Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wybór telefonu.

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

wisłok pisze:Kierując się waszymi uwagami szukałem czegoś na windowsie i jak narazie zaciekawiły mnie lumia 540 lub 435. Co o nich myślicie?
Nie wiem gdzie te uwagi wyczytałeś, ja widziałem jedną. Powiem tyle, omijaj mobilnego windowsa, jest prawie martwy. Windows jedynie na PC.

Zanim coś kupisz, pomyśl jakich aplikacji potrzebujesz. Później zobacz ile jest w sklepie androida, a ile windowsa i podejmij decyzję.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Do "normalnego" użytkowania przez osoby starsze (nie typowe nastolatki) kwestia wolnego, szybkiego działania staje się drugorzędna. Dopóki się nie napcha pierdołami każdy system powinien udźwignąć na typowych komórkach. Problem się zaczyna jak zaczynamy traktować komórkę jako komputer :)
Myślę, że do celów "akwarystycznych" - fotograficznych dobrze mimo wszystko wziąć komórkę z lepszą grafiką. Oczywiście, że mając dobry, tradycyjny komórką się prawie nie robi, ale... zdarzają się chwile, że człowiek żałuje, że nie wziął aparatu.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Aplikacje, ale po co mi to? No może przydała by się nawigacja GPS, i przyznam na telefonie zawsze mam nawrzucane nieco muzyki ale to wsio i nadto za dużo. Poza aparatem którym da się pstryknąć w miarę przyzwoitą fotkę właściwie niczego więcej nie wymagam a i to nie jest konieczne. Powiem szczerze że tą moją nokie 515 odstawiam tylko dlatego że klawiatura się mi trochę zacina. Gdyby nie to tak jak wszystkie moje dotychczasowe telefony służyła by mi aż do końca swego żywota.
Myślę że przy takich wymaganiach wystarczy mi na telefon kwota powiedzmy 300zł i tego się trzymajmy.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

wisłok, aplikacje? po co? Przytoczę Ci prozaiczny przykład: Dostałe do łapki nokie z windowsem w celu zainstalowania skype, miała z 3 lata. Co to za problem zainstalować skype? Wchodzisz do centrum aplikacji wybierasz skype i klikasz instaluj - gotowe. Jednak nie, pojawia się piękny komunikat w stylu "Wersja twojego systemu nie jest wspierana", brak możliwości wyboru wersji skype do instalacji. No to wchodzisz w aktualizacje systemu, kolejny komunikat w stylu "Twój telefon ma najnowszą wersję systemu" - nie możesz zainstalować bo masz stary system, nie możesz zaktualizować bo nie ma. Wniosek prosty, kup nowy telefon.

Kolejny przykład: Mam starą nokię e63, jeszcze na symbianie. Miałem skonfigurowane skrzynki mailowe we wbudowanej aplikacji "e-mail", wszystko pięknie działało. MS wykupiło nokię i pojawia się komunikat w stylu "Z dniem takim, a takim aplikacja przestanie działać". Minął dzień, aplikacja nie działa, choć była wbudowana w system. No nic trudno, nie będę korzystał z maili na telefonie, jakoś przeżyję.

Jeszcze jeden przykład: We wspomnianej wcześniej nokii e63 miałem zainstalowanego wspomnianego w przykładzie pierwszym skypa. Pojawiła się potrzeba zadzwonienia przez niego. Patrzę, no nie ma. Przeglądam system, władowałem się w coś na styl windowsowych rejestrów - skype jest zainstalowane. Użyć nie można bo zablokowane.

Nie wspomnę o wycięciu sklepu z aplikacjami na symbiana, zaraz po zakupie nokii przez MS.

Z mojej strony konkluzja jest taka: jeśli nie jesteś osobą, która zmienia telefon minimum raz na dwa lata, daruj sobie windowsa i jakiekolwiek koneksje z systemami mobilnymi MS.

Jak wspomniałem wcześniej, widnowsz jedynie na PC. A i tu jak skończę pisać pracę mgr, to przesiadam się na fedorę ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nie do końca o to mi chodziło ale coś w tym jest. Zmierzałem do tego że telefon dla mnie nie musi mieć jakichś wyśróbowanych możliwości bo i tak tego nie wykorzystam. A wszelkie skypy, pejsbuki itp. to rzecz mi obca i nie potrzebna.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Nie tylko nie Windows Phone.

Kupiłem telefon ponad rok temu. Mam 735. Jestem osobą, która cały czas musi mieć telefon przy sobie. Mogę napisać że lumie mają słabą obudowę. Jest zrobiona z plastiku. Po paru miesiącach wszystkie cztery rogi miałem pęknięte, a w trzech mam ubytek plastiku. Po następnych paru miesiącach miałem pęknięcie plastiku z rogu do aparatu. Teraz to aż strach obudowę ściągać...
Co do WP... Trochę to jest niewygodne. Te kafelki;-; aplikacji tez sporo nie ma... Np. Ja chciałem założyć SnapChata (taka aplikacja, która polega na wysyłaniu zdjęć do znajomych i inne takie). Jest! Znalazłem! Ucieszony instaluję, a tu problem na WP z instalowaniem. Te najbardziej znane aplikacje WP nie posiada...
Zauważyłem że WP juz mi się zacina, a bateria... Ech... Codzienne muszę ładować... Czasem nawet na pół dnia nie wystarcza...

