Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

prosza podaj mi twoja hasła

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

prosza podaj mi twoja hasła

Post autor: zulix »

Często dostajemy te tłumaczenia od oszustów. Ten poniżej wyjątkowo się napracował, aby uwiarygodnić potrzebę przekazania mu hasła do poczty. Fajnie jest pracować w Wydziale wiewiórkowej poczty. Najfajniejsze, że mówi prawdę "twoje konto zostanie zmodernizowanie" - cokolwiek to znaczy :P
----
Drodzy konto Abonenta,
Server konta: https:............<wyedytowane>

Ten e-mail z Wydzialu Squirrelmail konserwacji / aktualizacji
bezpieczenstwa uzytkownika
systemow. Jestesmy po zatory z powodu anonimowych rejestracji
prz.edu.pl kont. Jestesmy wiec zamkniecie niektorych prz.edu.pl
rachunkach, tak
Twoje konto musi byc ponownie zaktualizowany z powodu tej choroby.

Wysylamy te wiadomosc, aby mozna bylo sprawdzic swoje konta w
aby bezpieczenstwo i utrzymanie konta. Jesli nadal
zainteresowany jest prz.edu.pl konta uzytkownika prosimy o potwierdzenie
konta
wypelniajac przestrzen ponizej.


Informacje bylyby potrzebne, aby zweryfikowac konto.

* Nazwa uzytkownika: (.......................) (obowiazkowe)
* Haslo: (................)( obowiazkowe)
* Data urodzenia: (..........................) (opcjonalnie)
* Kraju lub terytorium: (..................) (opcjonalnie)
* Bezpieczenstwo Pytanie: (........................) (obowiazkowe)
* Security Answer: (..........................) (obowiazkowe)

Przed wyslaniem danych konta do nas, zaleca sie Zaloguj sie
ten link ponizej:

https::............<wyedytowane>

UWAGA: Jesli Twoje konto nie Zaloguj sie, Jestes przeslac nam szczegoly
dotyczace
rachunku, potrzebne do utrzymania konta, jesli w przeciwnym razie
Oznacza to, ze zostalo juz zakonczone z naszego serwera glownego.
Przepraszamy za
niedogodnosci zwiazane z tym mogly spowodowac, ze jestesmy tylko probuje
sie upewnic,
surfowania w sieci perfectely oraz z rachunkow.

Wszystko co musisz zrobic, to kliknac, odpowiedz i dostarcza informacji
powyzej,
konto nie zostanie przerwana, ale tylko zmodernizowane. Dziekujemy za
uwage na te prosbe.

Po raz kolejny Przepraszamy za wszelkie niedogodnosci, to mogly spowodowac.

OSTRZEzENIE


Uzytkownicy uwage, ze odmawia aktualizacji jego / jej konto po 7 dniach
otrzymania tej wiadomosci ostrzezenie straci swoje konta na stale.

Nieautoryzowanego dostepu do tego komputera jest niezgodne z adnotacjami
Kodeksu Karnego art Law? 8-606 i 7-302 oraz Oszustwa komputerowe i
Abuse Act, 18 U. S. C. ? 1030 i nast. Urzad ten moze monitorowac
korzystanie z jego
zasobow obliczeniowych w zakresie dozwolonym przez prawo stanowe i
federalne, w tym
Komunikacji Elektronicznej Privacy Act, 18 U. S. C. ? 2510-2521 i Md
Adnotacje kodeksu, sadow i sadowej art Postepowanie sekcja 10
Subtitle 4.
Osoby korzystajace z tego systemu potwierdza, ze ??wszelkie wykorzystanie
podlega
(........) polityki dopuszczalnego wykorzystania technologii
informatycznych
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Markiz

Post autor: Markiz »

Kurcze ja się nienatchnąłem na takie wyłudzenie-natomiast raz na ebayu gość (lokalizacja nigeria) z normalnego maila którego nazwa wyświetlana była paypal.co.uk wysłał potwierdzenie tranzakcji zapłaty w trakcie realizacji :D
April 06, 2011 10:55:48 PST


You've got new funds!


Dear Piotr Markiewicz,

You have been sent a PayPal&#174; payment of &#163;260.00 for an ebay item #170624932220 from one of our Member,Mrs Fiona Lucy (asouutw@yahoo.co.uk



) for a recent item purchased from you.

