Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Stalowa Wola] Sklep na KEN ZOOlogiczny (ARA)

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
jonybrawo
Mecenas
Posty: 548
Rejestracja: 12 sty 2010, 18:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: Zaczernie
Płeć:
Wiek: 39

[Stalowa Wola] Sklep na KEN ZOOlogiczny (ARA)

Post autor: jonybrawo »

Witam

zaczynam wątek na temat tego sklepu w stalowej woli, jest to sklep największy z kilku wszystkich w STW.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 19:28 przez jonybrawo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

[Stalowa Wola ] Ara

Post autor: fish74 »

A więc co do tego sklepu mam troche mieszane odczucia.Z jednej strony jak na St.Wolę ( bez urazy ) nie jest źle .Wiadomo nie jest to Rzeszów i trudno się spodziewać sklepów takich jak w stolicy Podkarpacia.Jaki zbyt , taki asortyment.Sprzętu trochę jest a ceny np kubeł tetra ex 700- 300pln .Trochę dużo , można to kupić za dobre 50 pln taniej , chociaż mogli to kupić gdy był droższy i leży nie sprzedany.Podstawowe rzeczy w każdym razie są.Co do ryb , są dwa regały w dwóch częściach sklepu co mi akurat zupełnie nie pasuje .O wiele lepiej by to wyglądało razem , w zasadzie same popularesy ,zauważyłem kilka ryb w dość kiepskiej kondycji.Ceny w większości przyzwoite nie ma sie co czepiać.Natomiast opisy ryb fatalne,jak ktoś nie ma pojecia to nie wie co jest gdzie , za to dwója.Z zielskiem też nie najlepiej.Zaledwie kilka gatunków :żabienica ,moczarka , rogatek i cyt. ,,trawka'' i to dość biedne. Obsługa nie nachalna i coś pewnie doradzi, nie miałem za wiele czasu by wdawać sie w dyskusje. .Ogólnie to sklep przeciętniak ale jest tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Renata/Marcin
Posty: 121
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:34
Imię: Renata/Marcin
Lokalizacja: Warszawa/Krosno/Stalowa W
Akwarium: 600,375,112,65
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Renata/Marcin »

fish74 pisze:A więc co do tego sklepu mam troche mieszane odczucia.Z jednej strony jak na St.Wolę ( bez urazy ) nie jest źle .Wiadomo nie jest to Rzeszów i trudno się spodziewać sklepów takich jak w stolicy Podkarpacia.Jaki zbyt , taki asortyment.
Z przykrością stwierdzamy, że jest gorzej niż źle.
Niby rybek trochę jest (ostatnio nawet sporo) ale kondycja ich jest naganna. Mamy kilka baniaczków i rok temu w jednym przez zakup dosłownie 1 rybki, która musiała być chora, straciliśmy sporo rybek (około 150szt).
fish74 pisze:Sprzętu trochę jest a ceny np kubeł tetra ex 700- 300pln .Trochę dużo , można to kupić za dobre 50 pln taniej , chociaż mogli to kupić gdy był droższy i leży nie sprzedany.Podstawowe rzeczy w każdym razie są.
Sprzęt drogi jak na stalowowolską rzeczywistość, dlatego opłaca się kupić wszędzie ( nawet z dostawą ) niż u nich.
fish74 pisze:Ceny w większości przyzwoite nie ma sie co czepiać.Natomiast opisy ryb fatalne,jak ktoś nie ma pojecia to nie wie co jest gdzie , za to dwója.
Ceny nawet nawet ale chyba sami nie wiedzą co sprzedają bo opisów naogół brak a jak są to po innych rybkach.
fish74 pisze:Obsługa nie nachalna i coś pewnie doradzi, nie miałem za wiele czasu by wdawać sie w dyskusje.
Obsługa nienachalna ale nie ma pojęcia co z czym trzymać i za wszelką cenę sprzedaje co się da szczególnie wciskając KULE 1,2l!!! a do niej kiryśnika i 3 wielkopłetwy bez filtrów itp.wiem bo mojej znajomej tak wciskano gdy chciała małe akwarium.
Sprzedają rybki małym dzieciom nie pytając czy mają w domu akwarium. W ten sposób mojej córki koleżanka (8 lat) kupiła tam 2 rybki. Dziecko nie miało akwarium w domu ale chciało mieć rybkę (1 padła-nie przeżyła traktowania) drugą zabrała moja córka bo nie mogła patrzeć jak rybka się męczy. Pech bo rybka była chyba chora bo córce padła obsada baniaczka.
Nie uprzedzają kupujących gdy jakieś rybki są agresywne.

Kupując tam konieczna 2 tygodniowa kwarantanna z 1 inną rybką, albo obie przeżyją albo padną.
Akwarystyka jest jak alkoholizm (nie ważne drogo czy nie aby do szkła) a co gorsze wszystko to robisz świadomie...Nowy początek starego ogólnego 375l...
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

Także mam kiepskie zdanie na temat tego sklepu... Sprzedawca dosłownie okropny, jak mam sprawę to zawsze wysyłam brata do sklepu... nigdy sam u niego nic nie kupuję. Co do ryb także sprzedaje a co sprzedaje? sam nie wie... porażające... Pewnego dnia jak zagadałem chwalił mi się że miał morszczaka... Tak sobie na niego popatrzyłem i pomyślałem "chłopie czy ty idiotę z siebie strugasz?" Gość nie posiada jakiejkolwiek wiedzy na temat tego co ma i co sprzedaje, a jak chciałem coś kupić na zamówienie i jak zacząłem mu wymieniać nazwy nie wiedział żywcem o co biega.... Sklep, wyposażenie, sprzedawca jak i okrutna marża jaką narzuca jest po prostu okrutna... Gorąco nie polecam sklepu...


