Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Aplikacja dla akwarystów

Odsyłacze do poradników, do ciekawostek, do innych forów...(dot. akwarystyki). Prosimy nie podawać tylko linków ale w kilku zdaniach opisać wcześniej co znajduje się pod danym linkiem (pomoże to później opcji "szukaj").

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Williamson
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 21:29
Imię: Williamson
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Aplikacja dla akwarystów

Post autor: Williamson »

Witam. Zapraszam wszystkich do testowania aplikacji dla akwarystów. Aplikacja jest obecnie w wersji beta więc ma jeszcze kilka niedociągnięć, dodatkowo można ją pobrać na komputer lub odpalić prosto z przeglądarki. Obecnie trwają również prace nad wersją mobile jednak gdybyśmy chcieli uruchomić ją na naszym tablecie czy smartfonie wystarczy włączyć poniższy link w przeglądarce.

http://rybkiapp.pl/
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Myślałem, że jak pobiorę na komputer to nie będę się musiał już rejestrować. To zniechęcające.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Mi antywirus wywalił jako standard próbę połączenia na zewnątrz. Z całym szacunkiem ale zrezygnowałem.
Williamson
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 21:29
Imię: Williamson
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Williamson »

Greek pisze:Myślałem, że jak pobiorę na komputer to nie będę się musiał już rejestrować. To zniechęcające.

Aplikacja działa w chmurze. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ możemy mieć te same dane na komputerze, telefonie, tablecie itp. Ułatwia nam to prace ponieważ możemy na bieżąco uzupełniać dane z telefonu co jest wygodniejsze niż trzymanie obok akwarium laptopa czy komputera.

Dodatkowo taka opcja pozwala nam na prace na wielu systemach. Czyli nie ważne czy używamy systemu Windows, Mac czy też Linux aplikacja zawsze będzie działała.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

zulix pisze:Mi antywirus wywalił
To samo u mnie... Raczej podziękuje :)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Rozumiem ideę i wygodę pracy w chmurze ale... kiedyś była możliwość dokumentowania akwarium w sieci: zdjęć wraz z parametrami, robieniem wykresów itd. Nieco rzeczy tam wklepałem a potem strona padła bo było za mało chętnych i nie opłacało się opłacać domeny. Dlatego powiedziałem sobie że już nie zaufam pracy w sieci - szkoda mojego wysiłku na czyjeś widzimisie. Były czasem dyski w chmurze i kiedyś zniknęły. Nie chcę zdawać się na los mimo na pewno najlepszych intencji twórcy. Oczywiście są i sytuacje "przestępcze" gdy ktoś albo reklamuje jakisś program który jest fejkiem a czasem do poprawnego programu podpinany jest jakiś keylogger itp. Dlatego z definicji jak widzę próbę transmisji nieznanego mi programu do nieznanego mi serwera to odpuszczam.
Williamson pisze:Ułatwia nam to prace ponieważ możemy na bieżąco uzupełniać dane z telefonu...
Dla mnie aplikacja w telefonie i na kompie mogłyby mieć różne funkcjonalności. Ta na kompa powinna umożliwiać pracę wyłącznie samodzielnie na dysku ale i z opcja synchronizacji z chmurą, która byłaby np. aktualizowana przez komórkę. Nie każdy wykorzystuje równocześnie Linux, Windows, tablety, smartfony, kompy i inne gadżety.

Co do strony informacyjnej to jednak lepiej byłoby pokazać jak program działa na zdjęciach i co potrafi - na razie poza rodzajami modułów niczego się nie dowiemy.

Oczywiście to tylko moje zdanie - być może odosobnione.
Williamson
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 21:29
Imię: Williamson
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Williamson »

Faktycznie antyvir może wywalać błąd, jednak proszę pamiętać że jest to wersja beta. Jeśli tak się stanie to polecam odpalić aplikacje wprost z przeglądarki bez pobierania jej tylko po kliku w prawym górym rogu przycisku "zaloguj".

Dodatkowo podsyłam screeny z działania aplikacji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mam nadzieję że teraz już będzie to mniej podejrzane i tak jak wyżej aplikacja jest w wersji beta więc antyvirus może wywalać błąd dlatego zachęcam do uruchomienia aplikacji w przeglądarce bez pobierania jej :)

[ Dodano: 2016-12-31, 14:18 ]
Zachęcam do przetestowania aplikacji, można również skorzystać z konta demo:

login: demo@demo.demo
hasło: demo
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Williamson pisze:Zachęcam do przetestowania aplikacji, można również skorzystać z konta demo....
No teraz pewnie będzie łatwiej pooglądać co jest i jak działa bo wiadomo, że same ekrany też nie mówią wszystkiego.

