Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak wyciszyć filtr zewnętrzny

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

duch amazonski pisze:Najprawdopodobniej zuzyta głowica filtra i pokrywa wirnika.
Ale co tam się mogło zużyć ? ten cylinderek gdzie jest wirnik ?
SDD pisze:Podobny dźwięk występuje u mnie na starcie. Kiedy wirnik musi ruszyć wodę i jest największe. Ile czasu masz ten filtr? Dopompowanie wody nic nie pomaga? U siebie zauważyłem, że raz na jakiś czas dobrze jest ruszyć kilka razy pompką, żeby "dobić" wody.
Filtr mam koło 10 lat - nigdy nie było z nim problemu.


Co do pompowania, nic nie daje, wręcz czasami szkodzi. Gdy już cicho chodzi i ruszę pompą zaczyna warczeć jak na filmie...

erico pisze:Kiedyś przy podobnych objawach (u siebie zaobserwowałem to tylko w starych/zużytych filtrach) miałem taki patent - przy starcie kilka razy włączałem aż ruszył bez terkotu, potem jak nawet zaczął to znowu kilka razy na szybko on/off :). Ale jeżeli masz głośny terkot to jak już wyżej kolega wspomniał - obstawiam że coś jest nie tak mechanicznie. Normalne jest buczenie (moc silnika), szum. Terkot występuje jak wirnik nie jest osiowy i wpada w rezonans itd (czyli prawdopodobnie luz wirnik - oś lub uszkodzony wirnik - kawałeczek jakiś odpadł przez co stracił wyważenie/położenie itp)

PS. jaki masz przepływ wody przez filtr ? bo może to wina kawitacji :)



Na filmie od razu tak terkocze ale w rzeczywistości dzieje się tak po około 10minutach pracy, normalnie chodzi i nagle zaczyna trejkotać jak na filmie...



Ośka jest zupełnie nowa, a na wirniku nie widzę żadnych uszkodzeń ;/



Też zauważyłem, że gdy przestaje trajkotać to wylatuje z filtra troszkę bąbelków ale to czasami ;p
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Filtr ma 10 lat i nic się nie zużyło, człowieku gdzie ty żyjesz, ten sprzęt jest mocno zmęczony.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

duch amazonski pisze:Filtr ma 10 lat i nic się nie zużyło, człowieku gdzie ty żyjesz, ten sprzęt jest mocno zmęczony.


A żyję tym, że nie będę kupował cały czas nowych sprzętów tylko chce remontować te, które mam.
10 lat i dalej pochodzi bo problem rozwiązany.

Po prostu nie wsadziłem wszystkich koszyczków, wsadziłem jeden brakujący oraz taką jakby osłonkę na wszystkie i pomogło.


Temat do zamknięcia.


Dzięki za pomoc !
cypeks
Posty: 38
Rejestracja: 06 cze 2015, 20:07
Imię: Cyprian
Lokalizacja: Kowalów
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: cypeks »

XMasterX pisze:Po prostu nie wsadziłem wszystkich koszyczków
:o nie:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”