Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jaki samochód ???

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

A co mi powiecie o instalacji gazowej STAG4 zalozona 4 lata temu mowimy o samochodzie honda civic VI 1.5 vtec 114km
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

"STAG4" nic nie mówi, to może być sam komputer, a reszta elementów? Wtryski, reduktor... ? Pomijam już fakt, że nie wiadomo pewnie przez kogo to było montowane.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

test jest jeden i prosty, ma nie być różnicy w jeździe na benzynie i gazie niezależnie od prędkości

jedyny moment kiedy odczuwam gaz to jak się przełączy na niego przy ostrym przyśpieszaniu jak jeszcze nie jest rozgrzany

więc wsiadasz w samochód i sobie w czasie jazdy i przyspieszania przełączasz zasilanie - jak na gazie jest wyraźnie słabszy albo są inne niepokojące objawy to unikasz takiego samochodu z taka instalacją - albo jedziesz do naprawdę dobrego i zaufanego zakładu i się tam pytasz co o tym sądzą
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Mam jeszcze wiele pytań ale po kolei - czy ma ktoś zaufaną osobę która ściąga samochody np z Niemiec ??? Słyszałem, że ktoś się oferował, że za stosunkowo niewielką opłatę jedzie do Niemiec razem np ze mną i pomaga kupić samochód, sprowadza go i pomaga we wszelkich sprawach papierkowych - czy jest sens się bawić w coś takiego czy lepiej kupić od kogoś kto sprowadza i po prostu zapłacić za już opłacony i przygotowany do rejestracji samochód ??? Z tego co widzę po ogłoszeniach nie ma tego modelu który mnie interesuje z tym silnikiem 1.5 114km - a jeśli już są to ceny dość wysokie jak na te roczniki a na Niemieckiej stronie widziałem roczniki 1999,2000 za całkiem dobrą kasę i dodatkowo niektóre w full opcji.
Nakręciłem się na ten model - przeglądnąłem chyba większość for na temat tego modelu i praktycznie nie ma negatywnych opinii. Każdy chwali, a i widzę po samych ogłoszeniach, że silniki 1.4, 1.6 jest tego dość dużo a już z silnikiem 1,5 raptem kilka ogłoszeń i to +/- 500km od domu :(
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Przedwczoraj byłem pewien, że samochód sprowadzony to dobra opcja, wczoraj się zastanawiałem a dzisiaj .....

http://www.youtube.com/watch?v=nDYclg-0ErA
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Kto w Polsce kupuje samochód dla licznika? Patrzy się na rok i stan samochodu.
Jakby ktokolwiek napisał mi w umowie że podaje przebieg samochodu a nie stan licznika to by była inna rozmowa.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

http://www.rzeszowiak.pl/samochod-sprow ... an-4570310 znalazłem coś takiego - opis hm... kontakt z gościem dość dziwny na moje kilkukrotne pytanie gdzie go mogę zobaczyć zero odpowiedzi - nie kojarzę miejsca ze zdjęć

[ Dodano: 2013-12-11, 14:33 ]
Cyklista chodzi o to, że raz już się naciąłem i teraz trochę się boję kupić od kogoś kogo nie znam - nie wierzę w uczciwość - a wolałbym wiedzieć że samochód ma 300 tyś zamiast deklarowanych 200 tyś albo jakąś inną wadę którą może bym zaakceptował i naprawił.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Tomek gdy bedziesz auto kupował i bedziesz prawie zdecydowany moja rada - koniecznie sprawdz stan auta u fachowcy(stacja kont. pojazdów etc...)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

