Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Przepis na wino

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Marta
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2010, 22:05
Imię: Marta
Lokalizacja: Agatówka- Okolice STW
Akwarium: 3x30L
Płeć:
Kontakt:

Przepis na wino

Post autor: Marta »

Witam chciała bym zrobić pierwsze swoje wino :) Mam nadmiar owoców ale nie moge znaleść przepisu dość ciekawego, k tórym nie używa się drożdzy :(( można podzieli się ktoś zmena informacjami :)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010, 21:02 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz.
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

to zależy jakie owoce bo różne owoce mają inna zawartość cukru, i są różnej twardości - np. porzeczka a jabłko a malina
Marta
Posty: 24
Rejestracja: 28 sie 2010, 22:05
Imię: Marta
Lokalizacja: Agatówka- Okolice STW
Akwarium: 3x30L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marta »

z winogrona :)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Jak z winogrona to robisz tak:
1litr wody w nim rozpuszczasz 30dkg cukru i dodajesz 1kg owoców. I to cała filozofia, wiadomo że wartości wzrastają jak masz 30kg owoców ;)
Tylko żywe zioło :D
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Niech ktoś poprawi temat, bo nie jesteśmy na fotce albo pudelku żeby pisać jak .... :polska:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

No... kolega "cicha woda" :D A wydawał się taki spokojny... (no, ale w końcu musi sobie coś przygotować na 18-tkę a im dłużej leżakuje tym smaczniejsze :D). Ja pierwsze wino zrobiłem jak skończyłem 18-tkę i nawet mi wyszło :) (różnymi drogami).

Co do drożdży to winogrono ma olbrzymią ich ilość w skórce i raczej mało kto dodaje je jeszcze ekstra (poza specjalistami).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Ja dodam od siebie, ze zamiast drożdży stosuję Grejfruta (jako źródło drożdży) obranego ze skórki. ;)
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

a ja się z kolegami nie zgodzę odnośnie drożdży,
te które są na owocach to drożdże dzikie i są one niepożądane w procesie fermentacji,
aby je zlikwidować do moszczu dodaje się pirosiarczyn potasu, a następnie dodaje drożdże szlachetne + pożywka dla nich, przerabiałem produkcję w ubiegłym roku zanim dorobiłem się butli wysokociśnieniowej ;)

różnica między drożdżami dzikimi, a szlachetnymi jest między innymi taka, że giną przy niższym stężeniu alkoholu :)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

jeśli robisz wino z winogrona to nie dodajesz drożdży one same w sobie mają drożdże :) zrób tak jak pisze Dominik i będzie ok. Winogrono zrywasz po pierwszych przymrozkach bo wtedy jest słodsze, cukru dodajesz według swojego uznania, chyba że gustujesz w wytrawnym smaku to wtedy nie zasypujesz cukrem.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

Darek pisze:jeśli robisz wino z winogrona to nie dodajesz drożdży one same w sobie mają drożdże
wszystkie owoce mają drożdże "w sobie"
Darek pisze:chyba że gustujesz w wytrawnym smaku to wtedy nie zasypujesz cukrem
wino bez cukru błyskawicznie się skwasi, a fermentacja szybko ucichnie
nawet do win wytrawnych dodaje się cukru, jest on "zjadany" przez drożdże podczas procesu fermentacji


Jeżeli ktoś chce zgłębić tajniki wyrobu win to sugeruję nieco lektury:

http://wino.org.pl/forum/
http://www.winiarze.pl/?d=start.php

sporo też można dowiedzieć się od Pana Myśliwca z Jasła
http://www.winnica.golesz.pl/index.html
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Jeżeli ktoś chce zgłębić tajniki wyrobu win...
W każdym calu masz rację, ale dotyczy to win markowych o powtarzalnych parametrach i bez ryzyka tego, że wina nie będzie się dało pić. A drożdże szlachetne są sprzedawane w postaci suszu skórek z .... winogron z pewnych hodowli oczywiście.
Wino szlachetne robimy ze szlachetnych drożdży, ale wcześniej trzeba zabić te nieszlachetne: to gotowanie, siarczynowanie itd. Dla prywatnych celów wychodzą jednak całkiem dobre wina bez żadnych nowinek technicznych :)
Koleżanka się bawi (pierwszy raz) więc nie ma co ustawiać ją od razu w kierunku profesjonalizmu. Jak się spodoba, to będą dalsze eksperymenty. Tak myślę przynajmniej :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

Marta pisze:Mam nadmiar owoców ale nie moge znaleść przepisu dość ciekawego, k tórym nie używa się drożdzy
no to w takim razie ja wrócę do pierwszego postu ;)

nie bój się dodać do nastawu drożdży winiarskich (koszt chyba ze 4 zł z pożywką), nawet jeśli nie ubijesz drożdży dzikich to po prostu dajesz w/g instrukcji drożdże szlachetne i już ;) - do kupienia w niemal każdym sklepie spożywczym. Taki zabieg spowoduje, że nie będzie problemu ze znalezieniem przepisu :)
Konrad15
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2021, 20:11

Re: Przepis na wino

Post autor: Konrad15 »

Nie ma to jak własne wino, warto pamiętacie z czego je robimy, bo przepisy i różne, dla zainteresowanym winem polecam portal vineo.pl/wino-na-wesele
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Re: Przepis na wino

Post autor: K2 »

Konrad15 na podanym przez Ciebie portalu raczej nic nie piszą o tym co zrobić z nadwyżką owoców. (Usunąłem odnośnik)
premio
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2021, 12:21
Imię: Adam
Akwarium: 200L

Re: Przepis na wino

Post autor: premio »

A ktoś z Was robi piwo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”