Udało mi się zalogować. Kilka drobnych uwag do przemyślenia ale nie testowałem wszystkiego...
---
Typ akwarium: jest taka lista - lepiej aby pozycje można było wpisywać np. brak "roślinnego" a akwaria morsko-rafowe w 3 odsłonach.
Galeria: wrzucamy zdjęcia - chyba dobrze byłoby mieć możliwość wpisania dat.
Kalkulator: Jak na razie użyteczność symboliczna
Przy akwariach: Podaj lek, podaj witaminę, podaj uzdatniacz... jakoś do mnie nie przemawiają. Brak podania np. nawozu, podmianki itp.
Parametry wody: jedne w ppm drugie w mg/l. Nie widzę powodu.
Dałem 2 pomiary z różnymi datami wykonania - oba wrzucił na wykres pod tą sama datą - data wpisu.
---
To może starczy aby nie było, że się czepiam. Życzę szczęścia i dalszego rozwinięcia swojej wizji aplikacji. Wydaje mi się, że jest to jeszcze wersja alfa - za szybko pokazana pod osąd społeczności i przez to mogąca zebrać więcej ocen mniej pozytywnych.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Williamson pisze:Aplikacja działa w chmurze. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ możemy mieć te same dane na komputerze, telefonie, tablecie itp. Ułatwia nam to prace ponieważ możemy na bieżąco uzupełniać dane z telefonu co jest wygodniejsze niż trzymanie obok akwarium laptopa czy komputera.
Może i dobre, jak ktoś tego używa. Ja jestem zacofańcem i nie mam z tym kontaktu. Nie wydaje mi się, że byłby to wielki problem, umożliwić działanie programu bez logowania, tracąc te pozostałe cudowne funkcje. Zresztą co jak ktoś chce coś zrobić nie mając dostępu do sieci? Kiedyś była płytka, instalowało się i wszystko miało się u siebie. Żaden internet nie był potrzebny.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

zadajcie sobie proste pytanie po co? ktoś zadał sobie tyle trudu żeby wysmarować marnej jakości stronę - niby aplikację? co chciał osiągnąć lub jakie z tego będzie miał korzyści?

odpowiedź nasuwa się sama jak mówi nasz monarcha Jarek - jest to oczywista oczywistość :roll: Williamson dołączył 27 grudnia 2016 żeby ogłosić Wam "Wesołą Nowinę", no bo przydałoby się oświecić prostaczków z prowincji hehehe...,.

szkoda czasu, lepiej sobie kupić domenę i zrobić stronkę ze swoimi widzi mi się

p.s.
moje ogólne spostrzeżenia są takie: że jak się za stronę bierze super informatyk nie mający bladego pojęcia o akwarystyce to wyjdzie gnój, ale wszyscy informatycy się "spuszczą" na widok takiego majstersztyku, natomiast gdy za stronę weźmie się akwarysta to wyjdzie chała i każdy informatyk gościa zgnoi za brak META w nagłówku, nie ważne że pisał merytoryczne na temat i znał się na rzeczy, tak czy siak - przepadł w otchłani sieci

cała sztuka polega na tym żeby jakiś informatyk z hobby pt. akwarystyka wziął się za temat, a nie "pół-laik"

podobnie jest w każdej dziedzinie, odwieczny paradoks zrównoważenia formy i treści, lub łączenia teorii z praktyką jak to robią na politechnice xd

i jeszcze jedno:

- powiedzcie mi zacni akwaryści po jaką ku*** Wam są potrzebne wykresy? kto z nich korzysta i w jakim celu, bo od 5 lat zachodzę w głowę po co to komu? - oczywiście oprócz TEORII!!! i obstukanych informatyków który umieją to pokazać na wykresie ..... i nic więcej

:sylwester:
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Williamson
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 21:29
Imię: Williamson
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Williamson »

