Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

OC i AC samochodu- opinie o ubezpieczycielach

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

OC i AC samochodu- opinie o ubezpieczycielach

Post autor: Karola »

Chcę zakupić samochód i muszę zakupić polisę AC i OC. Zawsze miałam w PZU, ale tym razem szukam tańszego ubezpieczyciela.
Pytałam na razie w PZU, Warcie i Link4 PZU wyszło najdrożej, Warta i Link4 - stówka różnicy.
Polecicie jeszcze jakieś firmy?
Jak jest z wypłatą ewentualnego odszkodowania? Wiem, że w PZU nie robią problemów. Z Hestią mam jak najbardziej negatywne doświadczenia. Macie jakieś doświadczenia?
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

naprzeciw Zusu obok sex shopu jest ubezpieczalnia i tam ci znajda najtaniej i najlepiej...
Awatar użytkownika
daroo
Posty: 287
Rejestracja: 29 mar 2010, 21:27
Imię: Darek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 240l,
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: daroo »

Miałem 4 lata ubezpieczenie OC w PZU, stawki dosyć wysokie, więc poszukałem tańszego rozwiązania, i teraz ubezpieczyłem samochód w Liberty Direct. W PZU nie ma problemów z wypłata ewentualnego odszkodowania, kolega ma AC w Liberty i twierdzi że też bez problemów wypłacają, ja nie kupowałem AC więc własnego doświadczenia nie mam. Tylko tyle że za składkę w PZU płaciłem około 800PLN, a w liberty płacę 450PLN + NW 38PLN.
daroo
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Teoszke sie bawilem w ubezpieczenia i bardzo wazne jest co oferuje dany ubezpieczyciel jak w przypadku oc nie wazne ktory byle najtansze tak w przypadku ac trzeba dokladnie sprawdzic warunki umowy bo moze byc skladka tansza o 200 czy 300 zlotych a moze sie okazac ze jest bardzo duzo wylaczen, niekorzystna amortyzacja i udzial wlasny co w wielkim uproszczeniu wyglada tak ze przy rozwaleniu sobie np zderzaka i lampy koszty obliczaja z czesci uzywanych (wzietych z kosmosu bo nawet na szrocie maja wyzsze) koszt calosci naprawy wg wyliczen ubezpieczyciela wyjdzie 700 zl a udzial wlasny masz 500 zl to dadza ci tylko 200 zl. Wiec jak wychodzi mala roznica w skaldce to wez sobie pzu bo jesli chodzi o ubezp ac wyplacalnosc jest bardzo duza maja dobre warunki ubezpieczenia i maja dodatkowo cos takiego jak ochrona znizek (byla dodatkowo platna ale nie duzo). Jak zdecydujesz sie na jakiego kolwiek ubezpieczyciela to dokladnie bez pospiechu a najlepiej na spokojnie w domu przeczytaj warunki umowy pod dokladny wariant ubezpieczenia jaki wybierzesz.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Ja też troszkę w ubezpieczeniach się orientuję. Nigdzie nie ma tak że jest 100% klientów zadowolonych. Ja powiem jedno. Wybierając ubezpieczyciela często wybiera cenę jak wspomniał Tomasz można zrobić taniej i nawet PZU tylko czy naprawdę warto?
Ja jednak daję radę jedną wybierz tam gdzie masz sprawdzonego agenta. Wiadomo oni wszyscy działają na prowizji. Więc jest masa takich co pracują za rok już nie pracują. Więc Tobie wcisną wszystko abyś wziął(nawet taniej z jakimś wyłączeniem jak wspomniał Tomasz a do końca nie poinformują o co chodzi) on weźmie prowizję i nara. Później się okazuje w razie szkody że to nie działa itd. dzwonisz a on do widzenia już nie pracuję czy gdzie indziej. Proponuję agentów z kilkuletnim doświadczeniem którzy wolą klienta zadowolonego bo pracują nad reputacją i z polecenia. Nie raz już widziałem że klient dzwonił i mówi że xxx jest taniej o 300 zł. Po analizie wyszło że np naprawę ma tylko na wycenę (ubezpieczyciel w razie szkody wycenia szkodę i daje kasę i rób co chcesz czy wystarczy czy nie sam sobie napraw) i jeszcze inne np wykluczenie kradzieży z posesji, szkoda nie właściciela pojazdu itd.

