Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wizyta w: "Morski Świat - Praga, Czechy"

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Wizyta w: "Morski Świat - Praga, Czechy"

Post autor: zulix »

Podczas wyjazdu w Czeskie Góry znalazłem w jakimś Punkcie Informacji Turystycznej ulotkę:
Obrazek
No i trzeba było tam być co było o tyle proste, że w planach była wizyta w praskim Zoo a odległość pomiędzy obiektami do zwiedzania to tylko jakieś 5 km.
Choć było już zagrożenie czasowo-zmęczeniowe po zwiedzaniu Zoo (4 godziny) udało mi się jakoś przekonać do kolejnego wysiłku...
Trafiliśmy więc na teren wystawowy gdzie juz nas pokierowały znaki:
Obrazek
do budynku:
Obrazek
gdzie wejście było już rozpoznawalne ;)
Obrazek
Wejście do budynki i ... szok cenowy - Morski Świat już w UE (nie, nie było to w Eurosach, ale kosztowało więcej niż Zoo stąd zaskoczenie). Po traumatycznym przeżyciu oczyszczenia portfela prawie do zera wejście. Oczywiście zapraszają od razu do kolejnego przewalania kasiory... (byle maskotka 40 zł).
Obrazek
Na początku byłem też niezadowolony niektórymi akwariami.
Aranżacja ze sztucznymi roślinami na poziomie 6-latka (nie obrażając 7-latków :)):
Obrazek
Glonaria:
Obrazek

Obrazek
Takie neony chyba, rzadko są w morzach. Okazalo się że sumarycznie pewnie z 1/5 była akwariami słodkowodnymi. Oczywiście to nie deklasuje wystawy a taki "wodny świat" kojarzyłby się pewnie z akwaparkiem a na oceanarium to za duże słowo więc marketing musi działać.

Aranżacje i poziom utrzymania baniaczków były według mnie (oględnie mówiąc) na umiarkowanym poziomie.

Gdzieniegdzie ryby słabo miesciły się w baniaczkach :( - miały tyle ruchu co człek w wychodku.
Obrazek

Obrazek

A teraz do rzeczy, czyli wszystkie dobre strony, które przeważaja i z tego powodu polecam odwiedziny wystawy.

Prezentacje baniaczków były estetycznie zrobione:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie wszystkie akwaria miały jednak opisy (a szkoda), brakowało choćby fotografii z nazwą tego co jest w baniaczku.

Ogólne widoki - c.d.
Obrazek

Obrazek
Jak widać akwaria typu fala to już odlot wobec typowego akwarium panoramicznego.

Akwaria panoramiczne też były, ale wklęsłe (jak nowe telewizory):
Obrazek

Były tez tuby (wobec nich "kule" wymiatają:
Obrazek

Obrazek

... i narożniki:
Obrazek

a tu już odlot w profilowanych akwariach:
Obrazek

ciąg dalszy zapewne nastąpi...
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Te tuby moim zdaniem są chyba najlepsze Majtki przez głowę można ściągać ;)
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

czekam na dalszy rozwój, póki co mam mieszane uczucia... po tym co zobaczyłam chyba nie chciałabym tam trafić 8)
Poszedłbyś drugi raz jakbyś wiedział co Cię czeka?
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Patrzenie na to boli! Typowe dzieło spółki ekonomistów, designerów/projektantów wnętrz i urzędników. Zero ingerencji ichtiologa, oceanologa, czy choćby światłego akwarysty. Nigdy i za żadne skarby moja noga tam nie postanie!
Ostatnio zmieniony 12 sie 2014, 19:27 przez wisłok, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

hehe chciałam po prostu w swej wypowiedzi być delikatna ;) ale ująłeś to ... trafnie :P
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Uwaga!!! post zawiera drastyczne sceny. Jak nie masz 2 lat to natychmiast powinieneś zamknąć przeglądarkę i nie narażać się na wieloletnie skrzywienie psychiki.
============================
wisłok pisze:Typowe dzieło spółki ekonomistów, designerów/projektantów wnętrz i urzędników
Zanim zorganizuję sobie trochę więcej czasu na pokazanie fauny (bo flory praktycznie zero) pokażę nieco te marketingowe wabiki :(
Tutaj akwarium z głową do wsadzenia:
Obrazek
wielkość kuli i wysokość jest taka, że moga tam sobie wejść dzieci i pooglądać świat "niby z wnętrza akwarium".

Podłoga dla dzieci z wyświetlającymi się filmami:
Obrazek
podobnie jak interaktywna podłoga np. w kinie Helios. Dzieci sobie tam skakały po rybkach itd...

Pokazane na ostatnim zdjęciu poprzedniego postu akwarium miało chyba dość silną pompę wymuszającą obieg wody "naokoło". No i szwarc, mydło i powidło musiało pływać z prądem. Dla nie-akwarystów wyglądało to fajnie i naturalnie, ale... wybór zwierząt (bo nie były to tylko ryby) i sposób ich poruszania się czasem wyglądały komicznie/tragicznie (niepotrzebne skreślić).

Można też było kupić (słono) karmę i te zwierzaki karmić w tym akwarium.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wybaczcie za dużo zdjęć z 1 baniaka, ale rzeczywiście robiło duże wrażenie (nie na wszystkich pozytywne - czasem odnosiło się wrażenie, że jest to prawie basen w TESCO).
kosteczka pisze:Poszedłbyś drugi raz jakbyś wiedział co Cię czeka?
Mimo wszystko poszedłbym. Porobiłbym sobie zdjęcia poszczególnych egzemplarzy zwierzyny bo w kwestii aranżacji i opieki to prawie każdy PodForAk bije na głowę to co tam zobaczyłem. Nie można im odmówić wielkości baniaczków i sumarycznej ilości zwierzyny. Oceanarium w Gdyni w kwestii ilości akwariów jest mniejsze ale akwaria maja ładniejsze (akwarium rafowe mają piękne). No, ale to nie jest tematem tego wątku.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Dalsza część. Nazwijmy ją podfory i spółka ;)
Obrazek

Obrazek

Akwarium rekinów:
Obrazek

Obrazek
Niestety za szybkie a światła za mało :(

Obrazek

Skrzydlica...
Obrazek
mieszkała sobie antycznie
Obrazek

Inne PodFory:
Obrazek

Obrazek

i małe podforki ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ostatnie spotkanie z Morskim Światem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”