Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Post autor: crusta »

W dniu dzisiejszym 03.10.2021 w tych dziwnych czasach covidowych odbyła się pierwsza giełda akwarystyczna w filii Rzeszowskiego Domu kultury przy ulicy Wieniawskiego 84. Giełda z przyczyn oczywistych odbyła się przy zachowaniu wymogów sanitarnych, ale co myślę najważniejsze po tak długiej przerwie coś w temacie giełd zaczęło się ruszać w naszym mieście.
Co bardzo mi się podoba a czego brakowało praktycznie każdemu kto bywał na innych rzeszowskich giełdach to to że sprzedający mogli na giełdę wejść 30 minut przed kupującymi, jest to aż nadto czasu aby spokojnie rozłożyć swój towar, na poprzednich giełdach był to ogromny problem gdzie najpierw trzeba było wejść do budynku, potem szybko zająć sobie miejsce i jeszcze szybciej się rozkładać. Tutaj organizatorzy o tym pomyśleli i umożliwili wejście sprzedającym wcześniej.

Z racji że była to pierwsza giełda to i nie wiele osób o niej wiedziało nie dziwi to że sprzedających i kupujących nie było za wiele, choć patrząc na poprzednie giełdy sprzed pandemii to wcale tych kupujących nie było mało.

Na giełdzie można było zakupić nie tylko rybki i rośliny ale także pokarmy, podłoża, korzenie i wszystko co związane z akwarystyką.
To co na pewno dla bywalców giełd np w Metalowcu rzuci się w oczy to to że wśród sprzedających pojawiły się firmy które wystawiły swój asortyment w "lepszych cenach". O ile na dzisiejszej giełdzie nie było dużo sprzedających ryby/rośliny z poprzednich giełd to ilość sprzętu/produktów akwarystycznych była największa jaką widziałem na rzeszowskich giełdach. Swoje produkty wystawiły dwa sklepy Pawik z ulicy Leskiej, który to jest organizatorem giełdy i Caridina

Według informacji organizatora jeśli nie namiesza Covid to giełdy będą się odbywały cyklicznie w 1 i 3 niedziele miesiąca, o godzinie 10.00 (jak już pisałem wyżej wejście dla sprzedających możliwe jest 30 minut wcześniej, czyli o 9.30)
Giełda odbywa się w Rzeszowskim Domu Kultury filia Zalesie ul.Winiawskiego 84 Rzeszów 35-602
Bilety wstępu 5 zł dla kupujących, 10 zł dla sprzedających.
Nie była to także giełda "błyskawiczna" jak to było do tej pory, giełda trwała od godziny 10.00 do chyba 11.30 gdzie przez cały czas ktoś pojawiał się na giełdzie. Nie mogę w tym momencie napisać jakie będą dokładne godziny trwania giełdy, na pewno zacznie się o 10.

Myślę że z czasem na giełdzie pojawią się sprzedający znani z poprzednich giełd, a dziś dobrze było zobaczyć znajome twarze czy to z forum czy giełd.

Poniżej kilka zdjęć jakie dostałem od organizatora i publikuje je za jego zgodą

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I kilka fotek ode mnie, mojego stoiska i zza stoiska
Obrazek
Obrazek
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Re: Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Post autor: maxio69 »

Oo i super.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Post autor: mazmaciek »

Trzeba będzie się kiedyś pojawić.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Re: Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Post autor: crusta »

Okazja do pojawienia się na giełdzie będzie 17 października 2021, giełda wg informacji organizatora rozpoczyna się o godzinie 10.00 (wejście dla sprzedających 9.30) wg informacji giełda ma trwac do godziny 11.00

Zmianie uległy ceny biletów
Bilet wstępu na giełdę
- dla kupującego 5 zł
- dla sprzedającego 7 zł
Dzieci do 10 roku życia wstęp bezpłatny

Z ważnych informacji organizator prosi uczestników giełdy o przygotowanie karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu (jest to wymóg sanepidu i umowy jaka mają z Rzeszowskim Domem Kultury) czasy mamy jakie mamy.
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
aqwarek
Posty: 22
Rejestracja: 20 sty 2012, 8:05
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Strzyżów/Żarnowa
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 40

Re: Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Post autor: aqwarek »

A tak na szybko jeśli przyjadę z żoną to place 2 bilety czy jeden
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Re: Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Post autor: debrzyna »

Jak ze swoja to płacisz 2 ,jak z zoną kolegi to 1
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Re: Giełda akwarystyczna Rzeszów Wieniawskiego

Post autor: crusta »

W tą niedziele giełda odbędzie się na nowym miejscu, dlatego też zakładam nowy temat
viewtopic.php?f=34&t=35341

Jeśli ktoś z uczestników giełdy na Wieniawskiego podzieliłby się swoimi spostrzeżeniami byłoby dobrze ;)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”