Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

ZDJęCIA Z AKWARIUM GDYńSKIEGO

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
LHOTSE
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2009, 0:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

ZDJęCIA Z AKWARIUM GDYńSKIEGO

Post autor: LHOTSE »

Witajcie
chciałem pokazać wynik mojego zachwytu nad Akwarium Gdyńskim
kilka fotek na mojej stronce w dziale galeria przyroda
poniżej link strony
fotografia ślubna
pozdrawiam
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Super zdjęcia szkoda, że ich tak mało jest ;] Błazenek powędrował na tapetę, pochwalisz się jakim aparatem foty robiłeś?
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Ja mam sporo zdjęć z akwarium gdyńskiego, ale nie tak ładnych jak twoje. Czy mógłbyś nam zdradzić jakim aparatem i jak go ustawić by robić tak ładne zdjęcia. Moje były bez flesza gdyż był zakaz :/ Mój aparat to Nickon D60.
LHOTSE
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2009, 0:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LHOTSE »

dziękuje za uznanie myślę, ze najważniejsze aby aparat pozwalał na wysoką czułość, aby absolutnie robić bez lampy.
...raz że zabraniają i słusznie:), dwa że lampa daje nieplastyczne światło które leci od nas do celu jak błyskawica, a w naturze spada w dół przez tafle wody dając fajne efekty
...no i obiektyw o dużym świetle (b jasny), także po to by wykorzystać każdą drobinkę światła.

Ja miałem obiektyw Nikkor 24-70 ze światłem 2,8 i całkowicie otwarłem przysłonę. Aparat to nikon d700 pracujący wtedy na czułości 1600 iso. Wiem że inne aparaty też pozwalają na pracę na wysokim iso bez zbytniego zaszumienia, więc nie musi być koniecznie ten...

Fakt... przy świetle zastanym niektóre akwaria wymuszały ustawienie jeszcze wyższe, doszedłem do 25600 iso przy pstrągach (max tego aparatu), ale efekty nie są powalające, więc wolałem robić tam kapkę ciemniej. Wyszło jakby były złapane nocą...
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Mam rozumieć że bez statywu się nie obejdzie?
LHOTSE
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2009, 0:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LHOTSE »

Ja robiłem z ręki, ponieważ jeśli chodzi o małą ilość światła dałem 1600 iso i otworzyłem przysłonę na 2,8 czyli na max ile mogłem.
Drugi powód to fakt że niektóre rybki zwłaszcza te żyjące w ławicach są niesamowicie szybkie. Uwierz mi, że ultraszybki autofokus jest w tym aparacie w połączeniu z obiektywem ale nie dawał rady. Silnik ultradźwiękowy działa błyskawicznie, śledzenie ostrości daje wręcz cichy terkot poszukując kilka razy na sekundę i nawet wtedy często nie daje rady.
Dużo zdjęć musiałem odrzucić... te wspaniałe zwierzęta są tak szybkie, pomyślałem, że po to żeby nie tylko uciekać przed obiektywem, ale błyskawicznie unikać przed drapieżnikiem.

[ Dodano: 2009-09-12, 18:16 ]
Na prośbę admina w przygotowaniu dla wszystkich kilka słów - wniosków na temat robienia zdjęć w akwariach.
Przepraszam że musicie tyle czekać ale pracuje na 2 zmiany mógłbym powiedzieć.
Wypowiedź będzie dość subiektywna, rzekłbym początkiem rozmowy raczej na temet niż wykładnią, ale mam nadzieje, że przyda się Wam drodzy forumowicze.

Zapraszam wkrótce...
LHOTSE
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2009, 0:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: LHOTSE »

Dodałem do galerii trochę fotek i przeniosłem to na bloga pod poniższy link:

fotograf ślubny

Przeniosłem też ten tekst o robieniu zdjęć w akwarium i poprawiłem go nieco:
http://blog.krawcywizerunku.pl/?p=1386

..tam mogę w każdej chwili edytować i nie rozrasta się o niepotrzebne wątki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”