Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Gdzie się podziały...

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Gdzie się podziały...

Post autor: piotrko »

Przeglądam tematy i patrzę jak poupadały, poumierały, albo raczej ucichły.
Wróciłem na forum, bo zafascynowały mnie czarne wody. Nie wiem jeszcze czy z nimi wystartuję, na pewno nie teraz, bo brak mi odwagi by zaangażować się w to w 100%.
Tak czy siak z jakiegoś bloga był odnośnik do podforaka, no patrzę - fajnie, przecież tu kiedyś byłem, pewnie nadal się wiele tu dzieje, bo krewetkowe forum niemalże umarło.
Smutne, ale podforak też stał się "kameralny"
Teraz pytanie, czy dyskusje przeniosły się do sieci społecznościowych? Jeśli tak, to jak wyglądają? Pytam z punktu widzenia osoby nieposiadającej facebooka.
A może akwarystyka jest coraz bardziej niszowym hobby? Może wymaga zbyt wielkiego zaangażowania i zamiast przyciągać nowych zwolenników, to coraz więcej ich odpada?
Rozumiem ze sprzętem i wyposażeniem sprawę, wolimy kupić akwarium jakie nam odpowiada a nie takie jakie jest na wystawie, filtry i inne pierdoły tez zamówimy taniej itd. Ale żeby kupić jakieś stworzenia już dobrze byłoby się wybrać osobiście a jednak... Tych miejsc które były jeszcze 5 lat temu już nie ma.
Załatwił je lockdown? Chyba raczej ten lockdown który mamy w glowach, bo ten proces chwilę wcześniej się rozpoczął.
Nie znam osobiście wielu osób akwarystyką zainteresowanych i na ich przykładzie mogę tylko stwierdzić że z wiekiem im brakło czasu i zaparcia. Powinno jednak ich zastąpić nowe pokolenie.
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: Goran »

Jestem na tym forum od jakiegoś czasu.... bo jest z moich okolic....Ale prawie tu nie zaglądam. Z dwóch powodów.
Po pierwsze nie mam roślinniaka , a tu głównie takie tematy królują, po drugie mało co się tu dzieje.
Jestem za to na innym, poświęconym pielegniczkom i pielegnicom i tam jest ruch.
Na FB też jestem ale uważam że nie potrzebnie:)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: piotrko »

Czyli że celujemy w konkretną specjalizację? No ale tutaj też jest dział z biotopami, widzę że jeśli ktoś stara się coś pokazać, to niektórzy czepiają się że to czy tamto do tego biotopu nie pasuje i to może zniechęcać, ale jak temat się rozwinie, to miło się to przegląda i to zostaje do przeglądnięcia dla potomnych.
Mnie wkręciło w akwarystykę 20 lat temu gdy wracając ze szkoły zachodziłem do sklepu zoologicznego i traciłem czas na gapienie się w akwaria. No ale właśnie te sklepy były i takie przechadzki po takich sklepach były jedna z rozrywek, której teraz też bym sobie nie odmówił, ale nie musze, bo ich nie ma. Ale chyba nie ma właśnie przez to że nie ma chętnych do ich odwiedzania.
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: Goran »

A widziałeś ile nowych tematów przybyło w biotopach przez ostatni rok ? 5 ! Słownie 5.
Tu się głównie sadzi , przycina i nawozi.
Ryby jeśli się pojawiają to takie które roślinom krzywdy nie zrobią i za bardzo w zbiorniku nie naśmiecą :)
A w BW co ? A no kupa syfu na dnie :) im więcej tym lepiej :) marne światło więc krzaki nie rosną, kolorów zbytnio nie widać więc nie ma się czym pochwalić przed sasiadami :) no i szukanie apisto w tych ciemnościach i zagraconych zbiornikach .... :)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: piotrko »

Akurat wydaje mi się że przewaga rośliniaków wynika z tego, że to oni dotrwali do tego momentu. Sam jako kreweciarz odwiedzałem to forum, później zaniedbałem a teraz niby mam pretensje. Nikt nie lubi zbytniej krytyki :) Pewni za niedługo zacznie przygrzewać słońce, na siedzenie i wertowanie internetu nie będę miał ochoty i też do przyszłej zimy zarzucę użalanie się nad forum. Póki co "zgłębiam wiedzę"
Awatar użytkownika
kd__
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2013, 1:16
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 34

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: kd__ »

Dyskusje przeniosły się do innych miejsc w siec, głównie grup na facebooku. Każde forum umarło lub jest na skraju przetrwania i nie ma znaczenia tematyka. Fora są jedynie dla prawdziwych fanów vintage :D Ludzie inaczej korzystają z internetu, niż kilka lat temu, a fora zatrzymały się w miejscu. Grupy to tak naprawdę zło, bo jest ogromny bałagan i naprawdę ciężko z tym walczyć, bo taki jest właśnie tego urok, tzn. każdy może napisać na głównej i spokój. Tylko po jakimś czasie stare posty są praktycznie zakonserwowane i nie dają żadnych wartości. Po prostu ciężko się do nich dokopać.
Jeśli chodzi o aktywność, w ciągu ostatniego miesiąca jedna z rzeszowskich grup miała 109 nowych postów, a jedna z ogólnopolskich miała 1900, więc ruch jest i świeżej krwi w tym hobby ciągle przybywa.
...
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: piotrko »

To i tak jest pocieszające. Nie posiadam fejsbunia, stad mój niepokój. Patrzę na to przez pryzmat osoby która obserwuje osoby które korzystają z tych portali i przeglądanie Facebooka samo w sobie jest swoistym hobby, które zajmuje ogrom czasu.
Jak dla mnie vintage jest prowadzenie bloga.
Fora w pewnym czasie bardzo fajnie zaczęły się rozwijać i przez dostępność sprzętu bardzo fajnie niektóre tematy były rozwijane komentowane, przyjemnie to wyglądało, ale po tej niemal eksplozji wypaliło się, zostały jednostki. Sentymenciarze wręcz powiedziałbym.
Awatar użytkownika
kd__
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2013, 1:16
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 34

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: kd__ »

Jeśli brakuje Ci forów, tzn. większego ruchu to najbardziej pocieszającym faktem jest to, że wszystko w końcu wraca do łask w nieco zmienionej formie i tak samo będzie w pewnym momencie z takimi portalami.
...
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: crusta »

Zachłysnęliśmy się Facebookiem bo jest pozornie prościej, łatwiej i bardziej "zwyczajnie" No ale to pozory. Temsty tam publikowane żyją krótko bo tyle ile ktoś w nich napisze czyli pewnie dzień a potem ciężko odnaleźć to co nas interesuje
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: duch amazonski »

Karierę genialnych fachowców forumowych z dziedziny akwarystyki najczęściej przerywa praca zawodowa (zarobkowa).
PS
Na fb tylko obrazki oglądam, w 99% czytać nie ma o czym, czasem wpadnie jakaś zajawka informacyjna i tyle, dalej trzeba grzebać w otchłani internetu.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Gdzie się podziały...

Post autor: piotrko »

Szkoda mi, że większość zdjęć z tematów które tu były jest nieaktywna, zostały z hostów usunięte i te tematy takie łyse pozostały.
A szkoda, bo fajnie wygrzebać takiego rodzynka w którym ktoś zaczął coś prowadzić robiąc jakieś prowizorki, klecąc coś z tego co było pod ręką. Teraz cokolwiek dostać jest łatwo, czy to oświetlenie, czy preparaty, czy filtrację.
A żeby ktoś skleił sobie akwarium!!! Kiedyś powód do dumy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”