Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Docenili nas....

zabieraąc nasze zdjęcia

Podforaki to nie ponuraki. Pośmiej się i rozbaw innych... (ale z umiarem - humor zbyt "dorosły" jest tu zabroniony)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Docenili nas....

Post autor: crusta »

http://www.allegromat.pl/aukcja49696 - choć takie z tego pocieszenie że kolesiowi się moje krewetki podobają.... a zdjęcie robione kiepskim telefonem....
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Napisz może to pisałeś na SB , to będzie doskonały dowód na to , że nie możemy bezkarnie wykorzystywać czyjeś prace , no i można podpiąć do wątku o prawach autorskich :)
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A komuś z nas czasami pewien serwis (superakwarium) nie zajumał fotek ryb? tak mi się coś wydaje, ale pewny nie jestem ;]
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

comatose, a możesz podać linki tych zajumanych fotek?
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

comatose, zapodaj linka...
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

comatose, widzisz wykorzystali ale mi to zwisa bo zdjęcie przeciętne - mimo iż wygrało konkurs na akwarystyce.com.pl :D jak się coś wrzuca do neta trzeba się z tym liczyć że po jakimś czasie i tak zostanie wykorzystane niestety
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

W sumie autor zdjęcia o tym jak widać wie. W takiej sprawie mamy raczej związane ręce. No chyba, że będziemy działać w imieniu kwadratosa, ale myślę, że kolega adwokata nie potrzebuje, a skoro do do tej pory sprawy nie poruszył, to raczej nie ma na to ochoty i to bym uszanował.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

No spoko, wspomniałem o tym tylko dlatego, że temat o tym jest :D
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

kwadratos, twoje zdjęcie, zrobisz jak chcesz ale ja bym ich dla zasady przegonił bo to już nie jest pierwsze lepsze forum czy jakaś aukcja która po paru dniach się skończy (bez urazy Crusta :P ) ale dość duży serwis połączony z forum, wypadało chodź zapytać.
Jakieś konflikty chyba tam były bo jestem tam od roku i po zmianie "wystroju" stronki dużo zdjęć ryb ubyło.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

justfilied233 pisze:jakaś aukcja która po paru dniach się skończy (bez urazy Crusta :P )
Drogi Dominiku,

Koleś wykorzystał moje zdjęcie i podawał że jest to jego fotka na serwisie aukcyjnym, zdjęcie to miało na celu zwiększenie zainteresowania i zachęcić do kupna, ale to nie było jego zdjęcie, ja zapytałem zanim się przedstawiłem czy jest to real foto, pan odpowiedział że tak i wtedy powiedziałem ze to jest moje zdjęcie i zostało UKRADZIONE z mojej aukcji (bo nie przypuszczam żeby z innego miejsca....) a to że aukcja się kończy za parę dni.... Jak kolega weźmie ci zeszyt ze z zadaniem domowym bo pani w szkole będzie zbierać i oceniać to także mu pozwolisz zabrać twoją pracę a sam zostaniesz z ocena niedostateczną? Czemu być mu ten zeszyt zabrał, przecież jakby następnego dnia pani oddała zeszyty i wpisała oceny to on by ci oddał zeszyt....
Moje zdjęcie zostało użyte bez mojej wiedzy i było to zrobione w celach zarobkowych (nie mów mi że10szt Red Cherry mało kosztuje). Wkurza mnie na allegro że co trzecia aukcja z krewetkami Red Cherry to zdjęcie Pawła Szewczaka.... Jaki to ma wtedy sens....
Denerwuje mnie to że ludzie nie potrafią sobie zrobić zdjęcia, komórkę ma każdy, a obecnie mało która komórka nie ma aparatu, ja mam SE 550i i przy nim aparat 2MPix i te zdjęcia robione są przez ten telefon.... Mam czasami aukcję gdzie mam krewetki Blue Pearl, mam tak kiepskie ale swoje zdjęcie,przecież mogę dać wypasioną fotkę i chociaż krewetka na niej nie było by wcale ładniejsza od mojej to sprzedaż wzrosła by myślę o wiele...
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

crusta, nie mówię, że to ważne nie jest, bo jest i trzeba o takie rzeczy do gości pisać, ale tu to zdjęcie zniknie za 6 dni a na super akwarium to będzie długo i długo a to dość popularny serwis. Każdy wykorzystanie bez wiedzy autora jest kradzieżą i trzeba to tępić.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

crusta, aukcja widzę zniknęła więc pomogło :) A to gość sam ściągnął po rozmowie z tobą czy allegro zadziałało ?
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

a poinformowałem o sprawie allegro ale aukcja została ściągnięta w nocy wtedy kiedy zadzwoniłem.... a było to już po moim kontakcie z allegro....

Dominik z całym szacunkiem ale wykorzystanie zdjęcia przy opisie gatunku a przy aukcji internetowej to duża różnica....
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Dominik z całym szacunkiem ale wykorzystanie zdjęcia przy opisie gatunku a przy aukcji internetowej to duża różnica....
duża różnica i jak już pisałem i o jedno i o drugie trzeba pisać, dzwonić.
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor nie tylko w akwarium”