Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Photoshop

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Photoshop

Post autor: josepf26 »

Czy wspomoże programem?
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

????????????
Rozumiem, ze to jest dział z sensem lub bez, ale to pytanie zakrawa o kpinę.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

według mnie jest w dobrym dziale - zupełnie bez sensu

www.chomikuj.pl
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Proponuje użyć gimpa, na którego jest nakładka bardzo upodabniająca do photoshopa (sam w pracy czasem używam). Jeżeli już ma to być photoshop to można pobrać wersję testową (trial) np. z dobrych programów: http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i ... s,139.html Proponuję zapoznać się z warunkami licencji, czy ta wersja może zostać użyta do konkretnych celów. Jeżeli nie, to pozostaje http://www.adobe.com/pl/products/photoshop.html
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

słuchajcie ludziska czasami ktoś potrzebuje wersję pełną pseudo legalną tylko po to żeby przetestować potrzebne funkcje i rozwiązania, aby potem kupić np: na firmę legalne oprogramowanie....

niestety nie wszystkie triale są pełne ....

w takiej sytuacji uważam że nie ma w tym nic okrutnie nieprzyzwoitego, żeby po prostu ściągnąć pirata i zobaczyć jak to działa, a nie kupować kota w worku za ciężki grajcar

sam tak miałem wiele razy zanim się zdecydowałem na zakup w pełni przydatnego, legalnego oprogramowania do użytkowania zarobkowego, prawo polskie dopuszcza posiadane, które to posiadanie nie jest karalne!!! (idę o zakład z każdym z tego forum że na kompie z którego pisze, ma masę piratów, choćby MP3 - więc po co cokolwiek udawać)

ale nikt nie pyta skąd posiadacz wziął ten soft, faktem jest że za samo posiadanie nic nikomu nie grozi szczególnie jeśli posiadacz jest szkolniakiem i uczy się wykorzystywać dany soft - firmy nawet po cichu na to przyzwalają bo potem mają darmowo wykształconego pracownika na dane oprogramowanie (każdy w CV ujmuje znajomość windowsa i office, prawda?)

tak to jest pokręcone jak wiele rzeczy w naszym kraju i w euro-kołchozie

pozdrawiam
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

A przepraszam na czym polega kpina tego pytania?
Wszyscy macie oryginalne oprogramowanie Windows??? i Każda mp3 znajdująca się w domu była kupiona oczywiście???

Temat do usunięcia.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Tajemnica poliszynela jest ze "sprawy" sie maja jak to wyzej zostało trafnie u ujete ;) , ale forum oficjalnie powinno byc jak żona Cezara poza wszelkimi podejrzeniami wiec takie pseudo legalne sprawy załatwiac lepiej przez pw :) takie jest moje prywatne zdanie niekoniecznie jedynie słuszne i zgodne z oficjalna linia "Partii " hugh!
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Administracyjnie
mirekkon pisze:prawo polskie dopuszcza posiadane, które to posiadanie nie jest karalne
O to już ciekawostka nie z tej ziemi. Ciekawe skąd posiadasz legalnie coś co jest pozyskane nielegalnie. Przypomnę, że w kwestii oprogramowania jest zupełnie inaczej niż np. z muzyką (nie działa np. tzw. "dozwolony użytek").
mirekkon pisze:sam tak miałem wiele razy zanim się zdecydowałem...
Twoja wola, twoje poglądy, twoje ryzyko. Nie namawiaj jednak nikogo publicznie bo za nakłanianie do łamania prawa też jest przestępstwem. Niepublicznie możesz sobie gadać - nikomu do tego. Jeśli nawet masz piraty to Policja nie wejdzie bo aby wejść musi mieć uzasadnione podejrzenie, że łamiesz prawo. Jeśli kłapiesz na prawo i lewo to takowe podejrzenie może mieć. Stąd radziłbym się nie chwalić.
mirekkon pisze:tak to jest pokręcone jak wiele rzeczy w naszym kraju i w euro-kołchozie
To, że prawo autorskie i podobne są niezgodne z naszymi oczekiwaniami jest już inna sprawą. Przypomnę, że pochodzi to z Hameryki a nie z Eurokołchozu. Nasze prawo i tak jest dosyć łagodne - choćby "dozwolony użytek" czego brak w większości krajów.

Przypomnę, że regulamin forum zabrania pisania o rzeczach niezgodnych z prawem a więc prośba o podesłanie linków, czy programów jest z nim niezgodna. Co robicie (robimy) sobie prywatnie to już nie wchodzi w regulacje regulaminowe.

Pierwszy post nie uznałem za niezgodny z regulaminem bo użyczenie programu może się dokonać i w domu. Jak ktoś ma np. chęć to mogę mu użyczyć w domu LEGALNEGO Corela, Offica czy Windę choć był moment że więcej rzeczy robiłem w Linuchu właśnie po to aby spać spokojniej. Jak zaczyna być jednak dyskusja o tym aby lub jak łamać prawo to dyskusja musi pójść do kosza. Proszę unikać tego typu tematów publicznie. Pytanie o piraty podawanie linków, czy wręcz chwalenie się tym publicznie jest według mnie ryzykowne i takie tematy będą wywalane bez ostrzeżenia.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

zulix pisze:Administracyjnie
mirekkon pisze:prawo polskie dopuszcza posiadane, które to posiadanie nie jest karalne
O to już ciekawostka nie z tej ziemi. Ciekawe skąd posiadasz legalnie coś co jest pozyskane nielegalnie.
Jarku posiadam z internetu. Zamknięcie i ocenzurujcie internet to nie będę miał skąd wziąć.