Wszyscy mówili że Lumia jest do doopy itd. Ale nieeee musiałem zrobić po swojemu...

Teraz jakbym miał wybierać to raczej bym wybrał Samsunga.
Juz za parę stówek kupi nawet całkiem dobry telefon z Samsunga.

[ Dodano: 2016-02-06, 11:45 ]
Ale aparat ma bardzo dobry :)
Większość zdjęć mojego akwarium jest właśnie z tego telefonu ;)
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja nie mówię o nie wiadomo jakich możliwościach. Sam używam wspomnianej wcześniej nokii e63 (Już będzie z 6lat) i jestem bardzo zadowolony. Jednak od czasu do czasu trzeba czegoś niestandardowego użyć, a jak są takie cyrki, to włos się jeży. Przytoczyłem kilka przykładów, z życia wziętych :)

A nie ważne co kupisz i tak kasa powędruje do MS, bo z androida mają również zyski ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

wisłok pisze:Zmierzałem do tego że telefon dla mnie nie musi mieć jakichś wyśróbowanych możliwości bo i tak tego nie wykorzystam
Tez tak myślałem mając telefon standardowy. Przesilenie nastąpiło gdy padł mi GPS a droga którą jechałem "na pamięć" była zagrodzona. Są po prostu aplikacje, które się przydają - choćby mapy, czy latarka. Fajny też jest tłumacz - robisz zdjęcie tekstowi, choćby ulotce, lub mówisz a on tłumaczy to na języki googlowskie, czyli dość dużo. Nie musisz pisać, choć możesz.
Tez nie używam fejsów, skajpów itd.... Dlatego piszę, że jak się nie przeładuje systemu to telefon działa całkiem dobrze. Mimo wszystko lepiej mieć duży wybór niż mały stąd wybrałem Androida. Nie używam nawet tych co mam aplikacji na co dzień ale wiem że jak mnie przyciśnie to mam większe możliwości przy sobie.
Większość niechętnych danej technologii jej nie zna. Dlatego kiedyś nauczyłem się np. Linuxa aby nie być w klanie wszechwiedzących Winklaunów. Starsi ludzie nie używają komputera bo nie widzą sensu. Jak zaczną to się nie mogą oderwać :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

kondzio20005 pisze: Ja chciałem założyć SnapChata (taka aplikacja, która polega na wysyłaniu zdjęć do znajomych i inne takie). Jest! Znalazłem! Ucieszony instaluję, a tu problem na WP z instalowaniem. Te najbardziej znane aplikacje WP nie posiada...
Przytaczając nawet SnapChata, dziś czytałem artykuł o znamiennym tytule:
Aplikacje na mobilnego Windowsa? Użytkownikom pozostają tylko petycje
http://www.dobreprogramy.pl/Aplikacje-n ... 70196.html
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

SDD, dlatego następny telefon będzie z androidem :)
Gdzieś słyszałem, że juz użytkownicy WP próbowali coś z tym zrobić (Snapchat)...
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Cóż powroty z dalekich tras bez nawigacji to nic mi obcego i w tych okolicznościach akurat bolało że moja śp. asha tego nie potrafiła. Możecie polecić coś mocno po kosztach czyli w okolicach wspomnianych 300pln? Obojętne czy nowy czy używka.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Jeśli telefon jako telefon, a nie śmietnik z milionem appek z google store, to polecam Lumię 535. Ekran 5'' dobry do nawigacji, WP nie muli, nie wiesza się, robi, co ma robić. Do tego jeszcze silikonową osłonkę za 20 złotych, bo obudowa faktycznie jest dośc krucha.

http://allegro.pl/nowa-microsoft-lumia- ... 89556.html


Wbudowana nawigacja (naprawdę dobra) działa offline, jedynie możesz od czasu do czasu aktualizowac mapy.

Flagowce z Androidem mają ośmiordzeniowe CPU (które z pełną prędkością chodzą może przez minutę, potem się przegrzewają i wchodzi throttling) i 3 GB RAMu, żeby system działał płynnie....dzięki. Android to coraz bardziej sztuka dla sztuki, niż solidna, stabilna baza pod programy.....podobnie, jak i Lunux zresztą.
Awatar użytkownika
Lidka
Posty: 258
Rejestracja: 15 sty 2012, 14:07
Imię: Lidka
Lokalizacja: okolice Brzostku
Akwarium: 112 l (to historia)
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:

Post autor: Lidka »

Ja jakieś półtora roku temu kupiłam używanego s2 i na razie nie narzekam,może poza tym że baterię trzeba ładować codziennie.Jak poszukasz to do 300 powinieneś coś znaleźć.
Wiem że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

miałem S1 i S2 jest prawie identyczne, nie polecam się pchać w starego androida :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

S1/2 co to? Poproszę pełną nazwę, bo nie mam pojęcia co to za marka. :/ Nowinki tele- informatyczne nigdy mnie nie rajcowały i nie jestem jak widać zbyt obyty.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”