Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Sklepy zoologiczne: Jasło

Parę słów o poszczególnych placówkach zoologicznych

Nasze oceny sklepów i firm na Podkarpaciu (z ofertą zgodną z naszym hobby). Reklamowanie własnego sklepu/firmy jest tu zabronione (w tym i odpowiadanie na pytania o aktualną ofertę). Do tego jest dział Autoreklama.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Sklepy zoologiczne: Jasło

Post autor: Cichy »

Temat ten widniał na Rzefa, ale z racji przenoszenia wątków umieszczam go także na tym forum.

W Jaśle znajdują się 4 sklepy zoologiczne. Jak na liczące niespełna 40 tys mieszkańców miasteczko, liczba wydaje się satysfakcjonująca, ale czy na pewno? Prześledzę zatem sklepy i postaram się opisać je mając na uwadze podstawowe kategorie takie jak: stan ryb i zwierząt, dostępność asortymentu, kompetencja obsługi, ceny. Zapraszam do lektury.

:arrow: Sklep Zoologiczny na ul. Koralewskiego

a) stan ryb i zwierząt

Pod tym względem jest to we mnie najlepszy sklep zoologiczny w Jaśle. Ryby pływają w czystych akwariach, dobrze dobrane gatunkowo. Bojowniki nie są trzymane w kubeczkach ani klatkach umieszczonych wewnątrz akwarium, ale pływają wraz z innymi rybami (1 samiec na 1 zbiornik). Rybki są zdrowe, ruchliwe, ładnie wybarwione. Co więcej dostępne są zarówno osobniki małe jak i te już podrośnięte.

b) dostępność asortymentu:

W tej kwestii jest niestety znacznie gorzej. Oczywiście podstawowe sprzęty i akcesoria są dostępne, jednak pytając o wkład torfowy do filtra sprzedająca pani zrobiła wielkie oczy, tak jakby pierwszy raz o tym słyszała. Nie zauważyłem także zbyt dużego wyboru zbiorników, na wystawie największy baniak miał pojemność chyba 102l. Podobnie rybki, standardowo dostępne we wszystkich jasielskich sklepach.

c) kompetencja obsługi:

Tutaj mam dość mieszane odczucia,a to za sprawą tego, iż nie mam zwyczaju prosić o radę sprzedawców, bo z góry mam do nich ograniczone zaufanie. Nie zauważyłem także, żeby wciskali na siłę ryby klientom, byleby tylko zarobić.

d) ceny:

Tutaj także warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Mianowicie ryby, są w dobrych cenach, porównywalnych z tymi na allegro. Niestety akcesoria takie jak grzałki, już niestety nie. 25W grzałka z termostatem kosztuje 55zł, co wg mnie jest kwotą dość sporą, gdyż na allegro można kupić podobną za 40zł, wliczając w koszty przesyłkę.

Podsumowując:

Ceny i stan zdrowotny ryb zachęcają do zakupów zwierząt, niestety mała dostępność wyposażeń do akwariów oraz samych zbiorników, połączona z dość wysokimi cenami, nakazuje szukać tańszych źródeł.

:arrow: Sklep na ulicy Kadyjego

a) stan ryb i zwierząt

Ryby i zwierzęta zdrowe, ładne wybarwione. Można mieć jednak zastrzeżenia do dwóch akwariów dekoracyjnych. W pierwszym z nich pływają 4 dorosłe paletki, ławica neonków, stadko bocji i kirysów, a to w zaledwie 112 litrach! W drugim znajdują się dwa piękne, dorosłe żółwie żółtolice, byłoby wszystko w porządku, gdyby nie to, że także znajdują się w zbiorniku 112- litrowym i ledwo mogą się obrócić.

b) dostępność asortymentu:

Zdecydowanie największy i najlepiej wyposażony sklep zoologiczny w Jaśle. Duży wybór preparatów, wyposażeń akwariów. W porównaniu z konkurancją pod tym względem wypada na plus.

