Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Troj-poż ul.Batorego22 (butle co2)

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Butle 2kg lub 1,5 kg za 50 zł to normalna cena. Mozna nawet taniej kupic. Kiedys mialem kontakt do pewnego Pana co same zbiorniki sprzedawał za 20 zł. Trzeba było tylko zamontowac zawór.

To popyt spowodował ze firmy podniosly ceny butli do tak idiotycznego poziomu ze za 1,5kg butle niektorzy płacili 250 - 270 zł
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

ooo to czego na allegro takie drogie;(
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Marża sprzedawcy, marża posrednika, marża kolegi, itd itd.

Prosty przyklad skoro mozna kupic butle 6 kg za 50 zł lub np za 100 zł to dlaczego butla ktora sklada sie z mniejszej ilosci metalu z takiego samego zaworu i z 1/6 gazu kosztować ma wiecej ? Mysle ze nawet pare osob z forum ma takie butle 6kg ktorych cena była niższa niz 100zł.
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

Butle 2kg lub 1,5 kg za 50 zł to normalna cena. Mozna nawet taniej kupic. Kiedys mialem kontakt do pewnego Pana co same zbiorniki sprzedawał za 20 zł. Trzeba było tylko zamontowac zawór.
A sprzedawałbyś za 50 dych?Zakładając że masz starą za friko, trzeba wyczyścić , wymalować,dać nowy zawór ,który też niemało kosztuje,nabić gaz ,nabić numery ( powiedzmy zalegalizować) czyli trochę zachodu jest , a potem sprzedać za grosze.No nic zobaczymy jak te za 50 wyglądają.Oby były ok.
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

te butle 2kg i mniejsze firmy biora a raczej sciagaja za darmo z objektów. Wypisuja protokoły złomowania i biora zbiorniki za darmo do siebie. Jezeli butla ma zawór z duzym czopem to moga wziasc zawór z innej butli, np 5,6, 30,60 kg która juz sie nie nadaje i była naprawde zezłomowana a której zawór jest jeszcze dobry. Poza tym nie kupuje sie nowych zaworów do butli chyba ze zawór jest tak zepsuty i tak skorodowany ze nie nadaje sie do naprawy, zwykle wystarczy wymiana uszczelek i mozna zakladac zawór do butli. Farba i malowanie ? uzywaja zwykłej fabry najtanszej jaka tylko sie uda znalesc.

podsumowując
- zbiornik maja za darmo
- zawór za darmo

- kompet uszczelek ewentualnie do wymiany - 50gr
-tasma teflonowa do izolacji 1,50 zł za 20 metrów ( wiec jednostkowy koszt na 1 butle wynosi jakies 0,10 gr )

malowanie - 1 L fabry kosztuje moze 20 zł ? starczy na wymalowanie 10 butli. Jak ktos uzywa pistoletu do malowania to nawet i 20 butli da sie przemalować ( koszt jednostkowy na 1 butle wiec wyniesie nam 1 lub 2 zł.

A no i oczywiscie nabicie gazem :)

koszt 1kg CO2 kosztuje taka firme 1,20 zł

Koszt regeneracji 5 zł ?
jezeli jest koniecznosc legalizacji to koszt tego jest około 20 zł

sprzedaz - 100 zł :) Tak sie zarabia pieniadze. Ja oczywiscie nikomu nic nie wypominam, opis robie jedynie dla odzwierciedlenia jak sie regeneruje butle.

A co do wygladu butli, koledzy ktorzy w Troj-pozu kupuja te butle wlasnie kupuja butle o ktorych pisze powyzej. Z ta tylko róznica ze o ile dobrze pamietam zawory maja nowsze.
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

no nie wiem nadal jest to aktualne??
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

W jednym z moich pierwszych postów w temacie jest numer telefonu zadzwoń i się zapytaj.
pawel
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

Na mojej butli już siedzi reduktor.Ciśnienie pokazuje 55 bar czyli ok.Mankament , który zauważyłem to chyba niedomykający się zawór, przy napełnianiu będę usterkował (Tak się umawiałem w punkcie że jakby co nie tak to nie ma problemu )Póki co to nie wada , bo reduktor trzyma.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Chciałem odświeżyć nieco temat .Byłem dzisiaj w firmie Troj-poż i ku mojemu zdziwieniu było i otwarte i obsługa od ręki i czysto, schludnie i najważniejsze, tanio.Co się okazało,firma zmieniła właściciela .Nabicie butli 1,5 kg -8pln i miła obsługa.Otwarte do 16 a w soboty! od 9 do 13.Tak że śmiało mogę polecić. :D
pawel
Awatar użytkownika
plonez
Posty: 113
Rejestracja: 21 cze 2010, 18:04
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów/Nowe Miasto
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 44
Kontakt:

Post autor: plonez »

Jeśli czynne w soboty to wypas.
obsługa od ręki - czyli nabijają od ręki?
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

plonez pisze:obsługa od ręki - czyli nabijają od ręki?

No....na poczekaniu. :mrgreen:
pawel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”