Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium i małe dziecko

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Akwarium i małe dziecko

Post autor: Mirro »

Już trochę czasu minęło i tak bym reaktywował swoje akwarium, ale się zastanawiam jak się ma akwarium do takiego 1,5 rocznego malucha. Akwarium stało by w salonie czyli tam gdzie młodszy specjalista od spraw wszelakich bawi się najczęściej. Szafeczki wysokości ok 70cm. Młody dostaje do szyb i jest bardzo ciekawski wszystkiego. Boję się że będzie stukał czymś w szyby i będzie nieszczęście.
Jak to jest lub było u was?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2023, 15:41 przez Mirro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium i małe dziecko

Post autor: K2 »

U mnie przy dzieciach od początku było akwarium albo dwa. Musisz edukować dziecko żeby nie uderzało niczym w szkło. Zabawki też zawsze dobierałem jakieś lżejsze w razie "w".
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium i małe dziecko

Post autor: mazmaciek »

A u mnie akwarium stoi na szafce z 130 cm wysokości. W sumie już pewnie 3 latek podsunie krzesło aby zajrzeć gdzie się ładnie świeci i coś tam się rusza.
Nasze dzieciaki na szczęście nie miały pomysłów aby coś tam wrzucić albo pukać po szybach czy malować po ścianach.
Zależnie jakie ryby się jeszcze ma, jak są małe dzieci i korzysta się z pomieszczeń z akwarium w nocy warto zrobić wysoką koronę albo siatkę nad akwarium, niektóre ryby mają tendencję do wyskakiwania jeśli w nocy ktoś zaświeci światło i się przestraszą.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Re: Akwarium i małe dziecko

Post autor: Mirro »

No właśnie edukuję młodego żeby nie stukał w szyby. Akwarium jest póki co puste, więc na razie tak na sucho go uczę. To stukanie to raczej sporadyczne przypadki ale od czasu do czasu są. W sumie router i dekoder satelitarny stoją w jego bezproblemowym zasięgu a jakoś się nimi nie interesuje, ale też chwilę go edukowałem. Mam takie akwarium przetrwalnik w innym pokoju który zamykam. Ale kiedy otworzę ten pokój i on tam wparuje to pierwsze co go interesuje to rybki. Być może też że nie widzi tego na codzień. Sprubóje zalać i zobaczymy. Może się przyzwyczai. Jak nie to wtedy będę myślał.
W razie czego zostały mi jeszcze trzy paczki paneli to mam na wymianę 🤣😏

O wyskakiwanie rynek i włączanie swiatła się nie boję. O tym pomyślałem wcześniej. Tak złozyłem szafkę żeby wszystko się tam było sterowanie, a gniazdka nią zasłoniłem. Poza tym akwarium ma pokrywę i stoi na dole w salonie, a my śpimy na górze.
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium i małe dziecko

Post autor: Jedzosław »

Też od małego tłumaczyłem dzieciom że nie wolno . Wszystko z poważną miną. A mi trudno powagę zachować , szczególnie patrząc na buśkę bobaska uśmiechającą się przy tym psotnie.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Re: Akwarium i małe dziecko

Post autor: Mirro »

No niestety. Ten mój model to ma taki rozbrajający uśmiech że chyba wszystko bym mu wybaczył.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium i małe dziecko

Post autor: mazmaciek »

a może właśnie sprawdź jak będzie miał dostęp do tego zalanego akwarium, może mu się znudzi
w sumie większość dzieci, a nawet niektórzy dorośli którzy nie mają na codzień styczności z akwarium mają tendencję do pukania po szybach jak w pobliżu znajduje się jakaś ryba
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”