c) kompetencja obsługi:

Niestety w tej dziedzinie klapa na całej linii. Sprzedająca tam Pani z Panem bez wątpienia potrafią dbać o sklep, jednak nie znają się za grosz na rybach i zwierzętach akwariowych. Zainteresowany niegdyś zakupem żółwia dowiedziałem się, że wystarczy go karmić bioreptem, co jest istną herezją!

d) ceny:

I tutaj kolejny minus. Fakt faktem, jest to najlepiej wyposażony sklep zoologiczny w Jaśle, to jednak ceny zniechęcają do zakupów. Wszystkie towary droższe są o około 10-15%, podczas gdy ryby nawet do 40%, w porównaniu z innymi sklepami w Jaśle.

Podsumowanie:

Odstraszające ceny i brak jakiegokolwiek pojęcia o akwarystyce, kategorycznie nie zachęcają do zakupów w tym sklepie

:arrow: Sklep na ulicy Staszica

a) stan ryb i zwierząt

Rybki i zwierzęta w dobrej kondycji,często można spotkać narybek wielu ryb, utrzymywany w dobrym stanie. Akwaria są czyste i zadbana, ryby pływają w odpowiednim dla siebie towarzystwie. Niestety bojowniki trzymane są w kotnikach. Swego czasu zdarzały się sporadycznie padnięte rybki w akwariach, jednak od dłuższego (nawet bardzo dłuższego) czasu nie zdarzyło mi się zobaczyć nieżywego zwierzęcia, pomimo iż bywam tam bardzo często.

b) dostępność asortymentu:

Jak w każdym sklepie w Jaśle (za wyjątkiem sklepu na Kadyjego) dostępne jest podstawowe wyposażenie akwariów. Zoologik ten ma jednak podpisaną umowę z firmą AQUAEL, tak więc filtrów, czy grzałek innej firmy, niż wcześniej wymienionej nie dostaniemy. W sklepie znajduje się także największy oferowany zbiornik w Jaśle w sklepie zoologicznym, o pojemności 240l z profilowaną przednią szybą.

c) kompetencja obsługi:

Obsługa na przeciętnym poziomie. Pan obsługujący ten sklep prowadzi go już od ponad lat 10 (a przynajmniej wtedy ja nabyłem swoje pierwsze akwarium). Pomimo tego nie imponuje wiedzą w zakresie hodowli ryb, a zwłaszcza doborze obsady. Znacznie lepiej jednak idzie mu doradzanie w kwestii sprzętu.

d) ceny:

Ceny ryb na dobrym poziomie, porównywalnym do sklepu na ul. Koralewskiego. Sprzęt akwarystyczny jest jednak tańszy, a w dodatku możemy liczyć na poradę. Wyjątkiem jest jednak wspomniany przeze mnie wcześniej zbiornik 240l z pokrywą, kosztujący (bagatela) 650zł.

Podsumowanie:

Solidny stały poziom sklepu, prowadzonego już od bardzo dawna. Jest to chyba najstarszy sklep zoologiczny w Jaśle, co prawda nie ma rewelacyjnego postępu, ale nie ma także spadku jakości oferowanych usług. Zachęcające ceny produktów i spory wybór wśród asortymentu przyciągają klientów.

:arrow: Sklep na ulicy Mickiewicza

a) stan ryb i zwierząt

Rybki zdrowe, rozmieszczone wg. preferowanych przez nie warunków. bojowniki nietrzymane w kubeczkach.


b) dostępność asortymentu:

Z tym niestety nie jest najlepiej jeśli chodzi o akwarystykę. Dostępnych gatunków ryb nie jest zbyt wiele, podobnie ze sprzętem. Jednak jest to najnowszy sklep zoologiczny w Jaśle i trudno, by był zaopatrzony po brzegi, choć mogłoby to przynieść znaczne zyski i rzesze klientów.

c) kompetencja obsługi:

O ile na temat znajomości w dziedzinie akwarystyki nie mogę się zbytnio wypowiedzieć, bo kupiłem tam zaledwie 2 rybki, to z całą pewnością mogę powiedzieć, że sprzedająca Pani (blondynka) zna się na czworonogach. Niedawno stanąłem przed dylematem zakupu kolczatki dla mojego rocznego Labradora. O dziwo Pani poprosiła mnie, bym wszedł z psem do sklepu, po czym delikatnie zaczęła przymierzać psu kolczatki. Najdziwniejsze w tym wszystkim było to, że normalnie mój pies nie usiedzi na miejscu, a tej chwili siedział jak zaczarowany.

d) ceny:

Ryby w dobrej ofercie cenowej, podobnie sprzęt akwarystyczny.

Podsumowanie:

Zdecydowanie największym plusem jest bardzo miła i dobra obsługa, a także korzystne ceny. W prawdzie asortyment nie wygląda jeszcze zbyt okazale, ale myślę, że z czasem powinno ulec to zmianie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Otworzony został kolejny sklep zoologiczny na ulicy Chopina 12, jednak byłem tam tylko raz, zaraz po otwarciu i nie będę póki co pisał swojej opinii, bo byłaby ona mocno krzywdząca. Obadam sytuację w najbliższych dniach i dopiszę co nieco

Jeśli to nie są sklepy jednej sieci handlowej , prosiłbym o to aby każdy sklep miał odrębny wątek , wraz z pełna nazwą sklepu .Pomoże to wyrażać opine o każdym ze sklepów - boggi
Ostatnio zmieniony 25 gru 2009, 23:17 przez Cichy, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
fish74
Posty: 541
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:19
Imię: Janusz
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: fish74 »

Sklep na ul.Kadyiego zakończył działalność , niestety...
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

fish74, w sumie dobrze. Ceny najwyższe, a zwierzęta tylko się męczyły. Przykład? Płaszczki i arowana w 112l akwarium (albo i mniejszym). Do tego niekompetentna obsługa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Cichy powiem Ci że nawet fajnie wykombinowałeś z tym podsumowaniem sklepów :) Jeśli właściciele sklepów odwiedzają załóżmy nasze forum to myślę że po przeczytaniu jak forumowicze wypowiadają się o jego sklepie da mu do myślenia. :lol:
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

Ogólnie to mogę polecić sklep na ulicy Staszica. Powiększają ciągle asortyment, ostatnio zakupiłem u nich bardzo ładny korzonek japoński w dobrej cenie. Właściciel zna się na rzeczy, wytłumaczy i podpowie jeśli będzie potrzeba.
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2012, 7:34
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 140
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: maniek26 »

Zapomniany temat a np dla mnie istotny :)
Trochę zmian nastąpiło w naszym Jaśle.
1) Staszica - sklep istnieje
2a) Mickiewicza - sklep istnieje
2b) Koralewskiego - sklep istnieje
3) Szajnochy - sklep istnieje
4) Szopena - Ujejskiego - wyprzedaż ??

ad1) - jest od zawsze ceny różne, dobrzy sprzedawcy - świetlówka t5 24W - 80zł ...
ad2a i b) - ten sam sklep, te same ceny. Średnie bym powiedział
ad3) - sklep który dzięki swoim okleinom zawsze wygląda na zamknięty. Ceny są makabryczne. Dyfuzorek CO2 20mm Aquario ponad 50zł... Jednak sklep ma 2 zalety. Posiadają często artykuły niedostępne w Jaśle (w kosmicznych cenach) oraz wystawiają swoje artykuły na allegro + odbiór osobisty = -25-30% ceny. Testy Zoolek 180zł na allegro 134zł.
ad4) - sklep obok weterynarza, zlikwidowany ale wciąż jest tam kilka szkieł, jakieś filtry używane itp na wyprzedaż. Sam muszę się tam przejść i zobaczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy/Firmy na Podkarpaciu ”