Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Chomiczki dla mojego syna ;-)

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Chomiczki dla mojego syna ;-)

Post autor: zulix »

Dziecko mnie sterroryzowało i za 2 tygodnie na urodziny dostanie jednego gryzonia. Kupiłem już akwarium - jak się dziecku znudzi a żona przyzwyczai do obecności to pewnie coś tam włożę, ale to pieśń przyszłości.

Tym razem prośba o pomoc/informację.

Które gatunki chomików polecacie? Dziecko uparło się na największego (tj. syryjskiego). Jak mieliście to napiszcie "za i przeciw". A może ktoś ma młode? :roll:
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Jedno mogę odradzić na 100% NIGDY, ale to nigdy nie zgódź sie na królika. Jest to stworzenie tyle miłe i puchate co głupie i wszystkożrące. Podejrzewam, że w kontaktach równie bogaty w emocję i ich ekspresję jest chomik. Nie można to już kota? albo psa? Przynajmniej jaks interakcja. Jak juz się zgodziłes to trzymaj go raczej w klatce, a nie w akwarium. Zostanie się baniaczek dla Ciebie, a chomik ma świeże powietrze w klatce.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Każde zwierzątko to wady i zalety. Dla mnie trzymanie psa lub kota w mieszkaniu (nie tak dużym), gdy wszyscy wychodzą na pół dnia jest męczarnią dla nich.
Dziecko chce się przytulać i to jest właśnie "mniejsze zło". Akwarium jest dość duże więc będzie odkryte i nie powinno być kłopotów z oddychaniem (nie będzie zakryte). A klatka (wolne powietrze) jak mi się wydaje to kupa sprzątania.
Jakbym miał domek to pewnie miałbym fretkę. Strasznie mi się podobają te rozrabiaki.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Wieszcoś ci powiem osobiście nie miałem nigdy chomiczków, myszek i takich tam ale jakiś czas temu opiekowałem sie takimi tam gryzoniami, bardziej i mniej wymagającymi (priv) i troche poznałem to "od kuchni".
Wszystko jest łądnie i pięknie, chomiczki ładnie wygladaja ale:
-syryjski rośnie dość duzy, gryzie (przynajmniej na początku i to dość dotkliwie), jeśli myslisz o parce to przy tym gatunku jest konieczne oddzielenie samca od samicy w ciązy w przeciwnym razie, poród... żywe białko... i nie ma małych... o płaczu w domu juz nie wspomne...
-chomik jungarski/dżungarski mniejszy, mniej agresywny, może jest mniejsza róźnorodność co do doboru kolorów niz w przypadku syryjskiego bo jungary są szaro-popielato-czarne z ciemna pręgą na plecach no ale nie to co ładne ale to co sie komu podoba...
-chomik panda to ponoc nic innego jak jungar który przy pomocy czegoś tam wychodzi hmm... jasny, biały i ciemnymi łatami/plamami osobiście uwazam ze jest najładniejszy.
-chomik roborowskiego, najmniejszy z nich wszystkich, kolor hmm brązowo-kremowy zdaje sie ze troszkebardziej skoczny niz jungar

Ja zastanawiałbym sie nad jungarami, pandą i roborowskiego, są spokojniejsze, mniej agresywne, no i bez problemu można trzymac razem kilka sztuk a wprzypadku gdyby były młode nie powinno byc problemu z tym żeby maluchy wychowały sie w stadzie/przy parze.
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Zulix, a propos rozrabiaków widziałam w sklepie wiewiórkę syberyjską. To dopiero było szaleństwo i skakanie po wszystkim. Jak potrzebujesz zwierzaka -przytulaka to jednak królik lepszy, bo po prostu większy i pieszczoch z natury. Kota możesz zostawic na 3/4 dnia i nic mu nie będzie - wyśpi się po prostu w spokoju, bo jak juz właściciel nieletni wróci to ani chwili na drzemeczkę nie będzie. Tak to wyglada z moim... ooops, mojej córki królikiem. W weekendy ma przechlapane.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

krewetka1989 pisze:... jeśli myslisz o parce to przy tym gatunku jest konieczne oddzielenie samca od samicy w ciązy w przeciwnym razie, poród...
:przestraszony: No nie, na te numery to już się nie dam nabrać. Jeden i basta. Nie będę zmieniać forum, aby opchnąć nadmiar :D
Coś tam mi w sklepie mówili, że syryjskie najbardziej śmierdzą i że samce są agresywne.
Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 173
Rejestracja: 21 paź 2009, 13:13
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Sowa »

A ja ci powiem, że może rybki by zechciał mieć swoje? Jakieś akwa 25 byś zrobił i by było :)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Marcelina, z ta wiewiórka moiła zdaje sie o Burunduku, czyli o Wiewiórce Naziemnej wystepujacej w Europie, Azji i Ameryce Północnej. bardzo ładne zwierzątko ale nie jest porste do oswojenia, zwinne, szybkie i napewno nie do akwarium ani małej klatki, cena w sklepach zoo wacha sie przy 230zł...

A co do tych chomików syryjskich napewno zapach jest mniej intensywny niz w przypadku króliczów czy świnek morskich...
A może jednak dziecko da sie namówic na pande?
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

krewetka1989 pisze:A może jednak dziecko da sie namówic na pande?
fiata pandę to chętnie
Ostatnio zmieniony 13 mar 2009, 23:20 przez Marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Chomika Pande czyli jungara po jakiś tam eksperymentach genetycznych (ponoć po skrzyzowaniu dwóch pand wychodza jungary)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Kolega mój ma roborowskiego... fajny zwierzak ;)
Markiz

Post autor: Markiz »

Jak Konrad pisał panda....miałem sporo chomci ale ten jest the best i nie żre obcych jak chcą pogłaskać :D

Chyba że szczuć gości to dżungarski bo uznaje 1 właściciela a reszta przyczepionego do palucha może wyciągnąć :D

[ Dodano: 2009-03-14, 01:49 ]
a tak dopis-dżungar to agresor i spryciula wbrew temu co piszą i typowy mongoł-jeden pan a reszta do ataku....

Syryjczyk (a nie syberyjczyk) to tępak :D sika gdzie się da ale wyłazi jak się go dobrze "ułoży :rotfl: "
wentylator
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2009, 23:47
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Gorlice
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: wentylator »

Ja miałem parkę chomików roborowskiego. Jeśli chomiki to tylko te - unikniesz nieprzyjemnych zapachów, a jeśli zajmuje się nim jedna osoba to łatwo się oswaja. Parka tych zwierzątek jest bardziej kłopotliwa, bo bardzo szybko się rozmnażają gdy już osiągną dojrzałość, w moim przypadku samiec nawet wykończył samiczkę- miała 3x młode w okresie ok. 2 miesięcy i nie dała rady biedulka. Przez jakiś czas stało sporo pudełek z kilkoma chomiczkami w środku, jednak na koniec wszystkie zachorowały i trzeba było uspać :zalamany: Radzę jedną sztukę tego gatunku, no chyba, że dziecku się nie podoba...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”