Nie doradzam żadnego ubezpieczyciela (osobiście wolę w moim przypadku dopłacić niewiele do PZU) ale doradzam uwagę i ostrożność. W końcu zawieramy ubezpieczenie na wypadek szkody a nie jak większość myśli a bo nic się nie stanie i gdzie najtaniej. Jak nic się nie stanie to po co ubezpieczać ?
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

U mnie na razie od 10 lat w ac się najlepiej sprawdza jednak pzu, było wiele prób innych niby tańszych ale zawsze ostatecznie przy takich samych warunkach i opcjach wychodziło drożej. Wszystko zależy od konkretnego samochodu bo tu różnice niby przy tych samych wartościach aut są duże.
Awatar użytkownika
Karola
Mecenas
Posty: 252
Rejestracja: 03 maja 2012, 6:21
Imię: Karolina
Lokalizacja: Niechobrz
Akwarium: 112
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Karola »

Właśnie to w PZU mam sprawdzonego agenta od ... chyba 7 lat. Nadal tam pracuje- i jestem bardzo zadowolona.
Nie wiedziałam jednak, że w umowach mogą być takie różnice... Sprawdzę jeszcze w Liberty, ale jednak co zaufanie to zaufanie.

AC w zasadzie to nie mój wymysł. Biorę kredyt na auto i to bank żąda AC. Jeżdżę dobrych kilka lat bez stłuczki- więc sama bez "ingerencji banku" nie zastanawiałabym się i AC bym nie płaciła...
Boże! Spraw, żeby się chciało tak, jak mi się nie chce!
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Karola, ja miałam kilka lat w Liberty i nie mogę narzekać, kwota ubezpieczenia przyzwoita, teraz mam w pzu ( przeszła składka po poprzednim właścicielu ) ale przeniosę ją pewnie do Liberty
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Z mojego doświadczenia to najlepsza, najmniej problemowa wypłata z AC jest w PZU. OC to jeden piernik gdzie bo wrazie "w" to nie Ty się szarpiesz z ubezpieczycielem tylko poszkodowany. Tylko nie wiem czy jest sens rozdrabniać się na dwie różne firmy 8-) Dlatego ja mam w PZU ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

do autocasco dobra była concordia czego sam doświadczylem 2 razy ale teraz duzo AC podnieśli i zrezygnowałem....
ni ma co doradzac ....idziesz tam co wczesniej pisałem i tam dziewczyny są na bierzaco ze wszystkimi firmami i doskonale wiedza w danym roku co i gdzie jest najlepiej...wszyscy moi znajomi co tam poszli by li zadowoleni.....
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Moja koleżanka tak się bujała z PZU, że w życiu tam nie wrócę. Kiedyś likwidowałem szkody w Warcie i było to dosyć miłe. W reklamach Hestia pisze, że jest nr 1 jeśli chodzi o liczbę zadowolonych klientów - tych co likwidowali szkody.

Płaciłem OC z InterRisk - nie było problemów. Przy AC jednak jest dużo "wykreśleń" - przez to polisa jest chyba najtańsza. gdy ktoś jest pewien , że mu AC nie jest potrzebne a musi to chyba InterRisk wyjdzie mu najtaniej (ale liczyć się musi z tym, że w razie czego najmniej odzyska).

ja ubezpieczam się obecnie przez agencję Spectrum - na Kościuszki, tuz przy rynku. Obsługują tam chyba kilkanaście firm ubezpieczeniowych więc jak coś się dzieje to mi szukają albo najtańszej, albo takiej jak potrzebuję. W ostatnich latach zmieniłem przykładowo ubezpieczenie mieszkania bo pojawiła się atrakcyjniejsza oferta uwzględniająca akwarium. Sam bym tego wszystkiego nie ogarnął, lub musiałbym chodzić po kilkunastu ubezpieczycielach... :(
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”