Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Co czytają Podforaki...

Tu możesz pisać na każdy temat, ale zgodnie z regulaminem :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Co czytają Podforaki...

Post autor: urquel »

Naszła mnie myśl, że pasuje taki temat założyć, bo to piękna sprawa usiąść sobie i poczytać... ehh ile to nocy zarwałem przy dobrej książce.

Zastanawiam się czy macie swoich ulubionych autorów, swoją tematykę literacką.
Zacznę od siebie. Ja zaczytuje się w fantastyce, książkach przygodowych, czasem jakiś kryminalik przyswoję.
Od pewnego czasu powolutku zacząłem powiększać moją biblioteczkę.
Jak narazie to kolekcjonuje 4 autorów. Terry Pratchet i "Świat Dysku" (genialnie napisana komedia w świecie fantasy). Andrzej Pilipiuk i "Oko Jelenia". Alfred Szklarski i Tomek. Andrzej Sapkowski i "Wiedźmin".
Prócz nich gorąco mogę polecić Wojtka Cejrowskiego, Jeremiego Clarksona.
Obecnie odświeżam książki z dzieciństwa a mianowicie Alfreda Szklarskiego przygody Tomka Wilmowskiego ( rewelacyjne przygody, bez obawy mogę porównać z Indym Jonsem ).

A wy moi drodzy co czytacie?
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

To moja kolej,ponieważ daaaaawno nic nie czytałam, pewien znajomy zmusił mnie do powrotu do starych nawyków i przyjemności i tak oto w moje ręce trafiła trylogia naszego rodzimego Andrzeja Pilipiuka "Kuzynki" , "Księżniczka" oraz "Dziedziczki".Polecam serdecznie, książki czyta się lekko i przyjemnie i mam nadzieję że autor skusi się i dopisze coś o dalszych losach bohaterek.
Jeśli komuś spodobał się film "Władca pierścieni", polecam lekturę trylogii ,zaczynając jednak od "Hobbita" bo tak naprawdę to tam zaczyna się cała przygoda.Książki do których chętnie się wraca....
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

http://www.youtube.com/watch?v=7PQstnnLscU

A tak poważnie, to czytam Pismo Święte. Ale nie dla tego, że jestem "dewotem" czy coś. Po prosu jestem ciekawy co tam jest. Bo kiedy czytałem inne książki (np. "Mobby Dick", czy "Jonasz"), to było tam zwroty do Pisma Świętego. Wogóle w literaturze występuje dużo nawiązać do Biblii. Zatem jest to taki hmmmm kanon czy klasyka, którą chyba należy przeczytać bez względu na wszystko. A oprócz tego, to tylko głównie opracowania techniczne na temat akustyki i budowy zestawów akustycznych. Chociaż ostatnio już nie mam co czytać z tej dziedziny. Ale zawsze można sobie zrobić powtórkę.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Jedyne książki które mnie interesowały to "pięć tygodni w balonie" i w "80 dni dookoła świata" (podstawówka/gimnazjum)
Na dzień dzisiejszy książek jako takich sam tekst bez obrazków :P się nie tykam, nie znalazłem jeszcze takiej która by mnie zainteresowała, wolę czytać np. akwarystyczne, o kosmosie no i naturalnie fora internetowe o wybranej tematyce.
Pismo Święte również czasem czytam ale tylko i wyłącznie aby się przekonać jak dużo tego co mówi KK mija się z tym co jest tam napisane, tekst jest trudny a do zwolenników takowych nie należę :P
Tylko żywe zioło :D
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Ja czytam oczywiście Tolkiena czyli "Hobbit" i "Władca Pierścieni", poza tym Prachett i jego "Świat Dysku". Ostatnio podczas wakacji wpadła mi w rękę książka nieznanego autora Petera V Bretta "Malowany Człowiek" - szczerze polecam zarówno tą książkę jak i jej drugi tom "Pustynna włócznia". Poza tym K. Jeskow i "Ostatni Powiernik Pierścienia" czyli książka nawiązująca do Władcy Pierścieni ale historia opisana od strony zwyciężonych. ,,Gringo wśród dzikich plemion'' i ,,Rio anaconda" Wojciecha Cejerowskiego, Mario Puzo "Sześć grobów do Monachium"...a na koniec... "Potop" i "Krzyżacy" :D
aruux
Posty: 240
Rejestracja: 19 sty 2011, 15:56
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Trzciana
Akwarium: 22l raczkarium
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: aruux »

Ostatnio w tv była właśnie mowa ile to Polacy czytają i wyszło, że połowa nie czyta nic heh
Ja czytam tylko i wyłącznie książki historyczne nawiązujące do tematu II Wojny Światowej inne mnie nie interesują ;)
Polecam przeczytać:
"Bunt w Sobiborze" Philip Bialowitz
W październiku 1943 roku Philip Bialowitz uczestniczył w buncie więźniów. Uzbrojeni w noże, zabili esesmanów, wcześniej zwabionych do pomieszczeń gospodarczych. Blisko sześciuset więźniów podjęło próbę ucieczki. Sporo z nich zginęło od kul ukraińskich strażników czy też forsując ogrodzenia i pole minowe. Uciekło 200 Żydów, z których wyzwolenia doczekało zaledwie 47. Po powstaniu więźniów Niemcy zdecydowali się na likwidację obozu. Jego teren całkowicie zniszczono.
Philip Bialowitz to bardzo silny głos sumienia ludzkości, a jego książka stanowi unikalne świadectwo prawdy o najciemniejszym okresie historii.

