Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Rozmnażanie paletek

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
marlowe_
Posty: 45
Rejestracja: 09 kwie 2021, 11:20
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Akwarium: 1240

Rozmnażanie paletek

Post autor: marlowe_ »

Trochę czasu minęło, dyski maja już 1,5 roku do 2 lat. Namiętnie składaja ikrę w ogólnym, mam 4 dobrane pary. Postanowiłem odłowić jedną, największą parkę do osobnego, tarliskowego i rozmnożyć. To było z 3-4 miesiące temu, odłowiona parka składa przynajmniej raz na 2 tygodnie ikrę, około 40-60 jajeczek, po czym większa część pleśnieje. Dyski spleśniałą ikrę zjadają, a z tego co pozostaje wykluwaja sie larwy, po 3-5 dni pływa z 10-20 dysków i zostają skonsumowane przez rodziców. Ta akcja powtarza się co 2 tygodnie od 3 miesięcy. Mało tego wsadzam kolejną, nową parkę i sytuacja identyczna. Ja wiem że potrzeba cierpliwości, mam jej bardzo dużo, ale to już trwa naprawde długo.

Woda w tarliskowym i 100% RO i próby na przewodnictwie 100μs, 130μs, 160μs. PH stałe na poziomie 6.0, ale próby były i na 6,2 i na 5,8. Temperature tez ustawiałem od 28 do 32 stopni
Juz nie wiem co mogę więcej zrobić. Może zbiornik tarliskowy za mały bo 112L?

Najlepiej jakby się odnaleźli jacys hodowcy dysków z wiedzą i doswiadczeniem. bo to co w necie to juz wiem.
Krzych82
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Poraż
Akwarium: 240,32 i 10x25l
Płeć:

Re: Rozmnażanie paletek

Post autor: Krzych82 »

Nie dawaj samej Ro. Ja mieszam torchę. przewodność 200 nawet więcej.
zasłoń akwarium może stres to powoduje. U mnie jak weszły na stare to już n
było ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mieszkańcy akwarium i rośliny”