Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czy płacisz abonament RTV?

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

justfilied233 pisze: praktycznie nikt nie zna całego prawa polskiego dokładnie
Adwokatom też trzeba dać zarobić ;)
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

rudolf

tak się strasznie podpierałeś kilka wątków wcześniej tym starożytnym Rzymem i ich prawem...
przecież wszyscy dobrze wiemy dzisiaj że to był wielki burdel na kółkach :mrgreen: - dobre to mieli drogi i wojsko.... a prawo i regulacje były po to by utrzymać drugą armię - urzędasów - wypisz wymaluj Polska dzisiaj.... W Polsce dzisiaj już więcej nie wolno niż wolno - a jak Unia każe to będą powietrze reglamentować.... ta wspaniała socjalistyczna Unia....

Wracając do przekroczenia prędkości - zaraz po wyprzedzeniu pojazdu w opisywanej sytuacji powinieneś się udać na najbliższy posterunek Policji i poprosić o mandat... w końcu trzeba się trzymać litery prawa...

PS Gdzieś czytałem że prawo to sieć w którą łapią się małe rybki - rekiny się przez nią przedzierają. Polecam programy pani Jaworowicz i Expres Reporterów.
Dla tych i kilku innych programów oraz istnienia Radia Trójka jestem w stanie płacić cząstkowy abonament.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

truteen, :brawo: :brawo: :brawo:
Dodać można jeszcze że policjant nie ma prawa wejść na moją posesję beż nakazu ;)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

justfilied233 pisze:policjant nie ma prawa wejść na moją posesję beż nakazu
za dużo filmów, za dużo - a później zdziwienie
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

texel, nie z filmów to wiem ;) ale czy nie jest tak?? oczywiście mówimy cały czas teoretycznie, bo jak wiadomo czasami praktyka jest inna.

Ale taka sytuacja stoi u mnie przed drzwiami policjant i chce wejść,bo wydaje mu się że mam np. narkotyki w domu, ja mam mogę mu powiedzieć że chcę zobaczyć nakaz i jeżeli on go nie ma to ja mam prawo go nie wpuścić jak każdej innej osoby.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
LaJon
Posty: 390
Rejestracja: 22 paź 2010, 9:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l, 30l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: LaJon »

Policjant może wejść jeśli jest podejrzenie popełnienia przestępstwa... ;) a takie podejrzenie jest zawsze hehehe, wtedy nie jest wymagany nakaz. Ale jeśli chce wejśc do domu a nie otworzysz mu drzwi, to nie może prowadzić działań mających na celu dostanie się do budynku.
A jeśli ma nakaz, to może wejść do domu na sobie znany sposób.. ;)
Nakaz jest potrzebny jeśli chciałby Ci przeszukać dom czy coś w tym stylu...
Chodź! Pokażę Ci gdzie leżą smaczne liście...
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

LaJon pisze:Policjant może wejść jeśli jest podejrzenie popełnienia przestępstwa... a takie podejrzenie jest zawsze hehehe, wtedy nie jest wymagany nakaz.
Nie jest tak jak piszesz że podejrzenie jest zawsze. Muszą istnieć do tego jakieś przesłanki (zeznania świadków, nagranie z monitoringu, dowody rzeczowe pochodzące z przestępstwa).
LaJon pisze:Ale jeśli chce wejśc do domu a nie otworzysz mu drzwi, to nie może prowadzić działań mających na celu dostanie się do budynku.


Jeśli istnieje zagrożenie życia lub zdrowia to może wejść bez nakazu - pali się, ktoś krzyczy ratunku, ktoś odkręcił gaz i grozi że się wysadzi.
justfilied233 pisze:Ale taka sytuacja stoi u mnie przed drzwiami policjant i chce wejść,bo wydaje mu się że mam np. narkotyki w domu, ja mam mogę mu powiedzieć że chcę zobaczyć nakaz i jeżeli on go nie ma to ja mam prawo go nie wpuścić jak każdej innej osoby.
Jeśli otworzysz drzwi i poczuje zapach narkotyków lub zobaczy że ktoś w środku coś pali to nie musi mieć nakazu.
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

justfilied233 pisze:mogę mu powiedzieć że chcę zobaczyć nakaz i jeżeli on go nie ma to
... on pokaże ci swoją legitymację służbową i będzie kupa :)
a im bardziej będziesz się upierał, żeby go nie wpuścić tym bardziej on będzie przekonany, że jednak coś z tobą jest nie teges, a jeżeli jesteś czysty to po co robić sobie kłopot
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

justfilied233, http://www.joemonster.org/filmy/31857/N ... _akcje_CBS zobacz sobie jak wchodzi policja jak masz narkotyki :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Koledzy ale abonament płacicie ?
Bo taki jest temat tego wątku .
Proszę nie odbiegać od tematu , później podzielę ten temat bo już nie ma nic wspólnego z abonamentem
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

LaJon pisze: Ale jeśli chce wejśc do domu a nie otworzysz mu drzwi, to nie może prowadzić działań mających na celu dostanie się do budynku.
texel pisze:a jeżeli jesteś czysty to po co robić sobie kłopot
cały czas chodzi o to że nie jesteś czysty, bo w innym przypadku to dlaczego miał bym gościa do domu nie wpuścić ;)
Ale jeśli chce wejśc do domu a nie otworzysz mu drzwi, to nie może prowadzić działań mających na celu dostanie się do budynku.
o to mi chodzi
texel pisze:... on pokaże ci swoją legitymację służbową i będzie kupa :)
no i co z tego ?? to że jest policjantem nie uprawnia go do wejścia do domu bez zezwolenia w wymienionej przeze mnie sytuacji.

Najlepiej będzie jak po prostu zapytam, bo mam dwóch znajomych policjantów ;)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

justfilied233 pisze:no i co z tego ?? to że jest policjantem nie uprawnia go do wejścia do domu bez zezwolenia w wymienionej przeze mnie sytuacji.
czy chodzi ci o tą sytuację:
justfilied233 pisze:Ale taka sytuacja stoi u mnie przed drzwiami policjant i chce wejść,bo wydaje mu się że mam np. narkotyki w domu
?
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

texel, tak,
nie ma żadnych zeznań, świadków, nie otwieram mu drzwi żeby miał coś poczuć itd.
tylko np. widział jak na schodach w ręce trzymałem sole od zulixa i tak sobie pomyślał i chce wejść, to w tedy mogę go nie wpuścić.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

justfilied233 pisze:przed drzwiami policjant i chce wejść,bo wydaje mu się
założę się o wszystkie twoje akwaria, że jak mu się wydaje to nie wejdzie :mrgreen:
justfilied233 pisze:to że jest policjantem nie uprawnia go do wejścia do domu bez zezwolenia w wymienionej przeze mnie sytuacji
- to nie zawód upoważnia go do wykonywania czynności tylko przepisy prawa - z czego należy się cieszyć i zawsze brać pod uwagę że to nie jego widzimisię, bo byłaby to jego ostatnia akcja

[ Dodano: 2011-01-20, 13:44 ]
justfilied233 pisze:tylko np. widział jak na schodach w ręce trzymałem sole od zulixa i tak sobie pomyślał i chce wejść, to w tedy mogę go nie wpuścić.
- tego w poprzednim poście nie było, a zapewne jak wiesz im więcej zmiennych tym różniejsze zachowania
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

texel pisze:- tego w poprzednim poście nie było, a zapewne jak wiesz im więcej zmiennych tym różniejsze zachowania

i dlatego musimy skończyć ten temat :P nikt z nas nie jest adwokatem, sędzią, policjantem itp. więc na 100% nie powie ;)
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”