Jak dla mnie ta książka to powinna być obowiązkowa do przeczytania. Był film nakręcony „Ucieczka z Sobiboru”, ale ta książka jest całkiem czym innym.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Wiele osób dyskutuje na temat np. Pisma Świętego, czy Koranu nie czytając samodzielnie ani strony. I rodzą się czasem głupie dyskusje, głównie inicjowane przez tych którzy tych pism nie czytali. Stąd i ja podjąłem się kiedyś przeczytania.
Obecnie czytuję książki:
aruux pisze: o najciemniejszym okresie historii.
ale skupiam się na raczej na psychologicznej analizie "jak to możliwe, że człowiek człowiekowi wilkiem. Jak rodzą się despoci i tyrani. Jak daleko można zniewolić człowieka. Do czego się człowiek potrafi upodlić aby zdobyć pieniądze, sławę i władzę...". I alternatywa: "jak to możliwe, że w tych wszystkich okolicznościach są ludzie, którzy postępują ludzko".
Stąd książki o ludobójstwie w Rwandzie, polityce Czerwonych Kmerów, komunizmowi w Chinach, sporo o dyktatorach (m.in. Stalin, Hitler, Pinochet) itd. Nie zawsze są to książki "naukowe", ale i beletrystyka oparta o pewne fakty.
Wiem, że tematyka jest ciężka. Czytywałem kiedyś książki fantasy, ale obecnie troszkę szkoda mi trochę na to czasu. No i oczywiście książki zawodowe i do nauki.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Pomijając tak napisał Zulix "książki zawodowe i do nauki" chętnie sięgam do: A. Sapkowskiego,
Krzysztofa Kotowskiego,
Ryszarda Kapuścińskiego,
Dana Browna,
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

u mnie niestety niemal kompletny brak czasu :/ jak już się zabieram za czytanie to jest to na ogół forum :) - niestety tak to już jest jak się ma żonę, dwójkę dzieci, trzy akwaria, kota i dwa chomiki. Były czasy kiedy chłonąłem wszystko co się dało: komiksy, horrory, sf, fantasy, kryminały, przygodowe i coś by tam jeszcze znalazł, a i dziki zachód też mi się nie oparł :) - historycznych i biblii nie dotykałem ;)

a na dzień dzisiejszy to praktycznie czytam dwie, trzy książki w roku podczas wakacji i zawsze są to upolowane książki Deana Koonza
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Artur___ pisze:jak już się zabieram za czytanie to jest to na ogół forum
W sumie to znak czasów ;) Ja też obecnie to głównie forum czytuję :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Z czasem to zawsze jest kanał. Chyba jak koledzy najwięcej czytam forum. Taki luksus, że w ciągu miesiąca jestem w stanie przeczytać książkę rzadko mi się zdarza. Pewnie więc góra 10 książek na rok czytam. Nie liczę oczywiście tego co muszę przeczytać a jest tego niemało.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Ja podobnie jak Artur___, ale nie mam dzieci i chomików :P
W czasach szkolnych, bo tylko w tedy miałem "masę" wolnego czasu czytałem horrory :evil: To były moje ulubione "lektury" :D
Ulubiony mój pisarz to Graham Masterton - Demony Normandii czy Zemsta Manitou od tego zaczęła się moja przygoda z Mastertonem
Czasami sięgałem po książki Briana Lumleya np.. Nekroskop.
Mirro, Biblię też mam, i także ciekawi mnie to co w niej jest heh tylko od 4 lat zamierzam zacząć czytanie ale jeszcze nie udało mi się nawet zaglądnąć co się kryje między okładkami :P
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Darek pisze:Czasami sięgałem po książki Briana Lumleya np.. Nekroskop.
Spytam z ciekawości,masz może ta książkę a właściwie ksiązki? Chętnie odświerzyła bym sobie taka lekturę,czytałam je chyba w szkole średniej...
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

bandziorka pisze:Spytam z ciekawości,masz może ta książkę a właściwie ksiązki?
Zaglądnąłem i ku mojemu zaskoczeniu tylko pierwszą część :/ i jest jeszcze Zemsta Khai
Mastertona coś tam jest, Stephen King, Shaun Hutson, Hugh B. Cave, Dean R. Koontz i jeszcze jakieś tam.... reszta pewnie poszła do antykwariatu bądź była gdzieś pożyczona i nie wróciła??
Ale chętnie pożyczę to co mam ;)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

No zapomniałem mojego białego kruka Jerzy Ros "Heroje północy" - kto zna to wie jak ciężko zdobyć (szczególnie starsze) egzemplarze. Oraz wszelkiego rodzaju mitologie.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy z sensem i bez ”