Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Troj-poż ul.Batorego22 (butle co2)

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A to nie jest tak, że jak kupujesz nówkę sztukę butlę z legalizacją na 10lat to dopiero po tym czasie musisz jej załóżmy co rok 'przegląd" robić? żeby tą naklejkę dostać właśnie.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Nie ta naklejke dostaje sie co roku. Ale jak mowie, to jest pic na wode bo tylko firmy, sklepy, magazyny musza miec robioną coroczną legalizacje butli z uwagi na BHP. Zreszta oni nie uzywaja butli Co2 w postaci takiej jak my tylko w postaci gasnic wiec dlatego te naklejki musza miec. Wam jest potrzebny praktycznie numer na butli wybity ( jego czuc pod dotykiem palców bo jest wyzłobiony ) ten numer daje wam ważnosc butli.

Powiem wam tak, wcale ale to wcale nie potrzebujecie zadnych numerów, naklejek ani niczego takiego. Ale jak sie cos stanie butla wam rozszczelni sie lub zawór i zakładając fikcje prawną potrujecie sie to w razie czego policja powie ze to wasza wina a nie firmy ktora ostatni raz legalizowała butle bo macie butle po terminie i powinna ona byc zlomowana lub sprawdzona i zregenerowana.

Butli nie mozna regenerowac w nieskonczonosc. Ci ktorzy nie wiedza, jezeli butla jest z 1950 roku i co np 10 lat jest odnawiana to na dzisiaj ma 60 lat i była odnawiana conajmniej 5 razy, jezeli miała slady korozji na sobie to nikt nie doklejał metalu tylko brali butle na tokarkę i ja obrabiali az była gładka i tym samym zmniejszali grubość zbiornika a tym samym wytrzymałość. Był juz raz taki przypadek nawet w troj-pozu ze butla 30kg rozszczelniła sie w chwili kiedy ładowali ja do auta. Nie zawór tylko zbiornik. Butla ktora stoi w warunkach domowych gdzie nie łapie korozji moze stac 10 lat i po 10 latach bedzie sprawna ale np zawór uszczelki w nim moga sie wyrobic, pognic i wogole. jezeli na zaworze butla sie rozszczelnia to ulatnia sie gaz ktory jest schlodzony do -60oC pod wplywem nawet niewielkiego ulatniania sie roznica temperatur powoduje to ze w tym miejscu zbierac sie bedzie woda i dlatego potem np niektore zawory sa z zewnatrz ładne piękne a jak popatrzycie do wylotu to tam rdza opanowała wszystko albo wkolo kórka do odkręcania.

Dlatego powinno sie przynajmniej co kilka lat sprawdzac szczelność zaworu. Robi sie to tak ze nakłada sie zaślepkę na wylot z butli cos w rodzaju zakrętki jak z wody gazowanej w butelkach tylko ze to musi byc z metalu :) Wkreca sie to na zawór butli po czym otwiera zawór i słucha sie czy sie gaz nie ulatnia po czym sie zamyka butle i równiez slucha czy przy zamykaniu sie gaz nie ulatnia jezeli sie nie ulatnia zawór jest ok, jak sie ulatnia to znaczy ze uszczelki do wymiany w zaworze. Jak sie juz sciaga zawór aby zmienic uszczelki to wtedy równiez zaglada sie do srodka zbiornika, to ze na zewnatrz zbiornik jest funkiel nówka nie znaczy ze od srodka cos go nie zjada.
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

dnolek pisze:Nie ta naklejke dostaje sie co roku. Ale jak mowie, to jest pic na wode bo tylko firmy, sklepy, magazyny musza miec robioną coroczną legalizacje butli z uwagi na BHP. Zreszta oni nie uzywaja butli Co2 w postaci takiej jak my tylko w postaci gasnic wiec dlatego te naklejki musza miec.
.Nikt tam gdzie kupowałem butlę ,ani w tym całym Troj pożu ani nawet w sklepie nie klei żadnych naklejek!Wszystko co mnie powinno interesowac jest wytłoczone na butli.
pawel
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

No dokladnie. Wszystko co powinno byc powinno byc na butli.

Tak sie tylko zastanawiam czy te butle wlasnie maja wytłoczone numery na sobie ?

Chlopaki sobie podjadą juz wiedza na co zwracac uwagę, wiec sami podejma decyzję o zakupie. Ja od siebie moge jedynie dodac - TARGOWAC SIE O NIŻSZA CENE !!!, TARGOWAC !
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

A więc zostały dwie butle , właśnie jedną dziś zakupiłem.Są to butle regenerowane z gaśnic , jak zresztą większość.Zawór jest ok- 19 Mpa ,legalizacja do 06.02.20 ( tak ma nabite na sobie )Na butli jest sporo oznaczeń tyle że nie wytłaczanych a wybijanych ( waga netto , brutto , że jest to co2 i inne.Wybita legalizacja do 10.2014 )Co do naklejek to nakleja się coroczne przeglądy , które potrzebne są np w gastronomii , spawalnictwie a nam jest to niepotrzebne.Zawór jest nowego typu , butla wyczyszczona ,odmalowana i nabita.Waży równo 6kg.Ponowne nabicie u Nich -5 pln.Na razie nie mam reszty więc nie wiem jak będzie w praktyce.A co do ceny mi udało się zbić 5 zeta i wysępiłem naklejkę ważności na gaśnicę do swego auta ( warta 7 pln )czyli można potargować.Póki co jest ok i myślę że za taką kaskę to nie ma co grymasić.A i widziałem też jedną dużą butle lecz nie pytałem o nią.


<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
]
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 21:37 przez fish74, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: jonybrawo »

koledzy ja mam podobne butle od goscia ze stalowej za 50zł wiec jak cos dajcie znać foto dam jak zrobie sam mam taka i jest spoko
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

To daj foto.Zapytaj o legalizację i napisz kiedy będziesz w Rzeszowie,bo za 50 pewnie bym się skusił.
pawel
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

ja był bym chętny tylko ona jest legalizowana? ,1,5kg?, i kiedy gdzie można odebrać ;)
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

Jak się dogadacie to moge Wam przywieź, w Stalowej jestem co dwa , trzy tygodnie w Rzeszowie też.Cena jest faktycznie b.dobra , pewnie sam zawór z 50 pln kosztuje, chyba że tam jest staruch...
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

ptgorski pisze:koledzy ja mam podobne butle od goscia ze stalowej za 50zł wiec jak cos dajcie znać foto dam jak zrobie sam mam taka i jest spoko
Ile tych butli ma? i jak pytali koledzy jak sprawa z legalizacją?
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

ptgorski, jeśli okaże się, że wszystko ok jest to wiesz...też bym się na taką skusił :D Wyleciało mi z głowy całkiem żeby do tego "Troj-poż" zadzwonić.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Za 50zł jeżeli to butla legalna z dobrym zaworem tym odpowiednim to też jestem chętny na miejscu... :roll:
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

i ja się w kolejce ustawię
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Panowie obawiam się że taniej już nie kupicie :)
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

Moim zdaniem to jest aż zbyt tanio...ale być może cuda się zdarzają...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”