Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Protest przeciwko nowym przepisom tzw. piątce Kaczyńskiego.

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Pamiętajcie!!! Ważne jest byście na cmentarz nie mogli iść to jest priorytet a poza tym żreć możecie wszystko !!!!!!!
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

W piątek mięsa nie żrem :P
A wracając do tematu to nie macie wrażenia, że dana branża ma sie dobrze dopóki specyaliści z rzondu sie za nią nie wezmą :P
byki celowe xd
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

https://youtu.be/_f8wt6WkC8s

Jaka wzorowa hodowla?
Ojej,a jaka dbałość o zwierzątka.
J... k... śmiecie, nie hodowcy.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

To podobnie jest jak w akwariach u niektórych, ryby walczą, zjadają się i okaleczają.
szarlej
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 9:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Post autor: szarlej »

To co za problem aby branża futrzarska pokazała takie zakłady w których wszystko jest tak jak trzeba, zwierzęta mają godziwe warunki, zabijane są w sposób cywilizowany. Albo sama się ogarnęła zrobiła jakieś certyfikaty, ze na tej farmie zwierzęta traktowane są dobrze. I zaprosiła zewnętrzne organizacje do kontroli tych "dobrych ferm".

Jeżeli raz po raz widzę materiały takie jak powyższy, mam świadomość, że realia rynkowe takie fermy wspierają - bo wiadomo tak jest taniej - a nie widzę nic co przeczyło by takiemu stanowi rzeczy to pozwolę sobie nie wierzyć w zapewnienia branży, że to żadna norma tam u nich tylko jakieś czarne owce w rodzinie się znalazły. Za dużo niestety miałem do czynienia z januszami biznesu, którzy ludzi traktowali jak śmieci aby wierzyć, że w monencie gdy chodzi o pieniądze to sentyment odnośnie dobrostanu hodowanych zwierząt był czymś zwyczajnym w tym środowisku.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

https://www.youtube.com/watch?v=OSNuS9Hi2Zc
bardzo proszę, ferma prowadzona idealnie.
ja bym zwierzętami się mniej martwił, a bardziej ludźmi.
to co jest w niektórej żywności to dopiero jest ciekawe. Ale konsumenci patrząc tylko na cenę sami robią sobie krzywdę
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

mazmaciek pisze:to co jest w niektórej żywności to dopiero jest ciekawe. Ale konsumenci patrząc tylko na cenę sami robią sobie krzywdę
To jest wina systemu i instytucji która dopuszcza żarło na rynek. Jakim prawem taki syf trafia do sklepu na półki? Kto dopuścił ten syf do sprzedaży? Gdzie są normy?

Co do ferm norek to prawdopodobnie te norki na filmie przedstawione przez Ducha są chore i są przeniesione do innego pomieszczenia aby je uśpić tylko ten koleś nagrał filmik i sieje propagandę. Przecież chodzi tu o futerko o nieskazitelne futerko więc nie wierzę że hodowca by nie dbał o zdrowie zwierząt. Jak nie będzie ładnych skórek to nie będzie kasy, proste, ludzie trochę pomyślcie.
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Jakieś nowe metody leczenia tam stosują.

Szarpanie norek za ogony, uderzanie nimi z impetem o betonowe podłoże i klatki, wrzucanie zwierząt do komory gazowej – to wszystko zarejestrowali w swoim nagraniu aktywiści z Fundacji Viva! podczas śledztwa prowadzonego na hodowli w Pabianicach.

Oczywiście sam właściciel zdziwiony na okazane nagranie (klasyka gatunku).

Jest duża liczba zdrowych zwierząt z pięknymi futrami, ale obchodzenie sie z okaleczonymi jest niehumanitarne, a obsługa to zwykli zwyrodnialcy.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
szarlej
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 9:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Post autor: szarlej »

mazmaciek pisze:https://www.youtube.com/watch?v=OSNuS9Hi2Zc
bardzo proszę, ferma prowadzona idealnie.
Wybacz, ale jakoś tak mam, że jak dowolny polityk coś mi pokazuje to ja zaczynam węszyć tam z automatu jakąś ściemę. Jak coś takiego przedstawi mi ktoś niezaangażowany, to spojrzę na to przychylniejszym okiem. Wobec całego tego syfu jaki nagromadził się wokół tej branży właściciele ferm powinni wręcz zapraszać różne organizacje i media aby oglądały i pokazywały innym, że tam wszystko w porządku jednak jest.


ja bym zwierzętami się mniej martwił, a bardziej ludźmi.
to co jest w niektórej żywności to dopiero jest ciekawe. Ale konsumenci patrząc tylko na cenę sami robią sobie krzywdę
Ludzie mają wolna wolę i nikt nikogo nie zmusza do kupowania tego typu produktów. Zdrowe odżywianie to nie jest fizyka kwantowa. Natomiast tego nie da się powiedzieć o zwierzętach, te trzymane przez ludzi są całkowicie od nich zależne. Dobrze to ująłeś - ludzie robią sobie krzywdę sam o zwierzętach tego nie da się powiedzieć.

Darek pisze:
Co do ferm norek to prawdopodobnie te norki na filmie przedstawione przez Ducha są chore i są przeniesione do innego pomieszczenia aby je uśpić tylko ten koleś nagrał filmik i sieje propagandę.
Co z tego, że są chore?. Chore zwierzęta zasługują na tego typu traktowanie? Ciekawe co zatem robią z tymi, które są zdrowe ale futro nie spełnia norm pozwalających na osiągnięcie zysku? To co piszesz, potwierdza to co pisałem wcześniej - hodowca będzie dbał o zwierzęta wyłącznie w takim zakresie w jakim wymaga tego osiągnięcie zysku. Jak perspektywy na zysk nie ma to dzieje się to co powyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”