Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

"Akcja jeszcze żywy karp" - nie kupuj żywych karpi

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Blizniak2
Posty: 33
Rejestracja: 13 paź 2012, 18:04
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

"Akcja jeszcze żywy karp" - nie kupuj żywych karpi

Post autor: Blizniak2 »

Klub Gaja jak co roku rozpoczyna kampanię przeciw kupowaniu żywych karpi przed Świętami. A niestety co roku mamy do czynienia z niehumanitarnym traktowaniu karpi w sklepach oraz przez klientów. Gaja kolejny rok prowadzi kampanię przeciwko temu procederowi.

Obrazek
Zobacz szczegóły akcji

Obrazek

1. Kupując karpie z lodu, ryby mrożone lub w płatach, ograniczysz niepotrzebne cierpienie tych zwierząt.
2. Wybierając karpie z polskich hodowli wesprzesz lokalnych producentów.
3. Proponując taką formę zakupu karpia znajomym i krewnym, możesz skutecznie promować edukację ekokonsumencką.
4. Nie zabijaj ryb samodzielnie w domu – to podwójny stres: dla nich, dla Ciebie i Twojej rodziny; nie przekazuj tego zwyczaju najmłodszym.
5. Nie zgadzaj się na pakowanie żywych ryb w folię (bez wody duszą się i giną w męczarniach), na publiczne zabijanie ryb (powinno się ono odbywać poza wzrokiem klientów, przez osoby do tego przeszkolone), na przetrzymywanie i upychanie ryb w zbyt małych pojemnikach (rybom powinno się zapewnić odpowiednie warunki).
6. Interweniuj wykorzystując odpowiedzialne służby. O przypadku łamania praw zwierząt możesz zawiadomić pisemnie Powiatowy Inspektorat Weterynarii, policję, straż miejską lub Państwową Inspekcję Handlową
7. Jeśli jesteś handlowcem nie ignoruj uwag konsumentów odnośnie warunków i sposobów sprzedaży karpi – bądź nowoczesny i otwarty!
8. Jeśli jesteś nauczycielem zainteresuj tematem swoich uczniów, aby od najmłodszych lat kształtować wśród nich pozytywne postawy wobec zwierząt. Dzieci mogą mieć także wpływ na decyzje konsumenckie swoich rodziców.

Więcej:
http://akwarium.info.pl/index.php?optio ... Itemid=271

Wspieraj akcję na FaceBooku: www.facebook.com/AKWARIUMiNFO
www.AKWARIUM.iNFO.PL
Codzienna porcja wiadomości akwarystycznych
Markiz

Post autor: Markiz »

Poprosze o filmik jak humanitarnie przygotowuje się ryby do mrożenia od momentu wyłowienia :P
Sorry-Karpia nie znoszę bo mi śmierdzi mułem, ale słowo "humanitarny" pozostawiam dla traktowania ludzi przez ludzi...
Tak same jak nie trawie akcji wegetarian bo oni jedzą żarcie mojemu żarciu :P
CDN :P
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Szkoda mi nawet komentowac taka pseudo akcyje...
W krotkim czasie bedziemy jesc indyka albo inne ptaki na wigilie... Ciekawe co wtedy powiedza pseudoekolodzy. :)
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Markiz pisze:Sorry-Karpia nie znoszę bo mi śmierdzi mułem
dokładnie a do tego ma jeszcze tyle ości, że się odechciewa.
Blizniak2 pisze:4. Nie zabijaj ryb samodzielnie w domu – to podwójny stres: dla nich, dla Ciebie i Twojej rodziny; nie przekazuj tego zwyczaju najmłodszym.
Ktoś kto decyduje się na zabicie ryby w domu nie robi tego pierwszy raz. Ryba pływa w wannie potem dostaje w łeb i po krzyku. Ciekawe co na to ludzie na wsi z przy domowymi mini gospodarstwami i kurami... Też mają wzywać specjalistę do zabicia kury?

Może by tak karpia GMO? ....
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

A ja uwielbiam karpia, a to taka tradycja tylko w Polsce, wiec powinna przetrwac mimo wszystko. :)
carpe diem ;]
Markiz

Post autor: Markiz »

Zabrońmy wędkarstwa :P
Podcięcie ryby i wbicie w jej pyszczek haczyka, po czym mordowanie z zimna krwią by ją zjeść jest nieludzkie-a ryba przecież tez stworzenie boże :P
Jest tyle kamieni zawierających minerały potrzebne do życia, ziemia bogata w składniki odżywcze :P
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Damian23111 pisze:Może by tak karpia GMO? ....
Który sam się zabije w humanitarny sposób :mrgreen:
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Markiz

Post autor: Markiz »

Albo szukajmy zdechłych na brzegach stawu :roll:
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

Zakaz polowania !
Zakaz łowienia !
zakaz hodowania - ( dla tych co nie wiedza. Hodowle to takie obozy koncentracyjne, że się w pale nie mieści ! )

Ogólnie zostańmy wegeterianami. Ale... ponoć rośliny też czują... wiec powstaje pytanie co jeść ? bo ogórka, czy pomidora się już nie da bo drzewko będzie bolało.

Zostaje oddychać powietrzem tylko w maskach bo drobnoustroje wyzabijacie.
Ogólnie idzie się powiesić bo nie dość że jeść się nie da to jeszcze oddychać.

WESOŁYCH ŚWIĄT :)
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Karpik .... mniam mniam .... już się doczekać nie mogę :) Ja osobiście karpia uwielbiam. Oczywiście dobrze przyrządzony nie wali mułem Piotrze :D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

krzysiekb4 pisze:Karpik .... mniam mniam .... już się doczekać nie mogę :) Ja osobiście karpia uwielbiam. Oczywiście dobrze przyrządzony nie wali mułem Piotrze :D
Mniam mniam! Ja też cały rok na niego czekam :D U nas karp pływa w czystej wodzie po zakupie- wtedy nie wali mułem. A i przyrządzenie też musi być pierwszorzędne!
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

No karpik to taka ryba że hodowana jest w dość brudnej wodzie. Raz na wykładzie profesor od melioracji na mówił że na UA blisko granicy są hodowle gdzie na ściekach z Polski hodowane są karpie i prawie wszystkie trafiają na sprzedaż do nas :) Nie wiem czy to prawda ale tak mi utkwiło.

Mimo to lubię karpia :P
Dżoena pisze:U nas karp pływa w czystej wodzie po zakupie- wtedy nie wali mułem.
Wątpię aby to 2 dni w czystej wodzie na tyle mięso oczyściły by pozbyć się aromatu. Raczej wprawna ręka gospodyni i odpowiednie przyrządzenie :)
Np. moczenie w solance lub smażenie z cebulą.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
amy
Posty: 703
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:54
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240 Malawi 70 Ogólny
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: amy »

Mieliśmy kiedyś karpia w wannie, pływał prawie tydzień a po świętach poszedł pływać w Wisłoku, bo nie było komu go zamordować. Więcej karpia na Wigilii nie widziałam
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Karpie które trafią na stół są już na głodówce - właśnie po to żeby zapachu mułu się pozbyć dlatego potwierdzę to co krzysiekb4, mówił - dobrze przygotowany nie śmierdzi.
Poza tym znam poznałem producenta owsa z okolic Poznania i polecał karpie ze Swarzędza (podobno dobrze karmione - owsem :D).
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

kwadratos pisze:poznałem producenta owsa

Ty może hodujesz konie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”