Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jaki samochód ???

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Słuchajcie samochód pochodzi z dobrego źródła sprawdzony na miejscu za co ręczy kolega szwagra a dodatkowo zostanie sprawdzony do zera u szwagra w salonie. Był serwisowany od nowości w ASO - zero przekrętów właściciel dodatkowo prowadził swój dziennik oprócz książki serwisowej. Rozrząd był wymieniany przy 80,000 km teraz pojazd miał na dzień dzisiejszy udokumentowane 135000 km. Mnie niestety nie stać na ASO więc będę również szukał mechanika do napraw (nie tylko tego ale i drugiego samochodu) jak ktoś zna lub zajmuje się mechaniką dajcie namiar i macie klienta. Co do cen rozrządu to nie mam pojęcia - na alledrogo zestaw kompletny kosztuje 299 zł to silnika 1,4, 1,6 bez robocizny.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

Zapytaj o naprawy w serwisie na Rejtana przy bazarku na Dołowej. Tel 17 852 71 26
Ja swój tam robiłam już kilka razy i jestem zadowolona. Solidnie i nie zdzierają
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Tam przy Rejtana to nie dałbym im roweru do przeglądu ;D
Tomek bierz astrę. Rozrząd nie wiem czy taniej w Motoresie nie znajdziesz. Jak chcesz mechanika który z Ciebie nie zedrze i przede wszystkim powie prawde wal na PW
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Tomasz pisze:A co powiecie o Opel Astra II 1.4 z 2004 roku ?????? Opinie ma dość dobre głównie ludzie posiadający ten samochód narzekają na konsumpcje oleju i hałas powyżej 3,5 tyś obrotów
Mam asterkę taką właśnie 7 roczek sprowadzona i tylko taki wózek polecam!!!
Ponadto nie jest tak głośno przy 3.5 tysiąca jak w japońcach, po przekroczeniu 3 tysięcy silnik dostaje jada i w tedy jest sportowa jazda, w zakrętach się trzyma jak cholera prowadzi się wyśmienicie. Bardzo zwrotna więc parkowanie w mieście jest bez problemowe, lustra duże widoczność do tyłu jest ok.
Pumba pisze:Ty chcesz tym jeździć czy katować ? 1.4 jest za słabym silnikiem do tej budy. Wsiądziesz w 5 osób i nie będzie jak ruszyć.
Widać że nie jeździłeś tym autkiem więc po co się odzywasz.
4 osoby bagaży ful i bieszczady zaliczone były kilkukrotnie i nie było tak źle ;)

[ Dodano: 2013-12-18, 22:05 ]
Dodam że moja asterka jeździ bez dolewania oleju od wymiany do wymiany, wymiana co 11 tyś.
Tomasz pisze:Rozrząd był wymieniany przy 80,000 km teraz pojazd miał na dzień dzisiejszy udokumentowane 135000 km.
No to już trzeba myśleć o wymianie ;)
Jak chcesz namiary na mechanika to mogę Ci podesłać ale to jest 15 km po za Rzeszów ;)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Darek a powiedz mi co ile trzeba wymieniać rozrząd w astrze ???
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Zalecają co 60 tysi

[ Dodano: 2013-12-18, 22:19 ]
http://astra-g.pl/viewtopic.php?t=711
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Uuuuu... to blisko do wymiany - oryginał w ASO czy zamiennik u jakiegoś machera ??? ASO daje jakąś gwarancję na robiony u nich rozrząd ??? W moim nissanie zaoszczędziłem na rozrządzie po dwóch miesiącach pękł pasek i silnik do wymiany bo bardziej się opłacało caly silnik kupić :(
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Tomasz, jeśli ten samochód jest zadbany to do spokojnej jazdy po mieście z pewnością wystarczy. Ople biorą olej, taka ich natura. Wymiana rozrządu po zakupie samochodu to podstawa.
Pumba, przypuszczam, że tu chodzi o 1,4 90KM ;)
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Jeździłem Astra 1.6 75 km i moim zdaniem szału nie było. Dużo trzeba było go wkręcać.
Chwilę temu kupowałem do siebie rozrząd i zapłaciłem 250 zł w MotoResie do VW Bora i za 100 zł miałem wymieniony. Jeżdżę do tej pory. Astrę masz w połowie w ocynku i tam w sumie nie ma się co "spierd..ć" bo to prosty silnik
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Ja swego czasu kupowałem pasek oryginał w oplu bo był tańszy niż w sziku ;) A reszta zamienniki. Ostatnie dwie wymiany robiłem na zamiennikach i zero problemu ;)
Pumba pisze:Jeździłem Astra 1.6 75 km
A ja jeżdżę 1,4 90 km i jak na miasto to wystarcza w dodatku przyjemnie się ją prowadzi, elektryczne wspomaganie po ruszeniu się wyłącza i kierownicę trzyma się stabilnie nie jest wrażliwa ;)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
ryszard
Posty: 80
Rejestracja: 07 lis 2010, 20:26
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Mielec - woj.Podkarpackie
Akwarium: 25,35, i 160 litrów
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: ryszard »

Kurczę pogubiłem się już.
Mamy już to autko czy nie....
Ja mam już 3 francuza i bez urazy żaden z nich mnie nie zawiódł.Miałem Peugeota 205,106, 206 wszystkie staruszki roczniki 1991-1996.Miałem Hyundaia Lantrę 1.8 16v, 128 Kucyków,przez 10 lat i nie zawiodła mnie ani razu.Było Tico( PORAŻKA) Nie będę się wypowiadał.Mam aktualnie Mitsubishi Lancera Kombi 1.6 16v bez gazu pali ok.6.5-8 litra.Zero zbędnej elektroniki polecam.Kupiłem kilka miesięcy temu znów Peugeota 106 z silnikiem 1.1 i mam go do śmigania do pracy i z powrotem, na razie Ok.
Więc moje przygody z autami na szczęście okazują się bez większych wpadek.
A moje zdanie jest takie jak trafisz na auto to pojeździsz ,czy to Niemiec czy Francuz czy Japończyk.
Z pozdrowieniami i bez urazy dla tych Co sądzą inaczej.
rybki... to lubię!
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Jeszcze nie ma - samochód miał być pewny a sprzedawca się wycofał wiec coś pewnie było nie tak - szukam dalej :(
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
ryszard
Posty: 80
Rejestracja: 07 lis 2010, 20:26
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Mielec - woj.Podkarpackie
Akwarium: 25,35, i 160 litrów
Płeć:
Wiek: 50

Post autor: ryszard »

Czyli wciąż podobne parametry jak w Temacie.Jak tak to jak będę coś widział lub słyszał to dam znać.Pozdrawiam.Tak przy okazji udanego sylwestra i startu w nowy 2014 rok. :sylwester: :podwójnie widzę:
rybki... to lubię!
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Dziękuję i wzajemnie - chociaż sylwester typowa pościelówa dziecko ma ospę więc przed telewizorem :(
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

ryszard pisze:A moje zdanie jest takie jak trafisz na auto to pojeździsz ,czy to Niemiec czy Francuz czy Japończyk.
I chyba to najbardziej podsumuje tę dyskusję. Pewnym przebiegu i stanu faktycznego auta z 2 ręki można być wtedy jak sobie je sam kupisz w salonie i sam sobie odsprzedasz. Znam osobę która sobie sama sprowadziła Merca A klasy kilka lat temu i do dzisiaj dosłownie zero inwestowania kasy, po prostu szczęśliwy traf.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”