Money Request Details

--------------------------------------------------------------------------------

Payment Details:

Purchased From: sirmarkiz1
Transaction ID: C840-LC01-Q469-T1350


Item Item:#170624932220
Title:Sony NOKIA N8
Quantity: 1
Price :&#163;220.00
Subtotal: &#163;260.00


Payment from: (asouutw@yahoo.co.uk

)
Payment to: (sirmarkiz@googlemail.com




)
Seller eBay Id: sirmarkiz1
Item Amount: &#163;220.00
Postage & Packing: &#163;30.00
Insurance: &#163;10.00
Total: &#163;260.00GBP


Money paid Details:
------------------------------ ------------------------------ -----
Payment charged from credit card of Number:
Payment Type Mastercard
Name on Card Fiona Lucy
CardNumber 5491*******67212
Expiry Date mm/yy 09/14
***************

PayPal Order Confirmation and approved.The shipping address below as an international delivery.You are require to make the delivery before your account could be credited..
--------------------------------------------------------------------------------
Shipping Information



Shipping Info:

Name..........OLAMIDE GBOYEGA
Address......9,AXION PLAZA,
City:...........AGEGE
State............LAGOS STATE
Zip Code.......23401
Country:.......NIGERIA.
Tel : .........+

Shipping Method:Royal mail International Signfor(Delivery Abroad).


------------------------------ ------------------------------ ------------------------------ -----------------------------
Note: The funds will be Credited into the seller's account once the shipment has been verified. This action is taken in order to protect both seller and buyer's interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities.
Please respond within the next 24hrs.


Why Use PayPal?

Attract more buyers
3 out of 4 eBay buyers prefer PayPal.*
We help keep you safe
You can trust our advanced technology and expert fraud teams.
Instant payments on eBay items
Faster than check or money order!
More ways to pay
With PayPal, buyers pay with their bank accounts or credit cards.




What to Do Next
--------------------------
1 : Make sure the approved mail contains the total amount for the item bought.

2 : Make sure you ship the item to the address the PayPal given address above, immediately you receive this approved confirmation.

3 : Make sure the shipment tracking number is sent to our customer's service for shipment verification so as to secure both the buyer and the seller. Make sure the shipment tracking number is sent to us ONLY through: paying_status_online@consultant.com




4: Make sure the shipment tracking number is mailed to us ONLY and not the buyer. We thank you for your prompt attention.

Important Notice:

Due to concerns we have for the safety of the eBay community we have decided to place your fund pending as much complaint gotten from our customers about some sellers who refused to post an item after they have received clear funds in their account,this gives us concern.

However,The funds deducted from the buyer's account will be Credited into your account once the shipment has been verified. This action taken in order to protect both seller and buyer and for the security measure, interest to reduce the occurrence of fraudulent activities. You can consult our customer care service for any further assistace regarding this at:paying_status_online@consultant.com


Please understand that this is a security measure intended to help protect you and your account. We apologize for any inconvenience.

You can contact our customer service care at: paying_status_online@consultant.com





Thanks for using PayPal&#174;. We look forward in serving your online payment.


Sincerely.
Pic polegał na tym że żadnych funduszy nie było to raz a dwa że z deczka inaczej wygląda mail od paypala :D
no ale potem dostałem zapytanie czy nie uległem wyłudzeniu bo kilka osób wysłało przedmioty i dało się nabrać :P
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

"Sir Markiz 1" jak to pięknie brzmi :D Tak dostojnie i szlachecko :roll:
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Stare jak świat metody i sposoby oszustów, i niestety naiwnych jest tyle że to nigdy nie umrze.
Przecież każdy bank, dostawca internetu, dostawca konta podkreśla naście razy: "administracja NIGDY nie prosi o podanie hasła, wszelkie takie prośby są oszustwami i należy je zgłaszać".

Niestety na hasło "darmowa forsa" ludziom spadają klapki na oczy i bezkrytycznie podają wszystko na tacy i wpłacają co trzeba.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Miałem nadzieję się pośmiać więc skoro nie wyszło przenoszę temat do innego działu.
Markiz pisze:gość (lokalizacja nigeria)
Ci to mają pomysły. Na ten o księciu, który podzieli się kasą nawet kilka osób na Świecie się nabrało...
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
tymin
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2010, 15:18
Imię: Tymek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200 L- AZJA Pd-Wsch.
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: tymin »

zulix pisze:korzystanie z jego
zasobow obliczeniowych w zakresie dozwolonym przez prawo stanowe i
federalne,
To jest dobre :roll:
Tymek
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Tiaaa, nigeryjczycy to kreatywny naród. Zaczynając od takich maili poprzez wszelaki phishing (trzaskac tutaj aby zalogowac) to w imporcie ryb też działają. Swego czasu napisałem do takiego (miał l46 zebra po 100zł na nasze xD) i sobie pogaworzyliśmy. Pomijając ceny ryb to u niego nawet transport lotniczy kosztował coś około 2$ (normalnie 5-6$). Doszło do tego że dzwonił 5x dziennie z pytaniem czy wysłałem kasę ^^
A tutaj jak można się takim cwaniaczkiem pobawić: gość doprowadził do tego że nigeryjczyk przepisał całego harrego pottera
http://www.419eater.com/html/joyce_ozioma.htm
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Jakby ktoś nie chciał kasiory ani panienek a tylko chciał nieść ludziom pomoc to też znajdzie swoją opcję...
=====
Moje dziedzictwo mogę przekazać do kościoła proszę módlcie się za moją duszę pani Barakata

