Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Są tu jacyś wędkarze? Bo nie wiem jaką wędkę kupić

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Są tu jacyś wędkarze? Bo nie wiem jaką wędkę kupić

Post autor: Mirro »

... I tak po kilku (raczej kilkunastu) latach chciał bym powrócić do wędkowania.

Dawno, dawno temu wędkowałem sobie na najtańszym sprzęcie kupionym "na ruskich". Obecnie oczywiście stać mnie na coś lepszego ;) Ale wybór na rynku jest tak duży, że nie wiem co wybrać. Wiadomo, że pewnie im droższe tym lepsze, jednak nie chcę kupować wyczynowego sprzętu.

To może krótko opiszę o swoich preferencjach:

1. Będę "niedzielnym" wędkarzem. Łowienie wyłącznie rekreacyjne.
2. Raczej stawy i spokojne rzeki.
3. Spławik i lekki grunt (wędka możliwie uniwersalna)
4. Nie myślę się zasadzać na ryby cięższe niż 5kg
5. Budżet na wędzisko i kołowrotek ok. 300 PLN

Myślałem zakupić coś na pograniczu pickera i feedera o ciężarze wyrzutowym 60 - 120 gramów o długości 3,6 metra. Tylko kompletnie nie mam pojęcia jakiej firmy sprzęt wybrać, aby łowiło się fajnie. Polećcie coś? Może jakieś propozycje macie, albo dysponujecie czymś sprawdzonym. Będę bardzo wdzięczny za opinie :)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Mirro, jeśli chodzi o wędkowanie to ja głównie łowienie na spinning, kiedyś częste wypady nad rzekę teraz już sporadycznie, ale dzieciaki rosną i pewnie trzeba będzie odkurzać temat bo widzę zainteresowanie. Ze sprzętu wypadłem całkowicie bo mam wędki, które kilka lat mają więc ciężko mi coś poradzić. Ze sprawdzonych wędzisk, które używałem to Abu Garcia, Shakespeare. Moim pierwszym spinningiem ( dostałem od taty jeszcze na początku szkoły podstawowej) z włókna węglowego była wędka firmy Mikado, którą do dzisiaj używam sporadycznie bo jak się okazało była też w porządku. Jeśli chodzi o kołowrotki to była firma Shimano oraz Silstar. Jak teraz z tymi firmami ciężko powiedzieć, dużo czasu upłynęło a wiadomo jak to teraz z tym jest.
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Ja jako niedzielny wędkarz w danym budżecie kupiłem do gruntu Mikado trython 360 do tego kołowrotek Jaxon satori frt 300 za niecałe 300 zł ryby do 6/7 kilo wyciągam .

Nie jest to reklama - łowię nim . I jak dla mnie jest ok.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Też bym się trzymał feedera, dobry pomysł. Ale celował bym w kijek używany. No cóż nowe tanie kije albo są ciężkie więc przy spławiku niezbyt przyjemnie będzie się łowiło szczególnie w rzece gdzie trzeba trzymać niemal cały czas kijka w rękach, albo mają jakieś bolączki. Polecam feedery shimano z serii alivio. Naprawdę uniwersalne kije, łowię takim w wersji havy (do 110 gram wyrzutu) już z dziesięć lat i przyjemnie mi się nim łowiło tak drobiazg na spławik jak i nie klękał przy holu 137cm jesiotra i karpi 10kg+. Do tego kołowrotek okumy AK baitffeder. Nowość ale trochę nim pokręciłem i robi pozytywne wrażenie jak za taką cenę, a przy tym ma wolny bieg który niekiedy się przydaje w szczególności przy karpikach.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Witaj, nie wiem czy "nabyłeś" już coś do wędkowania. Nie obraź się, ale ten budżet przydałoby sie podwoić. Przegladałem różniste ogłoszenia (Rzeszów+50 km) i z sensem i tanio znalazłem tylko to:
https://www.olx.pl/oferta/wedka-CID767- ... c32a80ace0

Na ile jest "zdrowa" trzeba by pomacać. Wiem że długa ale ja mam bolonkę 6.8 m i łowię czasem na takiej odległości jak z bacika na spławik 1-1.5 g. Długość nie dobra w krzaki ale na otwartym brzegu OK.
Kołowrotek, który podpinam ma wręcz asekuracyjne zadanie a łatwiej o taki w niskiej cenie nowy/używany) Ten wygląda na okazję (150 zł taniej od sklepów) np.:

https://www.olx.pl/oferta/kolowrotek-co ... b534b1b8b9

Pozdrawiam, powodzenia :D

Myślę też, na forach wędkarskich też czasem coś można znaleźć.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Dziękuję za odpowiedzi. Sprzęt już kupiłem. Poszedłem w stronę feedera. Kupiłem Robinsona Stinger Feeder 3.60m 40-90g. do tego kołowrotek Dragon Viper FD630i. Wędzisko bardzo lekkie. Już udało mi się tym złowić Jesiotra :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Mirro pisze:Już udało mi się tym złowić Jesiotra
Ikrę na kawior pozyskał ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”