Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Termoreaktor opatentowany

Odsyłacze do poradników, do ciekawostek, do innych forów...(dot. akwarystyki). Prosimy nie podawać tylko linków ale w kilku zdaniach opisać wcześniej co znajduje się pod danym linkiem (pomoże to później opcji "szukaj").

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jacekj
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2011, 10:24
Imię: Jacek
Lokalizacja: Sędziszów Młp
Akwarium: 240l/40l
Płeć:

Termoreaktor opatentowany

Post autor: jacekj »

Źródło wiadomości pochodzi z forum RA.
http://www.allegromat.pl/aukcja99902
Patrzcie na informację na końcu opisu. Ale się przedsiębiorca trafił.

Zmieniono link allegro na archiwum - zulix
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 15:00 przez jacekj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

ale opatentowal reaktor z grzałka a chyba nikt na to nie wpadl.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

OKO no co Ty, kupę czasu temu już termoreaktory były :P Nawet w tym moim temacie w pierwszym poście o tym wspomniane jest. Koleś nie podał nr patentu a szkoda, można by sprawdzić co się pod nim kryje (o ile w ogóle istnieje).
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

:roll:
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

comatose, kto pierwszy ten lepszy :D. W sumie mi nigdy nie byl reaktor potrzebny to nie wiedziałem :P
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Może i on był wcześniej a może się wozi jak to w Ameryce popularne.
Jak nie zapomnę to zajrzę do bazy patentowej aby zobaczyć datę zgłoszenia itd. jeżeli w ogóle to nie słowa - trawa.
OKO pisze: ...kto pierwszy ten lepszy :D
Jeżeli rzeczywiście pierwszy na to wpadł. Jeżeli nie to jest to taka sama kradzież pomysłów co kradzież "własności intelektualnej USA".
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Trzeba przczytac co dokladnie jest opatentowane. Bo trudno mi uwierzyc ze filtr narurowy nie moge sprzedać jako generator ? Przeciez firma ktora produkuje filtry narurowe ma patent na krztałt urządzenia. Może nie wolno sprzedawac filtra pod nazwa generator co2 ?

Pozatym aby generator był pełny musi miec w sobie grzałkę ( tak mi sie zdaje ? ). Wiec bez grzałki to nie generator ktory jest objety patentem.

Gosc pisze jak działa urządzenie.
Woda tłoczona z filtra przez przewód wylotowy do akwarium przepływa przez urządzenie nagrzewając wodę oraz mieszając w nim CO2, O2 lub nawozy płynne.
Ale to nie wszystko!
jest 10 roznych sposobow aby aby obejsc to urządzenie. Włacznie z podaniem gazu przed reaktorem. A sam reaktor mozna nazwać ( łapaczem wolnych bombelków gazów ) i wsio.

kolejna sprawa
nie jest to urządzenie wyprodukowane w Chinach.
Patent jest prawdopodobnie jedynie na Polske.

Trzeba przeczytać co dokladnie w tym patencie jest ... Moze koles wypełnił luke i poprostu zarejestrował jako pierwszy generator z grzałka jak piszą koledzy wyżej.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Stronka wraz z cennikiem: http://www.aquadesignstr.pl/ (oczywiście innym, aby było "wysyłka gratis").
Podobny projekt był już 5 lat temu w praniu: http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=20353 więc nie wiem jak to jest "patentowalne". Inna sprawa czy urzędnicy znają rozwiązania DYI z forów.

Sprawdziłem w bazie patentowej i brak czegoś takiego. Nie musi jednak być to kłamstwem bo patenty dostaje się 5 i więcej lat po złożeniu wniosku patentowego. W trakcie rozpatrywania wniosku pomysł podlega ochronie. Inna sprawa, że jest to dość kosztowna zabawa - być może stąd cena wyrobu 2X większa niż zrobione samodzielnie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

Może to głupota co napiszę, bo nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że patent to można uzyskać na rzecz od podstaw i w 100% stworzoną od "zera". Tymczasem tutaj mamy wykorzystanych kilka gotowych produktów, skleconych w jedną całość. Zarówno sam filtr, grzałka, jak i pozostałe elementy są produktami innych firm i chociażby z tego powodu też podlegają jakiejś tam ochronie. Zatem czy jest możliwe, że gość uzyskał patent na rzecz złożoną z cudzej własności intelektualnej? Nie sądzę. Co innego gdyby był sam był producentem wszelkich wykorzystanych elementów. A to mi się jakoś nie widzi :) Zatem to chyba bzdura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co w necie piszczy ”