Tak niestety jest że Policja nawet jak Cię na drodze złapie i weźmie Ci smartphon na którym masz np AutoMapę, nic Ci nie może zrobić nawet jak jest nielegalna :) i takie mamy prawo, wiele spraw na Policji czeka na rozwiązanie chodzi tu mianowicie o posiadanie filmów i utworów audio popularnie nazywanych MP3, których posiadanie nie zawsze jest zgodne z prawami autorskimi. Policja pokonfiskowała komputery, a teraz nie wie za bardzo co z tym robić :), i wcale nie wykluczone że właściciel;e zaczną składać pozwy. Takie mamy w Polsce jednoznaczne prawo, a to jak Ty Jarku sobie to zinterpretujesz to Twoja sprawa. Oczywiście rozumiem to co napisałeś (dbając o dobro forum) i zdaję sobie sprawę że lepiej i bezpieczniej jest unikać tego typu tematów.

Na szczęście jak nikt nikogo za rękę nie złapie to przyjmuje się (choć w Polsce nie obowiązuje oficjalnie) zasadę domniemania niewinności, pochodzącą de facto z Hameryki.

Oczywiście nikogo nie namawiam do piractwa bo cały internet ma tego w brud, poza tym to porządne forum co podkreślałem wiele razy, chciałem tylko zwrócić uwagę na hipokryzję szerzącą się wokoło i nie ma z nią co przesadzać. A człowiekowi czasami przydałoby się pomóc, bo może faktycznie bardzo czegoś potrzebuje i w cale nie do celów zarobkowych tylko na użytek własny, ba może jemu właśnie chodziło o użyczenie legalnego oprogramowania, tego nie napisał.
zulix pisze: Przypomnę, że regulamin forum zabrania pisania o rzeczach niezgodnych z prawem a więc prośba o podesłanie linków, czy programów jest z nim niezgodna. Co robicie (robimy) sobie prywatnie to już nie wchodzi w regulacje regulaminowe.
czy regulamin forum mówi coś o tym że nie można używać strony www.chomikuj.pl???
wskaż paragraf, bo jakoś nie bardzo sobie przypominam...

poczytaj przy okazji regulamin chomika, na tym internetowym dysku każdy ma wszystko czego dusza zapragnie na użytek własny i nikt nie rozdziela muzyka filmy soft itp, aby zachomikować dowolną rzecz wystarczy być zarejestrowanym i znaleźć u innego użytkownika.

A tak zupełnie na marginesie mam na swoim kompie full legalne oprogramowanie bo prowadzę działalność, na wszystko faktury włącznie z zakupem komputera.

Pozdrawiam
mirekkon
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

mirekkon pisze:Takie mamy w Polsce jednoznaczne prawo...
Prawo jest jakie jest więc wygrywa zwykle ten kto ma lepszych prawników. Interpretacja tak jak i w skarbówce jest w każdym sądzie inna. Wiadomo, że dobry prawnik zgodnie z prawem udowodni, że staruszek zabijający chuligana laską z nożem przekroczył granice obrony koniecznej bo przecież laska była 5X dłuższa od noża. Nie znaczy to, że zgodnie z prawem poszkodowanym jest chuligan.
mirekkon pisze:chciałem tylko zwrócić uwagę na hipokryzję szerzącą się wokoło
Hipokryzja jest wszędzie i na każdy temat. Walczenie z nią to jak walka z wiatrakami. Co więcej działanie każdej osoby można prawie w dowolnym zakresie uznać za hipokryzję bo mu się udowodni różność w zachowaniu w podobnych sytuacjach. Chociażby jeśli uznamy że "ściągać możemy, byle nie udostępniać bo to zabronione" to prosząc aby ktoś nam coś dał zmuszamy go do łamania prawa.
mirekkon pisze:człowiekowi czasami przydałoby się pomóc
To załatw sprawę z nim przez pw i będzie z głowy.

EDIT po edit kolegi:
----
mirekkon pisze:czy regulamin forum mówi coś o tym że nie można używać strony www.chomikuj.pl
Nie trzeba daleko szukać:
I. Użytkownik wyraża zgodę na:
1. Poprawianie i usuwanie napisanych przez siebie tekstów, jego fragmentów, załączonych fotografii, sygnatur, avatarów, pól do wypełniania, linków, załączników jeżeli naruszają one interes osób trzecich...
Chyba jednak każdy człowiek da sobie radę jak chce coś znaleźć.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2015, 21:09 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

zulix pisze:To załatw sprawę z nim przez pw i będzie z głowy.
to tego argumentu niech nikt nie śmie podważyć, faktyczne nie pomyślałem

pozdrawiam
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”