Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomysł

Projekt krewetkja 240

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Markiz

Pomysł

Post autor: Markiz »

Co niektórzy koledzy już wiedzą po kontach iż postanowiłem zmienić troszkę w moim akwarium :D

Po kilku miesiącach walki z gloniskami i stracie 4/5 roślin postanowiłem zmienić baniak na.....ogródek z krewetkami :D

Dużo pracy mnie czeka i wysiłku aby sprostać temu zadaniu co baniak 120x40x50 lub jak kto woli 240litrów...

Dziękuje w tym momencie za deklaracje pomocy krewetka1989 cherry_ukasz oraz zulix i mojemu nieocenionemu Michałowi...

Pierwsze co chce się pozbyć rybciów tych które są niepotrzebne(są ogłoszenia) i jeżeli ktoś zna osobę która się nimi zajmie będę bardzo wdzięczny...

To tak na początek ;]
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

A już jakieś plany zagospodarowania terenu są czy wszystko wyjdzie w praniu :oczami: Bo ja już sobie wyobrażam jakby moje wyglądało jakbym miał 240 :P
Markiz

Post autor: Markiz »

W planie zakorzenienie z 2 stron, meszki no i właśnie w praniu wyjdzie-tło na pewno będzie czarne (ku niezadowoleniu żony ale jak zobaczy to zmieni zdanie :hyhy: ) a reszta wylezie-na pewno wiele rodzajów roślin-w tym momencie mam już 21 no ale to też na żywca....
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Ja życzę powodzenia i koniecznie pokaż jak skończysz ;)
Markiz pisze:Pierwsze co chce się pozbyć rybciów tych które są niepotrzebne(są ogłoszenia)
Ja jestem chętny na gurami ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Markiz'ku drogi, jeśli to ma być krewetkarium, gdzie mamy podziwiać te super małe zwierzaczki, to nie przesadzaj z różnorodnością roślin. To krewetkarium- główną uwagę mają przyciągać krewecie, a później dopiero rośliny (co nie znaczy, że rośliny też nie mogą być piękne! ale nie za dużo gatunków i raczej te, które są gęste)
Tego krewetkarium nie można robić na szybko ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Markiz

Post autor: Markiz »

Łukaszu-po prostu chce wybadać co najlepiej będzie rosło-jak już zauważono-240L nie jest tak łątwo zagracić :P
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Markiz, a jakie gatunki krewecie chcesztrzemac w tym zbiorniku?
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Markiz

Post autor: Markiz »

Myślę zacząć od babaulti i redków...Jak będzie w baniaku dobrze-szarpnę się na crystalki....a potem-będziemy brnąć w coraz cięższe gatunki-ale takie które swobodnie będzie można rozmnażać bez cudowania z solą i "Laboratorium" w domu ;]

I broń panie boże żebym miał coś z czego zrobią się "kundelki" jak to mówi Łukasz :P
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No tak mówię :) bo naprawdę, ludzie, którzy celowo (choć czasem i nie celowo) krzyżują a potem wprowadzają takie krewetki na rynek - po prostu sami niszczą świat krewetek! Potem wychodzą jakieś poczwary, żyją 3-5 miesięcy, ani to nie wygląda...Apeluje do wszystkich - jeśli macie podejrzenie, że jakieś krewetki są krzyżówkami - nie kupujcie i nie sprzedawajcie takich osobników. Dzięki temu i my, i krewetki będą zdrowsze :D

[ Dodano: 2009-02-14, 21:05 ]
Markiz, żeby nie było, to ja myślę cały czas nad Twoim baniakiem :) miałem koncept, ale przypomniałem sobie, że to ma 50 cm wysokości a nie głębokości!! ten domek dla krewetek :). Po prostu myślę nad czymś, by wyglądało pięknie :D miało niską roślinność, ale żeby wszystko nie kończyło się na wysokości 20-25 cm wysokości a reszta była pusta...bo tak głupio by było moim zdaniem, Dlatego myślę i myślę :) za ok. tygodnia do dwóch machnę jakieś wstępne szkice :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”