Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tatuaż

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Joanna pisze:jak będę miała 65 lat a moje ciało.. będzie w wieku 65 lat
to Ty się martwisz co będzie za pół wieku ??? ;)
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Tomasz, nie martwię się ;)
Chodziło mi o to, że w takim wieku skóra nie jest już pierwszej młodości, przybywa zmarszczek itp. Tatuaż na takiej skórze nie będzie efektownie wyglądał.
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Wiem że niektórzy robią sobie tatuaże... może nawet niektórzy są w stanie powiedzieć dlaczego to robią......ale ja sie zastanawiam po co??? :) Jak mówi stare powiedzenie"koń jaki jest... każdy widzi !!!" :roll:
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Łoren, dla chcenia ;)
Ludzie są takimi stworzeniami, że robią wiele rzeczy czasami z niewytłumaczalnych powodów. Np po co kobietom dziurki w uszach ( i nie tylko :P )?
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Joanna pisze:Chodziło mi o to, że w takim wieku skóra nie jest już pierwszej młodości
A mi chodziło, że do bycia "babcią" masz jeszcze bardzo dużo czasu, a ładny tatuaż jeszcze nikomu nie zaszkodził ;)
Joanna pisze:dla chcenia ;)
Ja jestem właśnie takim przykładem
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Łoren pisze:ale ja sie zastanawiam po co???
można też powiedzieć po co nam takie wymyślne ubrania ;) przecież w skórach zwierząt było cieplej, więcej wytrzymywały ;) również dla chcenia i mody.
Tylko żywe zioło :D
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Noszenie ubrań to jednak nie to samo - chronią nas przed zimnem ,wiatrem, upałem i różnymi niekorzystnym warunkami w których sie znajdujemy.Pozwalają nam na przetrwanie w warunkach które sa dla nas bardziej lub mniej przyjazne.Natomiast wymyślne ubrania prezentowane np. na extra-waganckich pokazach mody uszyte z różnych materiałów czasami i z puszek po piwie są jak dlamnie własnie zrobione tez DLA CHCENIA ;) Tak wiec doszlismy do wspolnej konkluzji ze tatuaż podobnie jak super odjechane ciuchy slużą zaspakajaniu wyłącznie naszych potrzeb które sa tak naprawdę niewytłumaczalne :D
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
maglow
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:58
Imię: Maciek
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: maglow »

Witam.
Oczywiście, że tatuaże zaspokajają nasze potrzeby a niby czyje by miały zaspokajać. Jest to bardzo indywidualna sprawa - mieć czy nie ? A jeśli tak to jaki - czarny czy kolor ? a jeśli czarny to tribal czy grafika ? itp., itd. Jak już dużo wody upłynie wiele myśli się w głowie pokłębi to wtedy właśnie można podjąć decyzję o jego zrobieniu. Kolczyki się zdejmie a dziurka zarośnie z tatuażem to nie takie proste. Jak się przestanie podobać to jest problem, albo pokrycie albo blizna :)
Joanna, obawiam się, że jak będziesz miała 65 lat to nie ważne czy będziesz miała tatuaż czy nie - to twoja skóra generalnie nie będzie już piękna ;) - taka kolej losu człowieka .
Pozdrawiam.
-= MACIEK =-
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Łoren pisze:Wiem że niektórzy robią sobie tatuaże... może nawet niektórzy są w stanie powiedzieć dlaczego to robią......ale ja sie zastanawiam po co??? :)
Tu się zgodzę tylko po części. Owszem w Polsce 99% tatuaży jest zrobiona "bo chcę". Ale już patrząc ogólnie na świat to spora ilość dziarek ma znaczenie kulturalne.Wspominani przeze mnie wcześniej Maorysi u których tatuaże są symbolem dorosłości i waleczności. Tak samo w kulturze japońskiej tatuaże odgrywały ważną rolę określającą status społeczny, dopiero później przejęła je Jakuza ale też tatuaże u nich są wyznacznikiem ich statusu w mafii.
Porównując z naszym podwórkiem to szlachta nosiła wąsy, kontusze, czy szable, a shoguni czy ich samurajowie tatuowali swoje ciała. Japonia to w ogóle temat na oddzielną rozmowę.

Ale i tak ja mam dziary bo chcę i ciągle mi mało :roll:
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

według mnie nie da się tak jednoznacznie wyjaśnić "po co???"...dal każdego tatuaż znaczy co innego, Ty Łoren nie możesz zrozumieć po co tatuować sobie ciało i masz własne zdanie na ten temat, lecz trzeba też się liczyć ze zdaniem innej osoby i docenić to, że jej akurat to się podoba i fascynuje i tak jak urquel pragnie więcej :mrgreen:
więc tutaj w sumie można zastosować znane przysłowie ,,o gustach się nie dyskutuje" :>

jak nie spróbujesz i nie zrobisz sobie tatuażu to się nie dowiesz jak to naprawde jest mieć jakiś "rysunek" na ciele...
"do odważnych świat należy"... ;)
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Pyszczak pisze:, Ty Łoren nie możesz zrozumieć po co tatuować sobie ciało i masz własne zdanie na ten temat, lecz trzeba też się liczyć ze zdaniem innej osoby i
Ależ ja sie liczę... nie doszukałem sie niczego w swoich postach co mogłoby świadczyć o tym ze sie nie liczę ze zdaniem innych osób natomiast wolno mi mieć własny punkt widzenia i wolno mi zadawać pytania :).A że mam problemy ze zrozumieniem coż....tak czasami bywa , a najczęściej wtedy, kiedy w czasie dyskusji nie używa się żadnych argumentów :)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Najcudowniejszy »

Łoren pisze: Tak wiec doszlismy do wspolnej konkluzji ze tatuaż podobnie jak super odjechane ciuchy slużą zaspakajaniu wyłącznie naszych potrzeb które sa tak naprawdę niewytłumaczalne :D
A czy czasami nie zaspokajaniu próżności?
pawel
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 53
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Myślę że odpowiedzi na wiele nurtujących nas kwestii znajdziecie tu
http://www.youtube.com/watch?v=hTjE9uyVlKU
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Myślę, że ani wiek ani tatuaż nic nie zmienią między dwojgiem osób:

Rut 1,16-17

"gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę,
gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam,
twój naród będzie moim narodem,
a twój Bóg będzie moim Bogiem.
Gdzie ty umrzesz, tam ja umrę
i tam będę pogrzebana.
Niech mi Pan to uczyni
i tamto dorzuci*,
jeśli coś innego niż śmierć
oddzieli mnie od ciebie!"


Posty niezgodne z regulaminem i odnoszące się do nich zostały przeniesione do archiwum - zulix
Ostatnio zmieniony 01 lut 2011, 18:09 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
daquid
Posty: 867
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Imię: Dawid
Lokalizacja: Hermanowa
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: daquid »

justfilied233 pisze:Tomasz
Mi osobiście podobają się bardzo motywy smoków, dla przykładu coś takiego:
http://tatuaz-scena.info.pl/foto-zoom_2,7,smoki-0.html

na pierwszej stronie zdjęcie pierwsze, tylko ja bym sobie strzelił mniejszego ;)
i zdjęcie ostatni na tej samej.
No ostatni jest pro tylko ciekawe ile zajmuje zrobienie takiego?? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”