Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

problem z routerem

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

problem z routerem

Post autor: dnolek »

Mam taki maly problem z moim routerem. Udalo sie mi polaczyc z nim rano i wprowadzilem jakas tam zmiane, wydaje mi sie ze zmienilem adres 192.168.12.1 routera na 192.168.11.1 i potem wrocilem po jakims czasie znow do 192.168.12.1. Po tej operacji pojawilo sie mi cos takiego w przegladarce ( Safari )


HTTP/1.1 HTTP/1.1 401 N/A Server: Router Connection: close WWW-Authenticate: Basic realm="TP-LINK Wireless Router WR340G" Content-Type: text/html
Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below:


Is the "Caps Lock" enabled on your keyboard?
The username and password must be lowercase, please ensure that the "Caps Lock" LED is disabled on your keyboard and try again.

Forgot your username or password?
Please reset the device to the factory default settings if you have forgotten your username or password. The default username and password are both set as "admin".
Note: The settings will be restored to factory default after the resetting.

How to restore the device to the factory default settings?
Firstly locate the reset button on the rear panel of the unit, whilst the device is powered on press and hold the reset button for more than 5 seconds, the device will then reboot and restore itself to the factory default settings.


nawet po twardym resecie routera za kazdym razem jak chce sie z nim polaczyc to poprostu nie moge to wyskakuje mi ze jest nieprawidlowe haslo. Co lepsza dawniej przynajmniej wyskakiwalo okno w ktore moglem wpisac haslo i password. Teraz jednak ani okna nie ma ani nic, poprostu ten komunikat/

Moze ktos zna rozwiazanie albo spotkal sie z czyms takim ?
Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Alai »

dłużej wciśnij przycisk resetu to raz, dwa wyczyść cache przeglądarki, trzy zmień na ten czas przeglądarkę na IE
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

spróbuj właśnie inną przeglądarką, spinguj czy on rzeczywiście jest pod tym adresem
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

kusay pisze:spróbuj właśnie inną przeglądarką, spinguj czy on rzeczywiście jest pod tym adresem
Alai pisze:dłużej wciśnij przycisk resetu to raz, dwa wyczyść cache przeglądarki, trzy zmień na ten czas przeglądarkę na IE
Wszystko zrobione za nim jeszcze napisalem pierwszego posta w tym temacie.
Problem jest na 1 komputerze tylko... Jeszcze sprawdze czy zmiana MAC cos zmieni a jak nie to ewentualnie sprwadze czy dam rade zainstalowac nowy soft dla routera bo hard reset nie pomogl nawet przy kilkukrotnych probach. Co dziwne inne komputery nie maja problemu z laczeniem sie...
Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Alai »

czyli to musi byc wina przeglądarki nie routera
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

raczej nie przegladarki bo i safari i IE nie mogly otorzyc menu routera. Co ciekawe mialem zainstalowany jeszcze jeden system na drugim dysku w laptopie. Po wejsciu na drugi system myslalem ze problem zniknie niestety okazalo sie ze nadal nie moglem sie polaczyc. Nie testowalem jeszcze zmiany adresu MAC, mam nadzieje ze to pomoze.

Smieszka rzecza jest to ze zwykle przy laczeniu sie z routerem wyskakiwalo okno autoryzacji w ktore wpisywalo sie login i haslo. Tym razem jednak ani w Safari ani w IE nie wyskakuje zadne okienko tylko odrazu komunikat ze jest zly login lub haslo. Pierwszy raz sie spotkalem z takim problemem...
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

dziwny problem :/ router chyba pokłócił się z twoją kartą sieciową :D spróbuj coś przy ustawieniach karty sieciowej, a próbowałeś obydwa sposoby połączenia? kabel i wifi
Jeżeli resetowałeś router i rzeczywiście się do zera zresetował to zostaje karta sieciowa
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

dnolek, przynieś mi ten router na spotkanie jak będziesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”