Drogie dziecko BOGA

Jestem z wymienionych osób z Kuwejtu. Jestem żonaty z MR. HAKIM Barakat, którzy pracowali z Kuwejt ambasady w Wybrzeże Kości Słoniowej na dziewięć lat przed śmiercią w 2004 roku. Byliśmy małżeństwem od jedenastu lat bez dziecka. Zmarł po krótkiej chorobie

że trwał tylko cztery days.Before śmiercią oboje narodzić się na nowo chrześcijańskich. Po jego śmierci postanowiłem nie ożenić lub uzyskać dziecka poza moim domu małżeńskich, które w Biblii jest przeciw. Kiedy mój mąż żyje on złożony sumę 2,5 miliona dolarów (dwa miliony pięćset tysięcy dolarów) w banku tutaj w Abidżanie na koncie przejściowym.

Obecnie fundusz jest nadal w banku. Ostatnio, mój lekarz powiedział mi, że mam poważne choroby, która jest rak problem.The która mnie niepokoi najbardziej, to mój skok choroby. Znając mój stan postanowiłem oddanie tego funduszu do kościoła lub osobę, która będzie korzystać z tych pieniędzy sposób będę polecić tutaj. Chcę kościoła, które będą korzystać z tego funduszu dla domów dziecka, wdowy, propagowanie słowa Bożego i starać, że dom Boży jest zachowana.

Biblia się nam zrozumieć, że błogosławiony jest ręka, która daje. Wziąłem tę decyzję, ponieważ nie mam dziecka, że &#8203;&#8203;będzie dziedziczyć te pieniądze i moja rodzina męża nie są chrześcijanami i nie chcę, mój mąż wysiłki być wykorzystane przez niewierzących. Nie chcę sytuacji, gdy te pieniądze zostaną wykorzystane w sposób bezbożny. Dlatego jestem podjęcia takiej decyzji.


Nie boję się śmierci, więc wiem, gdzie jestem going.I wiem, że mam zamiar być na łonie Pana. Exodus 14 vs 14 mówi, że Pan będzie walczył moim przypadku i trzymam mój pokój. I nie potrzeba żadnego telefonu w tej kwestii z powodu mojego zdrowia stąd obecność mojego męża krewnych wokół mnie zawsze nie chcę, żeby wiedzieli o tym rozwoju. Z Bogiem wszystkie rzeczy są możliwe. Jak tylko otrzymamy odpowiedź dam ci kontakt z banku tutaj w Abidżanie.

Chcę, żebyś i Kościół zawsze modlić się za mnie, bo Pan jest moim pasterzem. Moje szczęście jest to, że życie było godne chrześcijanina. Kto, że chce służyć Panu musi służyć Mu w duchu i prawdzie. Proszę zawsze modlitwą przez całe swoje życie. Odpowiedź mnie na więcej informacji w, w odpowiedzi da mi pokój w zaopatrywaniu innego kościoła lub indywidualnych w tym samym celu. Proszę mnie zapewnić, że będą działać odpowiednio jak zawarte w niniejszym dokumencie. Mając nadzieję, że otrzymamy odpowiedź.
Wyślij mi następujące informacje jak na poniżej.

Twoje imię i nazwiska :......................
Adres :...........................
Wiek :......................
Zawód :..............
Zdjęcie:

Pozostanie błogosławiony w Panu.
Wasz w Chrystusie,
MRS.CHRISTABEL Barakat
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Czyżby Politechnika miała tak słaby filtr antyspamowy, czy może to są jakieś rodzynki z sieci?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zaku pisze:Czyżby Politechnika miała tak słaby filtr antyspamowy
Filtr antyspamowy zaznacza nam listy i wrzuca się je potem do kosza, ale nikt nikomu nie broni zajrzenia do kosza :P Lepsze to niż ślepe usuwanie listów jak w innych miejscach, gdzie nie dochodzą listy prawdziwe. Pisząc do kogoś list z załącznikiem ani on nie dostanie listu, ani ja informacji, że nie doszło - totalne nadużycie filtrowania antyspamowego.

Inna sprawa, że ten drugi list dostałem w onecie.

Nic nie jest wyszukiwane w necie - wszystko autentyki., Mam jeszcze kilka takich kwiatków. Najbardziej mi się podobało, jak to ukraińskie dziewcze (podobno) tak się we mnie zakochało (nie wiem skąd), że chce przyjechać (pewnie nie wie nawet gdzie) i świadczyć mi usługi (wiadomo jakie). Muszę jednak przesłać jej na bilet (sam bilet nie wchodzi w grę)...
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”