Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Śmieszne aukcje i nie tylko...

Podforaki to nie ponuraki. Pośmiej się i rozbaw innych... (ale z umiarem - humor zbyt "dorosły" jest tu zabroniony)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

hmm co jest nie tak ? justfilied233,
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Węgorek ognisty - Mastacembelus erythrotaenia

to jest to http://www.superakwarium.pl/foto/1254139573.jpg

ten na zdjęciu z aukcji to albo favus albo armatus

"U mnie wychowywał się w razem z pyszczakami- co widać na fotkach."
tu chyba nie trzeba tłumaczyć :)

"W akwarium może dorosnąć nawet do 50 cm.
Także Węgorzyk jest dostępny tylko na akwarystów z akwarium minimum 200L."

w akwa rośnie do 70cm czasem do 80cm i akwa dla niego minimum to ponad 600l

Rozjaśniłem ;) :D
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Przyznam się, że nie za bardzo mam pojęcie o pyszczakach i węgorkach. Prawdę powiedziawszy uwierzyłbym mu na słowo, to znaczy, że jestem pseudo akwarystą?
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Markiz

Post autor: Markiz »

Koledzy-a przekazywanie info nie z książek a z innych forów to nie poniekąd pseudo-akwaryzm??

Chyba że popieramy własnymi doświadczeniami-punkt widzenia zależy od punktu siedzenia-a my siedząc na naszym forum też nie powinniśmy się uważać za profesjonalistów...

I tu kontra-ludzie z kasą (nie wymienię z nicków) handlujący jakimś produktem to też nie profesjonaliści-profesjonalista nie potrzebuje funduszy-ma zdrowy rozsądek i pomysły zaczerpnięte z nabytej wiedzy empirycznej.....
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

justfilied233 pisze:"W akwarium może dorosnąć nawet do 50 cm.
Także Węgorzyk jest dostępny tylko na akwarystów z akwarium minimum 200L."

w akwa rośnie do 70cm czasem do 80cm i akwa dla niego minimum to ponad 600l
Hmm... Według wielu źródeł Sagittaria Subulata rośnie maksymalnie do 30 cm, a według niektórych nawet mniej i nadaje się na roślinę trawnikową.

Moja Sagittaria Subulata przy sprzyjających warunkach (światło, podłoże, CO2) rosła do 60 cm. Zatem w mojej ocenie jest to typowa roślina 3-go planu.

W związku z tym wychodzi na to, że jestem pseudoakwarystą, bo moja wiedza na temat tej rośliny wynika z obserwacji, a nie została przepisana z książki. ;)

PS. Poświęciłem się i w starym rosyjskim atlasie roślin wodnych (z lat 60) odnalazłem tę trawkę, według niego rośnie ona do około 50 cm, no ale ten atlas źródłem wiarygodnym przecież być nie może, bo przecież i stary i ruski.

Pomijając to, że autor tej aukcji popełnił minimum 2 błędy, bo ryby nawet o długości 50 cm w 200l trzymać się nie powinno, podobnie jak i nie powinno się węgorka trzymać z pyszczakami, to chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że przyjęte w tym wątku oceny wypowiedzi jako pseudoakwarystycznej, nie zawsze są obiektywne. ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

rudolf, na samym początku napisałem "nie umiem wymyślać tytułów" i miałem nadzieje że może któremuś z modów przyjdzie do głowy lepszy i go zmieni jak to się czasem obserwuje :)
rudolf pisze:W związku z tym wychodzi na to, że jestem pseudoakwarystą, bo moja wiedza na temat tej rośliny wynika z obserwacji, a nie została przepisana z książki. ;)


moja wiedza na temat węgorka też wynika z obserwacji :) nie w moim akwa ale obserwacja jest ;)

tak więc ty ani comatose nie jesteście pseudo akwarystami, ale ten pan co sprzedaje tego węgorka, dlatego że podał za mały litraż nawet jak dla 50-cio cm węgorka, trzymał go z pyszczakami i podał nazwę kompletnie inaczej wyglądającego węgorka co widać od razu po w pisaniu w google węgorek ognisty. u mnie taki gość traci wiarygodność jak mu się nawet nie chce dokładnie dowiedzieć co sprzedaje.

P.S
proponuję zmienić tytuł tego tematu może ktoś coś zaproponuje.
może "dziwne wpadki akwarystów" nic mi więcej do głowy nie przychodzi
Markiz

Post autor: Markiz »

rudolf pisze: Moja Sagittaria Subulata przy sprzyjających warunkach (światło, podłoże, CO2) rosła do 60 cm. Zatem w mojej ocenie jest to typowa roślina 3-go planu.

W związku z tym wychodzi na to, że jestem pseudoakwarystą, bo moja wiedza na temat tej rośliny wynika z obserwacji, a nie została przepisana z książki. ;)

PS. Poświęciłem się i w starym rosyjskim atlasie roślin wodnych (z lat 60) odnalazłem tę trawkę, według niego rośnie ona do około 50 cm, no ale ten atlas źródłem wiarygodnym przecież być nie może, bo przecież i stary i ruski.
A du** Jasia jak się mówiło-wtedy właśnie wszystko było na miejscu, tak do końca lat 80.
Jak ktoś coś badał to solidnie a nie teraz na uniwersytecie "Kubusia Puchatka" w Woli Orzechowej banda matołów robi magisterkę pod dyktando magistrzaka uznanego za profesora zwyczajnego uczelni....

A Rudolfie właśnie post powyżej twojego mówi wyraźnie że nie jesteś :P
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

Ufff, no to mi ulżyło ;)

A swoją drogą to niektórzy mają zdrowe pomysły. Ostatnio natknąłem się na ogłoszenie w stylu "Sprzedam piękne kubiki (i tu jeszcze wymienione inne ryby) z własnej hodowli." Długo się zastanwiałem, co to te kubiki, bo do nazwy głupiki już się nawet przyzwyczaiłem, ale w te kubiki jakoś wierzyć mi się nie chciało. Ale jednak chodziło o gupiki, zatem jak ktoś chce nabyć unikalne kubiki zapraszam do Elbląga. Swoją drogą hodowca musi być pełną gębą, skoro nawet nie wie jakie ryby mu się rozmnażają. ;) A może te kubiki, to jakaś nowa odmiana ryb, która powstała na cześć Robcia Kubicy? ;)
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

która powstała na cześć Robcia Kubicy?
_________________
To są ryby które jeżdżą bolidami :mrgreen:
Markiz

Post autor: Markiz »

Wiesz niektóży mają "Różańce" na 3cim planie wsadzone :D
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Markiz pisze:Wiesz niektóży mają "Różańce" na 3cim planie wsadzone :D
To jest mocne a się uśmiałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

dobra to tym razem jeszcze cośz innej aukcji ale tylko sam najważniejszy cytat :)
"2 sztuki dorosłych brzanek rekinich ( ok 10 cm)"
Karol
Posty: 132
Rejestracja: 06 lut 2010, 19:31
Imię: karol
Lokalizacja: rzeszow
Płeć:

Post autor: Karol »

justfilied233, no co ty :podwójnie widzę: przecież on je trzymał w litrowym słoiku :mrgreen:

To dla tego takie duże ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

http://www.allegromat.pl/aukcja50162

Nie no jest moc ciekawe co takiego zmienia :D

http://www.allegromat.pl/aukcja50163

no ceni się ceni :P

http://www.allegromat.pl/aukcja50165

wystarczy zwykłego ślimaka nazwać łaciną i już zyskuje na wartości :P
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 23:52 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Ten z Rzeszowa to jakiś pr0 :D :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor nie tylko w akwarium”