Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Niewidzialne ogrodzenie dla psa.

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Niewidzialne ogrodzenie dla psa.

Post autor: Darek »

Witam
Dostępne w sprzedaży jest niewidzialne ogrodzenie dla psa i chciałem zaczerpnąć Waszej opinii czy ktoś z Was miał lub ma do czynienia z takim urządzeniem? Jak się sprawdza? I czy warty jest zakup tego sprzętu?

Pozdrawiam
Pozdrawiam Darek :)
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Tych ogrodzeń jest duzo. z drutem, bez drutu. Zależy jaki masz pomysł na to ogrodzenie ,jaki pies, czy posesja ogrodzona czy nie I jeszcze jedno nauczenie psa chodzenia w takim ogrodzeniu wymaga czasu i cierpliwości
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

debrzyna, Posesja jest ogrodzona, nie jestem zwolennikiem wiązania psa na łańcuchu bo to jest dla mnie chore!! Planuję drut położyć w okolicy ogrodzenia aby pies nie dobijał się do niego jak również aby nie uciekał w momencie otwierania bramy. Teren do biegania będzie miał ogromny więc powinien się wybiegać ;)
Rasa psa to Gończy Polski :D
Masz jakieś doświadczenie z tym ogrodzeniem?
Pozdrawiam Darek :)
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Pierwsze takie ogrodzenie sprowadziłem z USA w latach 80 .Skoro teren ogrodzony to polecam z drutem wkoło ,drut poprowadzisz nisko po płocie a w bramie musisz zakopać bo obwód musi być zamkniety od skrzynki do skrzynki I wybierz mocne bo gończy to duży pies A ten Gończy to może od p.Kuśnierza
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

debrzyna pisze:Pierwsze takie ogrodzenie sprowadziłem z USA w latach 80
Jak się spisywało?
debrzyna pisze:Gończy to może od p.Kuśnierza
Nie.
Ten pochodzi z okolic Lubaczowa, a nazwiska teraz nie pamiętam ;)
debrzyna pisze:a w bramie musisz zakopać
Chodzi mi o bramę aby nie mykał jak się otworzy i dlatego myślę o zaporze bezprzewodowej.
Pozdrawiam Darek :)
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Darek pisze:Planuję drut położyć w okolicy ogrodzenia
Darek pisze: myślę o zaporze bezprzewodowej
Musisz wybrać bo niema dwa w jednym. A amerykański działał 20 lat
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

debrzyna pisze:Musisz wybrać bo niema dwa w jednym
Wybrałem bezprzewodowy ale przed zakupem chcę zaczerpnąć opinii ludzi którzy mieli do czynienia z tym czy wogóle warto inwestować w to.
debrzyna pisze: A amerykański działał 20 lat
Rozumiem że spełniał Twoje wymagania ;)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Zanim zainwestujesz w elektryczną obroże upewnij się czy pies ma wszystko w porządku z sercem i czy nie ma zaburzeń neurologicznych bo nawet na tamten świat możesz psa wysłać.
Co do praktyki sama z siebie obroża nie daje efektów, mój gończy( taki urok rasy ;) ) miał problem z załapaniem dlaczego to cuś go z nienacka pieści. Poprostu trzeba z psem popracować karcąc go gdy zbliża się za nadto do ogrodzenia by miał jakiś punkt z którym skojarzy to przykre doświadczenie.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

wisłok pisze:karcąc go gdy zbliża się za nadto do ogrodzenia
Od karcenia to jest obroża ,która nie od razu kopie tylko na początek daje sygnał dźwiękowy
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Zależy od modelu lub miałem uszkodzoną gdyż kupiłem używaną. Moja niestety nie miała tego udogodnienia. Tak to bywa gdy się kupuje w ciemno. :/
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

wisłok pisze:Poprostu trzeba z psem popracować karcąc go gdy zbliża się za nadto do ogrodzenia by miał jakiś punkt z którym skojarzy to przykre doświadczenie.
Karcić? raczej uważam że należy psu wpoić komendę ZOSTAŃ !! Jest to rasa psa bardzo inteligentnego tylko należy poświęcić psu troszkę czasu aby nauczyć go kilku prostych komend na które będzie reagował.
debrzyna pisze:Od karcenia to jest obroża ,która nie od razu kopie tylko na początek daje sygnał dźwiękowy
Tak też w opisach pisze, czym bliżej anteny to dźwięk się zagęszcza.
debrzyna,
wisłok, Dzięki za zainteresowanie tematem i nadal czekam na różne opinie i spostrzeżenia związanych z tym wynalazkiem ;)
wisłok, Jak się ma Twój gończy? Ilu letni? Zadowolony jesteś z wyboru tej rasy?
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Źle się wyraziłem, chodziło mi raczej o stanowcze wydanie polecenia. Karcenie w tym wypadku by szczerze mówiąc całkowicie dezorientowało psiaka.

Co do mojej poczwary bo czasem doprowadza mnie do szewskiej pasji gdy się na coś uprze. Nie miałem wiele do powiedzenia gdy do mnie trafił, kupił go mój brat pasjonat łowiectwa. Nie zgodze się z tym co napisałeś o ich inteligencji, nie doceniasz ich inteligentne to za mało powiedziane te skurczybyki nie jednego człowieka by wykiwały. Mój przynajmniej potrafi genialnie udawać tępego gdy ma jakiś interes sprzeczny z mojim, ale gdy się pożądnie wkurze nagle dostaje olśnienia wykonując więcej niż wymagam. Tak pozatym piesek bardzo fajny tyle że jako czworonog na wieś jest pomyłką, ma bardzo silny instynkt łowiecki a że u mnie jak i u sąsiada hoduje się drób na własny użytek jest to bardzo problematyczne i ciężko mi nad tym zapanować. Mój psiak to jeszcze szczeniak ma dopiero 9 mies.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

wisłok pisze:Tak pozatym piesek bardzo fajny tyle że jako czworonog na wieś jest pomyłką, ma bardzo silny instynkt łowiecki a że u mnie jak i u sąsiada hoduje się drób na własny użytek jest to bardzo problematyczne i ciężko mi nad tym zapanować.
U mnie nie ma pierza koło domu więc jest ok. Chcę się pozbyć kotów sąsiadów które sikają gdzie popadnie jak również chcę pogonić wydry które się zadomowiły w moim stawku więc wybór jak sądzę jest trafiony. Poza tym ta rasa już od ok. 5 lat za mną chodzi, podoba mi się ;) Rodzice mieli teriera szorstkowłosego który też jak u Ciebie lubił kurki ale dało się ułożyć psiaka i po jakimś czasie nie dotykał pierza ale za to co jakiś czas biegała suczka z jajkiem w pysku :mrgreen:
wisłok pisze:Mój psiak to jeszcze szczeniak ma dopiero 9 mies.
Moja suczka ma 11 tygodni, rośnie jak na drożdżach, komendy zaczyna łapać i bawić się uwielbia ;)
Pozdrawiam Darek :)
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

11 tygodni to stanowczo za mało na elektryke
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

debrzyna, To się zgadza, psina jak na razie jest w domku i w ciepełku ;) Od ciepłej wiosny powoli zanocuje na zewnątrz a elektryka dopiero na wakacjach o ile będzie taka konieczność ;) Temat założyłem aby cokolwiek się w temacie dowiedzieć ;)
Pozdrawiam Darek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”