http://www.mobile.de/pl/marka/honda/mod ... 80474.html


Tu jest dokładnie ten samochód u Niemca - ten z linku z poprzedniego postu - powiedźcie mi ile koleś na tym zarabia skoro kupuje go za 850 EURO a sprzedaje za 8000zł i to bez alufelg które niemiec daje w zestawie
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Na tablicy tez jest http://tablica.pl/oferta/honda-civic-vi ... aef7190a68 a na mapie oznaczone jest ulica Piotra Bardowskiego może to tam stoi to auto? Jest tam jakiś motorland..
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Widzę właśnie ale zdjęcia dalej są te same co na szwabskiej stronie - jakiś wałek chyba tym bardziej że koleś omija temat zobaczenia samochodu na żywo
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Na watkemie polecam sobie sprawdzic auto przed zakupem. Fachowiec zawsze cos wiecej wypatrzy niz zwykły smiertelnik.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Hahaha teraz bym zadzwonił do kolesia i zapytał o przebieg :D do tego Polaka oczywiście.
Ciekawe czy by się zgadzał z tym co Niemiec podał na niemieckiej stronie xD
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Tomasz, ten model z silnikiem 1,5 nie jest dostępny w full opcji - to masz tylko w wersji vti czyli 1,8L 169KM silnik B18C4.

Odnośnie tego auta z linku wyżej to ciężko coś konkretnego powiedzieć mając tylko zdjęcia, ale ja tutaj agrotiuning widzę.

1. Klamki i lusterka są w kolorze nadwozia - fabryka dawała je tylko w "wykończeniu" czarny plastik. zasadnicze pytanie to - czy polakierowano je luzem czy może przy okazji lakierowania całości? :mrgreen:

2. Środek też jest przerabiany - ta listwa idąca przez cała konsolę nie jest fabryczna, wykończenie w stylu "carbon" fabrycznie nie występowało. Ktoś to musiał wybebeszyć i obklejać.

3. Z klapy są pościągane dwa emblematy "civic" i "vtec" (może się zgubuły podczas lakierowania?) emeryt tylko do kościoła to raczej tym nie jeździł.


Zgadzam się, że auto trzeba dokładnie sprawdzić przez zakupem. W przypadku tego auta będziesz miał trochę prościej bo Honda daje narzędzie co się nazywa "samodiagnostyka". Siadasz na miejscu pasażera, wykręcasz schowek a tam są dwie wiązki przewodów. Bierzesz tą mniejszą, robisz mostek i patrzysz na kontrolkę "check engine" jaki błąd wyświetla. Na necie zajdziesz poradniki ze zdjęciami i listę błędów (silnik, elektryka, poduszki, abs...).
Ostatnio zmieniony 11 gru 2013, 21:54 przez comatose, łącznie zmieniany 1 raz.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

No podane jest 121 tys i jeden i drugi tyle podaje ale samochód 13 lat - to ktoś robił miesięcznie 780km - nie wierzę w bajki licznik na pewno kręcony - dziwi mnie to że koleś sam do mnie napisał czy byłbym zainteresowany takim pojazdem gdy potwierdziłem (cenę podał 7500 już opłacony) nie powiedział mi gdzie mogę zobaczyć samochód. Potem zadzwonił, że to jednak inna cena bo 7500 to bez kosztów sprowadzenia. Dzień później wystawił ogłoszenie na portalach - z innego maila napisałem gdzie mogę zobaczyć samochód i dalej żadnej odpowiedzi. Co to za handlarz który nie chce zarobić ??? - chyba, że autko dopiero się lakieruje, myje, naprawia i w ogóle :( Cuda

[ Dodano: 2013-12-11, 21:56 ]
Comatose - brachol ma jakiegoś kompa tzn końcówki i lapka coś ponoć da radę zrobić ale widzę, że z gościem się nie dogadam bo trzyma w tajemnicy gdzie jest samochód

[ Dodano: 2013-12-11, 21:59 ]
Kumpel mówi że głupia rzecz ale dla czego nie ma radia ??? Mówi, że raczej szwabowi nie zależy nigdy na radiu i może być coś z elektryką pochrzanione - ja się nie znam.

Dopiero teraz jak mi powiedziałeś to zwróciłem uwagę na lusterka i tą listwę przeglądam inne oferty nawet z Niemiec i wszystkie mają w kolorze drzewa
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”