Edit/

bratu za sprowadzenie koszyczka glosi powiedział 20 zł za koszyczek... porażka i żenada...
Ostatnio zmieniony 24 sie 2010, 13:30 przez Golpol, łącznie zmieniany 1 raz.
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

To trzeba założyć nowy sklep zoo w Stalowej Woli :) A tak nawiasem do rybek ja nic nie ma wszystkie co kupiłem nadal żyją, sprzed oczywiście dużo za drogi. A obsługa to już nie mówiąc, poprosiłem kiedyś jedzenie z tetry a tam była taka młoda Pani i nie wiedziała o co mi chodzi :(
Awatar użytkownika
Renata/Marcin
Posty: 121
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:34
Imię: Renata/Marcin
Lokalizacja: Warszawa/Krosno/Stalowa W
Akwarium: 600,375,112,65
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Renata/Marcin »

Po wizycie w ostatnich dniach da się zauważyć zmiany.
Dużo, bardzo dużo rybek. Część już opisana.
Myślę, że przy takiej ilości rybek nie będą narażać się na choróbska bo mieliby zbyt duże straty.
Miejmy nadzieję, że się poprawi.
Poza tym obniżyli trochę ceny.

Zaryzykowałam i kupiłam 4 rybki. Jak na razie żyją i mają się dobrze. O dziwo sprzedawca dobrze znał akurat ten gatunek.... może to czysty przypadek.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 9:10 przez Renata/Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwarystyka jest jak alkoholizm (nie ważne drogo czy nie aby do szkła) a co gorsze wszystko to robisz świadomie...Nowy początek starego ogólnego 375l...
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

Może właściciel czyta forum i coś postanowił zmienić :D
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

A niech czyta i poprawia, :P Aż dziwne że tam się coś zmienia, aż się wybiorę. Ale byłem z tydzień temu zapytałem o licznik bąbelków to aż mi się śmiać chciało ;p
Awatar użytkownika
Renata/Marcin
Posty: 121
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:34
Imię: Renata/Marcin
Lokalizacja: Warszawa/Krosno/Stalowa W
Akwarium: 600,375,112,65
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Renata/Marcin »

14KKK pisze:A niech czyta i poprawia, :P Aż dziwne że tam się coś zmienia, aż się wybiorę. Ale byłem z tydzień temu zapytałem o licznik bąbelków to aż mi się śmiać chciało ;p
Na razie nie korzystamy z CO2 ale myślimy nad tym. Na razie marzenia o większym (niż mamy) baniaczku nie dają nam spać :D
Akwarystyka jest jak alkoholizm (nie ważne drogo czy nie aby do szkła) a co gorsze wszystko to robisz świadomie...Nowy początek starego ogólnego 375l...
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

Sprzedawca jest dość dziwny... Wie tylko tyle ile w hurtowni dowiedział się o rzeczach z tetry... pewno i sama firma coś mu podesłała... Pytając się o AS II+ śmiać mi się chciało bo spytał się czy to roślina czy może jakaś ryba... Głupio mi było śmiać się w sklepie przy sporej kolejce ale naprawdę... myślałem że tam padnę i się poleję ze śmiechu... Sprzedawca jest po prostu komikiem :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
leszek_00
Posty: 110
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:

Post autor: leszek_00 »

Ja również napiszę kilka słów o sklepie na edukacji. Właściciel kiedyś hodował ryby, od jakiegoś czasu jest biznesmenem. Ostatnio kolega był po saulosi, powiedział mu, że są i pokazał. Kolega stwierdził, że to chyba inny gatunek to sprzedawca powiedział, że kupił jako saulosi. Towar drogi, duża marża. Jakiś czas temu kolega kupował filtr Tetry EX 700, różnica w cenie między sklepem w Stalowej a Nisku była około 80 zł. W Nisku kupił za 250, a w Stalowej powiedział mu ponad 300.
Kolejna sprawa to podnoszenie cen w sobotę, kilka osób mi o tym już wspomnało.

Czekam aż ktoś otworzy konkurencyjny sklep w Stalowej Woli :)
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

To może zbierzmy się my akwaryści z STW i załóżmy własny profesjonalny sklep zoo :D
Awatar użytkownika
Renata/Marcin
Posty: 121
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:34
Imię: Renata/Marcin
Lokalizacja: Warszawa/Krosno/Stalowa W
Akwarium: 600,375,112,65
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Renata/Marcin »

Golpol pisze:To może zbierzmy się my akwaryści z STW i załóżmy własny profesjonalny sklep zoo :D
Zoo czy akwarystyczny?

To nie takie proste. Potrzebne spore nakłady finansowe na start na lokal, sprzęt, towar itp. Sprawy papierkowe i działalność nie są problemem bo mam zawieszoną działalność i kwestia tylko dopisania akwarystyki, papierki-jestem księgową więc i to nie problem. Nie zamroziła bym jednak większej gotówki w działalność, która dopiero po czasie zacznie się zwracać.
Zastanawialiśmy się nad tym ale Stalowa to małe miasto, tu każdy liczy 5 razy każdą wydaną złotówkę i w naszym przypadku stwierdziłam, że nie ma to sensu bo oboje nie jesteśmy z tąd. Kilka lat już tu mieszkamy ale jak długo tu pozostaniemy trudno określić (rok a może 5 lat).
Akwarystyka jest jak alkoholizm (nie ważne drogo czy nie aby do szkła) a co gorsze wszystko to robisz świadomie...Nowy początek starego ogólnego 375l...
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

To może zbierzmy się my akwaryści z STW i załóżmy własny profesjonalny sklep zoo
Jeden już miał być.... Obrazek
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=3659
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ale coś nie wypalił :P
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”