Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dziwne zachowanie Kiryska Panda

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Dziwne zachowanie Kiryska Panda

Post autor: Rirysek »

Witam
Mam pytanie o zachowanie rybki ( Kirysek Panda ).
Póki co w akwarium 112l są tylko 3 ( za tydzień dojdą jeszcze 3 sztuki + kilka Inessa ). Akwarium świeże bo zalane końcem grudnia, rybki są w nim od ok. 20stycznia.
Parametry wg. mnie w normie:
Ph 7.3
NO3 5 mg/l
PO4 0.6 mg/l

Rybki od początku zachowywały się dobrze. Przerzucały piach, nie chowały się, chętnie jadły. Jakoś tydzień temu jedna z nich skakała jak ten na filmie ( jednego wieczora zauważyłem to przez 1 minute może parę razy ), potem 2-3 dni cisza, potem największa z nich to samo, miała taką akcję przez kilka chwil i dalej już spokój. Teraz trzeciej się zdarzyło. To było jednorazowe ( przynajmniej raz to u każdej zauważyłem ), żadna z nich nie powtórzyła tego, "jadą" jakby po koleji. Żadnych oznak chorób nie ma u nich, poza tym, że się wydarzyło to skakanie.

Ktoś podpowie co to za zachowanie ?

Link do filmiku: https://youtu.be/AC5WwCnBT_Y

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Myślę, że mogą mieć jakieś pasożyty na skórze lub na skrzelach. Ale to tylko wymyślanie nie poparte niczym.
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

K2 pisze:Myślę, że mogą mieć jakieś pasożyty na skórze lub na skrzelach. Ale to tylko wymyślanie nie poparte niczym.
Zapobiegawczo TROPICAL CMF ? Jak myślisz ?
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Przyglądnij się im jeszcze. Poszukaj czy nie mają nic na sobie. Poczytaj, może ktoś już coś o takim zachowaniu gdzieś pisał.
A może to reakcja na coś w wodzie?
Z nowymi zakupami jak i laniem lekarstw na razie bym się wstrzymał.
Zmierz no2.
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

K2 pisze:Przyglądnij się im jeszcze. Poszukaj czy nie mają nic na sobie. Poczytaj, może ktoś już coś o takim zachowaniu gdzieś pisał.
A może to reakcja na coś w wodzie?
Z nowymi zakupami jak i laniem lekarstw na razie bym się wstrzymał.
Zmierz no2.
Nic na sobie nie mają, może jedyne co to jak zostały wpuszczone to przez pierwsze kilka dni wesoło ryły dno, teraz całe dni przesypiają praktycznie ( z wyjątkiem wieczornej pory przed zgaszeniem światła ).
Gdzieś na forum znalazłem,ktoś miał tak samo i samo ustało.

Czy może być, że w miarę wzrostu "swędzi" je skóra bo rosną ? ( może głupie,ale to takie moje przemyślenie )

no2: 0,0-0,1
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Od wzrostu raczej nie. Może wodę masz zbyt twardą i tak reagują. Nie wiem. Przyglądnij się jeszcze skrzelom czy nie ma przekrwień.
Rirysek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lut 2018, 11:51
Imię: _!_
Lokalizacja: _!_
Płeć:

Post autor: Rirysek »

K2 pisze:Od wzrostu raczej nie. Może wodę masz zbyt twardą i tak reagują. Nie wiem. Przyglądnij się jeszcze skrzelom czy nie ma przekrwień.
Wyglądają normalnie wg. mnie:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mieszkańcy akwarium i rośliny”