Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Sterownik oświetlenia led

Odsyłacze do poradników, do ciekawostek, do innych forów...(dot. akwarystyki). Prosimy nie podawać tylko linków ale w kilku zdaniach opisać wcześniej co znajduje się pod danym linkiem (pomoże to później opcji "szukaj").

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Sterownik oświetlenia led

Post autor: K2 »

Od jakiegoś czasu dostępny jest sterownik led, którego zresztą sam używam od ponad pół roku. Aktualnie trwają prace nad wersją sterownika do mocniejszych ledów. Daję linka do sklepu a tam można znaleźć linka na forum dot. Tego właśnie sterownika.
https://sklep.palabras.pl/sterownik/1-leddimmerpro.html
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

sterownik led

Post autor: dawo »

ciekawa sprawa, interesuje mnie coś takiego, chyba nie jest trudno to podłączyć?
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Łatwizna. Ja mam starszy model i musiałem śrubki przykręcać. Teraz z tego co widzę jest dużo prościej.
Awatar użytkownika
ziltoid
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 9:41
Imię: Ziltoid
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:

Post autor: ziltoid »

Też mam taki sterownik w wersji aktualnej: z wtyczką. Nadal trzeba śrubki wkręcać, ale tylko raz :)

Obsługuje 4 kanały. Ja mam podłączone 2 paski led RGB (3 kanały) które "wspomagają" lampę Sanrise (taką jak ta: http://blog-imgs-79.fc2.com/p/i/n/pinky ... over_n.png).

Lampa i paski są na 24V, zasilane są ze wspólnego zasilacza.

Teraz osiągnięcie efektu typu wschód słońca -> południe full lampa :) -> zachód słońca -> oświetlenie nocne jest kwestią pobawienia się aplikacją pod Windows do programowania.
Jest to mocno ułatwione, bo programuje się graficznie za pomocą krzywych.

Dobry produkt!
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mateuszurad »

Też myślałem właśnie nad tym sterownikiem ale po namowach zainwestowałem w arduino z modułem bluetooth. Czekam właśnie na przesyłkę z chin.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Mateusz a czy mógłbyś podać link z arduino bo też myślałem o czymś takim? Ewentualnie jeśli nie to ile Cię to wyjdzie bo podejrzewam, że kupowałeś przez Ali?
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mateuszurad »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Co w necie piszczy ”