Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Basen a pompa?

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Basen a pompa?

Post autor: Damian23111 »

Witam, dostałem w tamtym roku ze stanów basen na stelażu 305x76 czyli 4678L i problem jest w tym, że pompa jest tylko na 110W czyli u Nas nic nie warta. I zastanawiam się czy jest sens kupienia takiej pompy (w zestawie jest pompa o wydajności 1249 l/h) na allegro 90zł nowa z przesyłką czy mogę założyć swój stary kubełek fluval 404 o przepływie 1300l/h? Dodatkowo pewnie potrzeba jakiś chlor pewnie? Będę wdzięczny za jakieś opinie aha i pytanie czy on musi pracować 24h/7 czy kilka godzin dziennie?
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Damian23111, poszukaj transformatora 230\110 V. Powinno działac
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

To się mija z celem bo te transformatory są drogie więc lepiej byłoby już kupić tą pompę u Nas. Zastanawiam się czy nie obeszłoby się bez pompy? Gdyby basen cały czas przykrywać i dodawać tylko chlor ?
Markiz

Post autor: Markiz »

A daj modela zbiornika i pompy to coś pokombinujemy-jak nie ja to inni - bo skoro "u Was" to może "u Nas" coś zaradzi :P
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Dokładnie taki basen jak ten:

http://www.walmart.com/ip/Summer-Escape ... t/19340400

Myślę, że transformatora nie ma co bo znalazłem na allegro używany za 250zł gdzie nowa pompa o przepływie 1249l/h kosztuje 90zł z przesyłką na allegro...
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Damian23111 pisze:110W czyli u Nas nic nie warta.
Niby dlaczego nic nie warta za słaba czy za mocna?
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Myślę, że koledze chodziło o 110V - bo to sprzęt hamarykański ;)
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Mój błąd chodziło mi dokładnie o V tak jak Mirro, napisał.
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Ale na pewno jest tylko na 110v bo teraz większość urządzeń można zarówno pod jedno napięcie jak i pod drugie podłączyć. Sprawdź na pompie czy nie jest napisane przypadkiem 110-230v
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Damian23111, ja tam się nie znam na basenach, ale wydaje mi się, że jeśli ta woda ma stać przez dłuższy czas, to pewnie taka pompa by się przydała. To tylko 90zł, które stracisz raz i pompe masz na zawsze. Zresztą jak nie będzie Ci potrzebna, to sprzedasz. Gdybym ja dostał takie cosik, to kupił bym tą pompę.
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Zdecydowanie kup pompę i jak możesz trochę większą to będzie lepiej. Kubełki sobie odpuść bo ich wydajność nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i takiego basenu nie oczyszczą. Jak nie będzie wody co tydzień wymieniał (mniej więcej tyle kranówka może w basenie postać żeby była w miarę dobra) to sam chlor ci nie pomoże. Co prawda zabijesz nim bakterie i glony, ale kąpać będziesz się w zupie a nie wodzie.

Powtarzam więc że zdecydowanie dobra pompa jest potrzebna. Nawet są modele z podajnikami chemii, wtedy największy komfort użytkowania.

Czy ma chodzić cały czas czy tylko kilka godzin to sprawa względna, wszystko zależy ile osób się kąpie i ile brudu na sobie i stopach wniosą do środka. Biorąc jednak pod uwagę zalecenia producentów żeby nie podłączać pompy w czasie używania basenu to i tak zostanie ci działanie pompy nocne.

Z dobrą pompą i chlorem to woda może sobie miesiąc być (dłużej nigdy nie miałem bo albo miało być parę dni deszczowych i chłodnych albo była już tak brudna że taniej było ją wymienić niż lać preparaty koagulujące itd..). Wszystko zależy od pojemności basenu, ale tak jak u Ciebie czyli do 5m3 pewnie bardziej opłaca się częściej ją zmieniać niż pakować całą chemię.

ps. ponieważ ja mam tunel foliowy o teraz oczko, to wolę po tygodniu wodę z basenu zużyć do podlania roślin u uzupełnienia oczka, zamiast lać dużo chemii i intensywnie filtrować,
ps2. filtruje i tak ja woda się robi brudna, i chlor tez zakładam jak nie ma kiedy wody wymienić i jest cieplutka i szkoda wymieniać na zimną z kranu :-). wszystko zależy od spodziewanego użytkowania i prognozy pogody na kolejny tydzień
Hadi22
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2021, 14:25
Kontakt:

Re: Basen a pompa?

Post autor: Hadi22 »

Przecież można zadzwonić do sklepu z takimi sprzętami i się doradzić. To chyba najłatwiejsze. Ja zanim zaczęłam budowę basenu to znalazłam sklep internetowy, który ma w zapleczu wszystko, co potrzeba do takiej budowy. Zadzwoniłam tam i uzyskałam rzetelną poradę co najlepiej do czego pasuje. :D
Spełniamy marzenie o własnym basenie!
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Basen a pompa?

Post autor: mazmaciek »

Kolego złota łopata Ci się należy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”