Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

ZSE - Profile

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

ZSE - Profile

Post autor: Krystian »

Wielkimi krokami zbliża sie wybór szkoły i mam dylemat ostatnio zaciekawił mnie "elektronik" tylko mam problem ze specjalizacją i co mniej więcej można po każdej robić i na czym ona dokładnie polega. Pomoglibyście? (I ja się jeszcze pytam :P )

ZAWÓD - TECHNIK ELEKTRONIK
specjalizacje:
▫ sieci komputerowe
▫ urządzenia audiowizualne
▫ automatyka przemysłowa
▫ cyfrowa obróbka audio i video
▫ grafika komputerowa
▫ programowanie mikroprocesorów i programowanie obiektowe
▫ elektronika samochodowa
▫ projektowanie i montaż specjalizowanych układów elektronicznych

ZAWÓD - TECHNIK INFORMATYK
specjalizacje:
▫ apilkacje internetowe
▫ grafika komputerowa
▫ programowanie aplikacji użytkowych
▫ systemy zarządzania bazami danych
▫ administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi

Jeśli ktoś mógłby mi opisać na czym każda specjalizacja polega i jaką pracą można się zająć po każdej :) Byłbym ogromnie wdzięczny :] :pomocy: :win:
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi - to ja skończyłem nic specjalnego. Jak nie pociągają cię systemy typu windows 2003 server czy linuxy to nawet nie idź. Na twoim miejscu bardziej stawiałbym na coś związanego z programowaniem lub automatyką. Ale do programowania trzeba też mieć głowę, ja je uwielbiam :P
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

A na czym polega automatyka?

Szkoda że szkoła dokładnie nie opisała każdego, a w necie to coś napiszą, ale nie na temat...
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Nie wiem jak jest w technikum, ale powinno być związane z automatyzacją produkcji, maszynami itp. Na pewno miałbyś tam rysunek techniczny i jakieś przedmioty związane z konstrukcją maszyn. Może ktoś kończył coś takiego i się wypowie?
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Krystian, skończyłem ZSE > Technik Informatyk ze specjalizacją administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi.

Szkoła de best of ;) to polecam na samym początku. Mile przeżyte 4 lata, wychowawca wspaniały gość którego nikt z nas nie zapomni do końca życia ( profesor Sitek, ktorego w tym miejscu pozdrawiam jakby przypadkiem tu trafił ;) ).

Co do specjalizacji i kierunku to powiem tak, że wszystko zależy od Twoich zainteresowań...
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

To może ja sprecyzuje.
Skłaniał bym się ku informatyce, tworzenie stron www, administracja siecią np. hostingi, jakieś serwery gier, grafika komputerowa moje klimaty to właśnie tworzenie serwerów gier i nie koniecznie muszę grać w te gry, czerpię przyjemność z tego że to co zrobiłem i jak to zrobiłem podoba się innym. Kiedyś bawiłem się w serwery gry MU Online serwer to DarkPart - nazwa może ktoś kojarzy. Serwer miałem na swoim kompie, dość popularny i znany jak na domowy serwer. Jeśli ktoś kojarzy Zhyper MU to wtrącę że współpracowaliśmy ze sobą.

Elektrykę stawiał bym na drugim miejscu, lubię majsterkować lutować i takie tam, jednakże pojęcie o tym małe, co z czym itd.. Jako elektryka grzebiącego przy DVD się nie widzę ;)

Wie ktoś może czy ciężko się jest tam dostać?
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Krystian, dostaniesz się bez problemu.

Jeżeli informatyka i tworzenie stron to bardziej programowanie. Na sieciach o tworzeniu stron wiele nie ma....
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Na aplikacjach internetowych jest o tworzeniu stron ;) Mam teraz taki przedmiot to siedzimy obecnie w css'ie.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

A tak szczerze to najpierw musi być odpowiednia ilość osób do utworzenia specjalizacji... U nas były 2 bo nie było wystarczającej ilości do utworzenia grupy... Sieci i programowanie.
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

A mógłby ktoś opisać mniej więcej o co biega w każdej specjalizacji.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Zapytam się kolegi co jest na grafice co oni tam robią, jak będę z nim rozmawiał i dam ci znać co mi powiedział tutaj na forum.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Krystian, tylko mowie, żebyś się nie nakręcił za bardzo chyba, że masz 15 pewnych gosci na 1 specjalizacje bo czasem moze byc tak ze nakrecisz sie na spec gdzie nie bedzie tylu chetnych i lipa..
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

A jaka specjalizacja z tych wszystkich jest najbardziej oblegana, albo była kiedy składaliście papiery (pewnie były inne, ale..)
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Krystian, Przy składaniu papierów nie wpisujesz spec... wszyscy idą tokiem ogólnym a dopiero od 2 czy 3 roku chyba jest spec... i wtedy sie okazuje ilu chetnych na co.
Jak pisałem u mnie rozstrzygnęło się to między sieciami i programowaniem.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Wszyscy się napalają na sieci, a tam nie ma nic specjalnego moim zdaniem. U nas chcą na studiach sobie taką specjalizacje zrobić ale chyba nic z tego nie wyjdzie za co chwała Panu.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”