Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Protest przeciwko nowym przepisom tzw. piątce Kaczyńskiego.

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kd__
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2013, 1:16
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kd__ »

Konfederacja to Pan Braun i jego protesty, które jasno dawały do zrozumienia, że kościół jest ponad pandemią, wszelkimi regulacjami i sanepid nie może go w żaden sposób pouczać, bo przecież kościół to instytucja nieomylna. Konfederacja to jakiś nieśmieszny prawicowy żart.
Darek pisze:to zobaczysz jak Konfederacja walczy o to abyś tej szmaty nie nosił na ryju.
Ten komentarz to złoto obok, którego nie można przejść obojętnie. Tak zaciekle walczą o coś, co zupełnie nie jest nam potrzebne. Bohaterowie :)

Bardzo niesympatyczny temat nam się zrobił.
...
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

no niestety i chyba trzeba by go zamknąć.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

mazmaciek pisze:duszku a jak przygotowujesz zapasy szczawiu i mirabelek na zimę?? poza sezonem ciężko kupić :P
6kg siana to 15000Kcal, jakoś przeżyję. :mrgreen:
Awatar użytkownika
DavyJones
Posty: 105
Rejestracja: 09 mar 2017, 8:44
Imię: Krzychu
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: plant 200, 72, 496
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: DavyJones »

Polska jest 3 krajem "w uboju rytualnym". To jakieś 40% uboju w Polsce w ogóle. Jeśli w Polsce ubój rytualny będzie zakazany to przejmą to inne kraje. Uboju rytualnego mogą dokonywać związki i gminy wyznaniowe. Więc "ktoś" inny będzie to robił ale nie polscy rolnicy. Ktoś iny zarobi ale nie polscy rolnicy.

Podobnie jest z futrzakami.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

...chodziło o to żeby odwrócić uwagę ludzi od problemów z pandemia podobnie wyrok TK tez nie przypadkiem zapadł akurat teraz ... wstyd mi za was koledzy że na forum akwarystycznym macie ochote babrać sie w politycznym szmbie jak te hienny z wiejskiej tyle że one poza kamerami razem wódke pija a wy sobie do gardeł bedziecie skakać :/
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

DavyJones pisze: Uboju rytualnego mogą dokonywać związki i gminy wyznaniowe. Więc "ktoś" inny będzie to robił ale nie polscy rolnicy
Ani związki ani rolnicy nigdy nie dokonywali uboju rytualnego Rolnik to w przypadku bydła nawet z ogłuszaniem nie może ubić

[ Dodano: 2020-10-25, 13:22 ]
Inc0 pisze:wstyd mi za was koledzy że na forum akwarystycznym macie ochote babrać sie w politycznym szmbie
Ale wśród akwarystów sa też rolnicy a nie tylko miastowe
Awatar użytkownika
DavyJones
Posty: 105
Rejestracja: 09 mar 2017, 8:44
Imię: Krzychu
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: plant 200, 72, 496
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: DavyJones »

debrzyna pisze:
DavyJones pisze: Uboju rytualnego mogą dokonywać związki i gminy wyznaniowe. Więc "ktoś" inny będzie to robił ale nie polscy rolnicy
Ani związki ani rolnicy nigdy nie dokonywali uboju rytualnego Rolnik to w przypadku bydła nawet z ogłuszaniem nie może ubić
Ale rolnicy dostarczają materiał do uboju. O to chodzi. Ktoś kto prowadzi firmę i traci 40% obrotu to wie co to oznacza.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

debrzyna pisze:Ani związki ani rolnicy nigdy nie dokonywali uboju rytualnego Rolnik to w przypadku bydła nawet z ogłuszaniem nie może ubić
Rolnik może ubić na własny użytek.
Nie wiem jak to jest z cielętami czy byczkami , ale świnkę trzeba zawieźć do ubojni która to robi usługowo.
Do drobiu na razie nikt się nie czepia.
Ja jestem rolnikiem, prowadzę tylko produkcję roślinną ale część zboża wożę na pobliską fermę drobiu. jeśli jej nie będzie utrudni to trochę sprawę.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

mazmaciek pisze:]
Rolnik może ubić na własny użytek.
Nie wiem jak to jest z cielętami czy byczkami , ale świnkę trzeba zawieźć do ubojni która to robi usługowo.
Nie do końca tak. Żadna firma nie ubije twojej świnki jeśli nie będzie miała badań weterynaryjnych, paszportu i innych bezdetów. Jak za to wszystko zapłacisz to już jesteś na pograniczu opłacalności uboju tej świnki. zazwyczaj firma proponuje swoja świnkę lub pół (bo ona ma badania
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

paszport nie jest problemem, badanie jest robione w czasie uboju. Tyle że to kosztuje.
Oczywiście to wszystko da się ominąć :P
W naszych sklepach pewnie ponad 50% mięsa pochodzi z zachodu, a nasze jedzie właśnie tam.
Jeszcze lepsze jaja są ze zbożem, nasze jedzie za granice a u nas sprowadza się z Ukrainy i Rosji GMO, pryskane środkami które u nas już dawno są niedozwolone.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Może nie w temacie, ale tak jestem .... przez producentów.

"Kiedyś wędliny produkowano według naturalnych metod i receptur, w małych masarniach, bez użycia chemicznych dodatków. Z 10 kg surowej szynki otrzymywano ok. 8 kg aromatycznej wędliny. Niestety, to już przeszłość. Do 2003 r. obowiązywały Polskie Normy, które utrzymały jakość wyrobów masarskich. Dziś natomiast, zgodnie z prawem unijnym, za jakość wyrobów odpowiadają konkretni wytwórcy, których nie obowiązują żadne standardy. W efekcie, w sporej części produkowanych wędlin znajduje się tylko 30-50 proc. mięsa, a reszta to dodatki białkowe i woda. Niektórzy producenci ze 100 kg mięsa wieprzowego potrafią „wyczarować” nawet 190 kg szynki. Takie produkty nazywane są wysokowydajnymi, a z prawdziwymi, naturalnymi wyrobami nie mają nic wspólnego."

SMACZNEGO xd
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Masz całkowitą rację, dlatego ja i moja rodzina wciąż hodujemy kurczaki na własny użytek, które rosną 6 miesięcy a nie dwa.
Czasami uda się jakiegoś tucznika ciachnąć i we własnym zakresie zrobić wędliny.
ty nie jadasz mięsa, a ja nabiału, to dopiero jest syf
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

mazmaciek pisze: a ja nabiału, to dopiero jest syf
a to czemu?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

podobno są producenci którzy do zrobienia jogurtu nie potrzebują mleka :D
są sery dojrzewające robione z tłuszczów roślinnych itp.
mam nietolerancje laktozy i mi nabiał nie bardzo służy
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

ok, na szczęście zwracam uwagę na skład. Zastanawiam sie za to jak to jest z tymi jajkami w szczególności takie po 8,99 za 30 sztuk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”