awarii po kilku latach koszt naprawy takiego zaworu wyniesie tyle co cena tej butli teraz. Jezeli jest to zawór z duzym czopem to koszt jest o niebo mniejszy bo kazda butla nie zaleznie od tego czy to 2kg czy 30kg ma dokladnie taki sam wymiar tego czopa, czyli tego gwintowanego wkręcanego czuba co wchodzi do butli. Wiec wymiana moze wyniesc np 10 zł albo i mniej.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Panowie , ale zawór kosztuje 50 zł , więc to wcale nie jest koszt butli .
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Boggi no zgoda ze zawór kosztuje 50 zł tyle ze teraz kup zawór z małym czopem :) wiem ze w łańcucie kolesie wymieniaja takie zawory ale nie sprzedaja tych zaworów :P wiec albo dasz im wymienic albo nie wymienisz wcale. koszt zaworu 50 zł wymiana 10 -20 zł i nabicie butli 12 zł = koszt butli w troj-pozu :P

Zreszta teraz wszystko przechodzi na standard jeden czyli na zawory z duzym czopem, wiec poprostu nie radze kupowac z małymi czopami bo za pare lat nie bedzie czesci do butli bo juz jest problem z tym i nawet w suponie goscie nie maja tych zaworow.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

dnolek pisze:Zreszta teraz wszystko przechodzi na standard jeden czyli na zawory z duzym czopem
Dokładnie.Ja mam z małym czopem czyli starego typu,ale cóż przepadło.Te w Troj-pożu mają zawory nowego typu.Zresztą żeby nie było,podejśc, pooglądac, popytac.
pawel
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

A jak poznać jaki to czop - nowego czy starego typu .Sorry za laickie pytanie ale ta butla mnie zaciekawiła.A i co legalizacji butli to gośc ( jego firma to robi ) więc z tym bez problemu.Czyli reasumując - żeby gra była warta świeczki jak ta butla i zawór ma wyglądać??A zawór bezpieczeństwa?
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

legalizacja to taka gówniana nalepka co oni naklejaja na zbiornik i twierdza ze butla przez rok bedzie sprawna :P Sam mozesz to okreslic ogladajac butle albo widzac ze cos z nia nie gra :P tyle ze sam sobie za to nie zabierasz 7zł.

Kazdy zibiornik ma byc sprawdzony od srodka w celu sprawdzenia czy nie koroduje i jest szczelny na zaworze aby nie pierdyknął jak napompujesz pod cisnieniem gaz. To robic moze kazda głupia firma pokroju Troj-Poz ale legalizacje na zbiornik wyda ci tylko nadzór. taka butla dostaje od nadzoru waznosc na 10 lat i te naklejki Troj-poz moze sobie wsadzic.

Duzy czop od małego rózni sie wielkościa a raczej szerokoscia. Ktos kto nigdy nie widzial butli z małym czopem moze nie umiec rozróznic. Ale moge ci dac wskazówke jak to szybko wyłapac. Bierzesz ta 1,5 kg butle w reke podchodzisz do innej butli najwiekszej jaka bedziesz widział w zasiegu wzroku w takiej firmie i patrzysz na ten gwintowany czpień ktory łączy butle z zaworem to jest czop. Jezeli jego szerokosc jest taka jak tej najwiekszej butli to znaczy ze jest duzy czpień. Jak bedzie czpień mniejszy to zobaczysz różnice. Zawór bezpieczeństwa... nie pisze ci oco chodzi bo mało to ważne. Jak zobaczysz butle ktora ma pokrętło do odkręcania to znaczy ze to jest to czego szukasz i to jest zawór spozywczy. Te butle z Troj-poza maja takie pozłacane chyba te pokrętła.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

dnolek pisze:legalizacja to taka gówniana nalepka co oni naklejaja na zbiornik i twierdza ze butla przez rok bedzie sprawna
Tutaj się kolego chyba mylisz , legalizacja jest cechowana na butli
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Niestety sie nie myle. Pracowałem przy butlach. Legalizacja zbiornika jest na 10 lat i jest to jako numer wybijany na zbiorniku. Legalizacja butli jest na rok lub dwa ale przewaznie na rok bo chodzi przeciez o zarobek :) i to sa wlasnie te głupie naklejki ktore sie klei na butle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”