Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Chciałbym uprzejmnie donieść

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Chciałbym uprzejmnie donieść

Post autor: funio721 »

Chciałbym się zwami czymś podzielić , ponieważ na wasze forum trafiłem przypadkowo i nie chciałem się rejestrować , ale tak wyszło. Szukałem coś na temat zależności minerałów a wzroście PH wody i o kwasie octowym na forum ,,Roślinyakwariowe.pl zostałem zlugany , że ocet to do ogurków Tu dowiedziałem się że ocet to tani nawóż dla roślin obak kwasku cytrynowego , trochę po sobie pojechaliśmy więc podałem im link do waszej strony a oni ten link wykasowali . Bardzo mi się to nie spodobało Tak się raczej nie robi,,,czytałem dział Pomiar poziomu CO2 i jego dystrybucja w zbiorniku.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Re: Chciałbym uprzejmnie donieść

Post autor: MariooT »

funio721 pisze: ogurków
ciekawe mają te ogórki przez "u"

Robi się w zależności od regulaminu. Jeśli w regulaminie mają zapisane, że zakaz linków do forów konkurencyjnych to wykasowali. A rośliny akwariowe to raczej forum komercyjne więc tym bardziej będą tego pilnować, nie to co u nas :). A co do octu to się nie wypowiem bo nie wiem ja ogórki zalewam solanką :)
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

funio721, serdecznie Cie witamy na naszym forum. Niestety czasem tak jest, że fora/strony nie chcą publikacji na swoich łamach linków do stron/for tematycznie podobnych (czasem lepszych lub gorszych merytorycznie), z obawy przed utratą użytkowników. Nie ma się czym przejmować, my tym się nie przejmujemy ;) W naszej społeczności gro ludzi, to eksperymentatorzy, może na wspomnianej stronie trzymają się utartych szlaków, bojąc się nowego, kto wie. Niemniej jednak zapraszamy do odwiedzania forum i dzielenia się swoją wiedzą i problemami, myślę, że znajdą się wśród nas osoby chętne do pomocy :)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Nic dziwnego, zwłaszcza że na RA krzywo patrzy się na polecenie czegokolwiek, czego nie można kupić w ich sklepie internetowym ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Tak co do tych linków to faktycznie mają zapis , ale inne strony pokazują i nie są kasowane więc mi coś śmierdzi , jak znajdę czas to wam pokażę moje narożne 520l
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

funio721 pisze:faktycznie mają zapis
My nie mamy takiego zapisu. Jedno jest pewne- to duży plus, że oni mają, bo dzięki temu zyskaliśmy nowego forumowicza :D Witam i życzę miłego spędzania czasu na Podforaku
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Tak , tylko ,że moje akwarium opiera się na prostocie i wykorzystaniu tanich dostępnych środków, jakoś to wszystko się buja,, mogło być lepiej , ale nie jest żle
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

SDD pisze:zasem tak jest, że fora/strony nie chcą publikacji na swoich łamach linków do stron/for tematycznie podobnych..., z obawy przed utratą użytkowników
Myślę, że bardziej chodzi o potencjalną utratę wiarygodności jakiegoś preparatu i przez to utratę jego sprzedaży. Jeśli można coś kupić za 2 zł zamiast 50 to dopóki się da to informację o tym trzeba utajniać.
Sporo forów "prywatnych" jest ze sobą zaprzyjaźnionych, reklamują się wzajemnie, polecają się, organizują wspólne imprezy... więc zanika powoli walka o użytkownika. Wszyscy sobie zdają sprawę, że metodami nakazu i zakazu nic się nie zdziała.

Działałem na różnych forach przy sklepach lub firmach, ale z w/w powodów odpuściłem. Nie podobało mi się to, że rozmowy były kierowane/moderowane w kierunku zakupów (zwykle drogich) w zaprzyjaźnionych firmach.
Niestety tylko na forach "nieuwikłanych" można prowadzić mało skrępowane dyskusje dla zdobycia wiedzy a nie dla zdobycia klienta (choć i tam zdarzają się osoby, które maja jakieś interesy).

Chętnie pooglądamy narożnik :) a posłuchamy historii z nim związanych.

P.S. temat trafi niedługo do działu "rozmowy o wszystkim ....".
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

I z tym się całkowicie zgadzam . Za namową,, autosugestią,, forum kupiłem fantastyczny filtr zewnętrzny , który niestety się nie sprawdził i musiałem drugi raz wydawać kasę ażeby te akwarium funkcjonowało
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Hehe. Zawsze mnie bawiło stwierdzenie typu "forum konkurencyjne". A o co się konkuruje? O "złotą patelnię"? Usuwanie linków do zewnętrznych forów jest moim zdaniem - zaściankowe. To trochę przypomina palenie czarownic w średniowieczu za każde zdanie odmienne od inkwizycji. Kiedyś też na innym forum pytałem o zastosowanie KCl jako nawozu potasowego (nie na RA - dla jasności). Też otrzymywałem ogólnie rzecz ujmując dziwne odpowiedzi, że się nie nadaje.
Mam jeszcze kilka swoich przemyśleń (dość ostrych) na temat "jedynej słusznej prawdy", ale z racji na pełnioną tutaj funkcję nie wypada mi tego zdania wyrażać.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Dzięki , że spostrzegacie takie postępowanie tak jak ja, a akwarium fotkę wrzuciłem na ,, akwaria ogólne pt. Moje narożne 520l..nie jest to coś dużego , ale na mierę moich możliwości mi się podoba i nie mam z baniakiem dużego problemu. chociaż łobuzy zjadają mi orzecha liściastego i nie wiem dlaczego ,,kupiłem im spirulinę 36% w płatkach ,,zobaczymy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”