Dziękuje wszystkim za opinie i uwagi, postaram się rozszerzyć aplikacje o więcej funkcji i możliwości tak aby miała one faktyczne zastosowanie i była użyteczna :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Myślę podobnie jak Mirek choć mniej dosadnie.
Wiadomo, że część z ludzi została milionerami pisząc użyteczne aplikacje ale... "na siłę" to się nie uda. Byle czego ludzie nie kupią.
Super jeśli aplikację pisze osoba doświadczona w danym hobby a nie tylko informatyk, mający akwarium np. miesiąc który zobaczył niszę którą można zagospodarować. Inaczej wyjdzie jak wyjdzie.
Choćby wspomniany kalkulator: zupełny bezsens zaszytych tam obliczeń. Po co choćby komuś przeliczanie galonów na litry skoro każdy w Wikipedii znajdzie sobie mnożnik. Podobnie jak C --> F. idąc tym krokiem należałoby przeliczać jeszcze na Kelviny. Może jakiś fizyk-akwarysta w nich prowadzi dziennik. To są jednak trywialne obliczenia a wykonuje się je zwykle jednorazowo - mogłyby być gdzieś "w kącie" w grupie "inne, mniej potrzebne obliczenia". Przeliczniki istotne jak np. komponowanie nawozu, tworzenie mineralizatorów, suplementacja pierwiastków w solniczkach (np. metoda Balling) i wiele innych pewnie komuś by się przydały. Jeżeli twórca aplikacji nie za bardzo zna się na rzeczy to niech przynajmniej wygoogla inne kalkulatory akwarystyczne i zobaczy co dla akwarystów jest istotne aby się zainspirować.
Co do innych cech aplikacji to najlepiej jak ktoś sam używa przez jakiś czas bo wtedy widzi co brakuje a co trzeba inaczej zorganizować. Jeśli nie to przynajmniej pytać innych co trzeba dorobić/zmienić itd. Oczywiście nie każdy będzie miał ochotę się tym dzielić z tej racji, że on sprzeda wiedzę a chwałę i kasę zgarnie kto inny.
Z wspomnianych powodów wydaje mi się, że postęp istniejącej aplikacji która mogłaby być użyteczna nie przekracza 20% i jako taka jest na etapie krystalizacji projektu a nie usuwania błędów czyli Beta. Tak więc jeszcze kilka miesięcy pracy i możemy znowu ocenić użyteczność aplikacji.
Pozdrawiam :)
Williamson
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 21:29
Imię: Williamson
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Williamson »

zulix pisze:Myślę podobnie jak Mirek choć mniej dosadnie.
Wiadomo, że część z ludzi została milionerami pisząc użyteczne aplikacje ale... "na siłę" to się nie uda. Byle czego ludzie nie kupią.
Super jeśli aplikację pisze osoba doświadczona w danym hobby a nie tylko informatyk, mający akwarium np. miesiąc który zobaczył niszę którą można zagospodarować. Inaczej wyjdzie jak wyjdzie.
Choćby wspomniany kalkulator: zupełny bezsens zaszytych tam obliczeń. Po co choćby komuś przeliczanie galonów na litry skoro każdy w Wikipedii znajdzie sobie mnożnik. Podobnie jak C --> F. idąc tym krokiem należałoby przeliczać jeszcze na Kelviny. Może jakiś fizyk-akwarysta w nich prowadzi dziennik. To są jednak trywialne obliczenia a wykonuje się je zwykle jednorazowo - mogłyby być gdzieś "w kącie" w grupie "inne, mniej potrzebne obliczenia". Przeliczniki istotne jak np. komponowanie nawozu, tworzenie mineralizatorów, suplementacja pierwiastków w solniczkach (np. metoda Balling) i wiele innych pewnie komuś by się przydały. Jeżeli twórca aplikacji nie za bardzo zna się na rzeczy to niech przynajmniej wygoogla inne kalkulatory akwarystyczne i zobaczy co dla akwarystów jest istotne aby się zainspirować.
Co do innych cech aplikacji to najlepiej jak ktoś sam używa przez jakiś czas bo wtedy widzi co brakuje a co trzeba inaczej zorganizować. Jeśli nie to przynajmniej pytać innych co trzeba dorobić/zmienić itd. Oczywiście nie każdy będzie miał ochotę się tym dzielić z tej racji, że on sprzeda wiedzę a chwałę i kasę zgarnie kto inny.
Z wspomnianych powodów wydaje mi się, że postęp istniejącej aplikacji która mogłaby być użyteczna nie przekracza 20% i jako taka jest na etapie krystalizacji projektu a nie usuwania błędów czyli Beta. Tak więc jeszcze kilka miesięcy pracy i możemy znowu ocenić użyteczność aplikacji.
Pozdrawiam :)

Rozumiem, oczywiście aplikacja jest na bieżąco uzupełniana o kolejne funkcje więc ciągle postaram się jakieś nowe funkcje umieszczać i opisywać tutaj na forum i pytać o opinie. Fakt faktem że aplikacja wielu funkcji ciągle pewnie nie ma ale zamierzam w nią włożyć jeszcze sporo pracy :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Będziemy czekać i jak uznasz, że trzeba to zaopiniujemy :)
Williamson
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 21:29
Imię: Williamson
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Williamson »

Super, Dziękuje wszystkim za pomoc, obecnie zrobiłem listę 10 zmian / dodatków które będą w najbliższym czasie wprowadzone :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co w necie piszczy ”