Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Protest przeciwko nowym przepisom tzw. piątce Kaczyńskiego.

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Protest przeciwko nowym przepisom tzw. piątce Kaczyńskiego.

Post autor: mazmaciek »

Jutro w Rzeszowie około godziny 11 ma się odbyć pikieta pod Urzędem Marszałkowskim.
Zapraszam wszystkich którzy cenią sobie władzę człowieka nad swoimi zwierzętami.
https://www.youtube.com/watch?v=W1jcpB-zEiI polecam 8 minutę programu.
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

5 kaczora zniszczy całą gospodarkę. Pracuje w branży rolniczej i już nie jest za ciekawie, bo ludzie coraz częściej zastanawiają się, czy warto trzymać dalej świnie, byki czy kury. Już hodowla jest na tyle kosztowna, że często wychodzi się na zero, lub dokłada do interesu. Obsługuje klienta który ma 3 tyś świń. Na ostatnim rzucie, dzięki sytuacji na rynku, musiał dołożyć 100 zł do każdej sztuki! To tak, jak byś cały miesiąc pracował, poszedł po wypłatę, a pracodawca Ci mowi- no słuchaj, super pracowałeś, ale musisz i tak mi jeszcze tysiaka dopłacić. Po wprowadzeniu piątki kaczora, hodowla przestanie mieć sens. Ja nie wiem, czy ludzie nie zdają sobie sprawy, skąd się bierze jedzenie na sklepowych półkach. Że mleko i mięso faktycznie bierze się magicznym sposobem gotowe z biedronki czy innego supermarketu...
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Niestety policja zablokowała drogi ( a mieli zrobić to rolnicy :) i nie wpuściła protestujących do centrum miasta.
Nie wiedziałem że miasto ma ograniczenie masy wjeżdżających tam pojazdów do 3,5 tony, jeździłem kiedyś tam ciągnikiem i nie było problemu.
Policja jawnie złamała prawo.
Przypuszczam że to dopiero początek
U mnie na wiosce w latach 90 było około 40-50 gospodarstw trzymających trzodę, zostało jedno, produkcję bydła mlecznego prowadzi jeszcze około 10 gospodarstw. W 2019 trzy durze gospodarstwa porzuciły produkcję mleka.
Jeszcze troszkę moi drodzy mieszkający w mieście będziecie jedli duńskie mięso faszerowane antybiotykami z dużych ferm i pili mleko UHT z trzy letnią datą do spożycia które z mlekiem niema nic wspólnego.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

PiątkaDlaZwierząt:
1⃣ Humanitarne traktowanie.
2⃣ Kontrola społeczna ochrony zwierząt.
3⃣ Precyzyjne prawo. Większa ochrona.
4⃣ Bezpieczne Schroniska.
5⃣ Koniec z łańcuchami.

Chyba sobie jaja robicie?
Nigdy kilku hektarowe poletka nie bedą konkurować z np. 500ha farmami.
Wolę żreć szczaw i mirabelki niż mięso od cwaniaków co chcą sie nachapać kosztem zwierząt. :P
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Drogi Duchu, w teorii to pięknie brzmi. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

1.Zakaz hodowli zwierząt futerkowych.
Po pierwsze: w wolnym kraju, na wolnym rynku, gdzie konstytucja zapewnia Ci prawo do swobody, a tu jedna ustawa niszczy rodzinne biznesy, gdzie ludzie się utrzymują na tym. Niczym za wujka Stalina, nie ważne co z tobą, ważne, że my sobie wymyśleliśmy i tak ma być. Po drugie, to jest biznes. A żeby biznes przynosił przychody, to musisz dbać o te zwierzęta, troszczyć się o nie, zapewniać im godne warunki. Jeśli tego nie zrobisz, zwierzęta będą biedne, brzydkie itp. A co za tym idzie, będą miały złej jakości futro, którego nie sprzedaż... Więc będziesz dbać o te zwierzęta... Bo to twój pieniądz.

2. Zakaz uboju rytualnego.
Tym niszczysz rynek wołowiny i drobiu. U nas wołowiny mało się je, a zakazując tego uboju nikt od nas nie kupi bydła, które około 80% idzie na eksport. Drób również około 40% to eksport z ubojem rytualnym. A to u nas tylko przeszkadza... Niby,, Lepiej rozwinięte'' kraje typu Niemcy, Francja itd nie mają z tym problemu.
A żeby było śmieszniej. Masz ochotę na czarnine z czasów dzieciństwa. Jedziesz do babci na wieś. Babcia bierze kaczkę, ubija ją, żeby zrobić ci ulubioną czarnine, a tu ktoś w krzakach nagrywa całą sytuację. I twoja babcia ma problemy, bo nie ma uprawnień, nie jest Żydówką i złamała zakaz uboju rytualnego... Bo to właśnie jest to.

3. Działam w branży rolniczej i uwierz mi, że czasy się zmieniły i gospodarstwa nie wyglądają już jak za komuny. Rolnicy dbają o zwierzęta, stwarzają im najlepsze możliwie warunki, bo im lepsze warunki dla zwierząt, tym lepsze wyniki, a co za tym idzie, lepsza kasa. Tak więc chuchają i dmuchają, aby im zwierzętom żyło się jak najlepiej. Jeździłem po różnych chlewach i oborach, i gdzie nie gdzie człowiek chciał by tak mieć w domu, jak tam było. Ściany w płytkach, legowiska itd.

4. I to mnie najbardziej rozśmieszyło. Udój krów to gwałt na nich, za które życiem płacą cielaki....
Proszę was. Jeśli nie wydoisz krowy na czas, to zrobisz jej ogromną krzywdę, bo wda się zapalenie wymienia i to jest ogromy ból dla niej. Cielaki też na tym nie cierpią, bo początkowo każdy dostaje mleko młaki, tak zwana siara.. Bo to jest dla nich najważniejsze mleko, które zapewnia im dobry start, a więc każdy o to zadba. I każdy zadba o tego cielaka, bo to znów kasa, więc nie pozwoli nikt sobie na złe traktowanie cielaka, bo to strata dla nich


Tak więc cała ta ustawa to jedna wielka ściema, wymysł ludzi, którzy nie mają całkowitego pojęcia o zwierzętach i rolnictwie.
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Pkt.1
Nie bedę sie wykłócał, trochę wiem o hodowli, w rodzinie mojej żony była ferma lisów, królików, itp.

Jak chcesz arty czy filmy z ferm zwierząt futerkowych to mam kilka np. o sielankowym życiu lisa od czasu odebrania matce do śmierci w klatce 60x50x90 cm, mogę wyslać na maila.
Te zapewnienia o dbaniu o zwierzęta futerkowe to można między bajki włożyć.
Cytat z jednego artykułu:
"cierpienie zwierząt jest po prostu warunkiem rentowności tego biznesu"

I wszystko jasne.
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

duch amazonski, Lepiej zamilcz i zajmij sie tym co potrafisz i na czym sie znasz
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

duszku a jak przygotowujesz zapasy szczawiu i mirabelek na zimę?? poza sezonem ciężko kupić :P
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

debrzyna pisze:duch amazonski, Lepiej zamilcz i zajmij sie tym co potrafisz i na czym sie znasz
Umiem czytać... oglądam... i na pewno mnie nie przestraszysz.
Prawda zabolała? Zawsze boli.

https://oko.press/lisy-otwarte-klatki-raport-raport/
Ostatnio zmieniony 21 paź 2020, 23:27 przez duch amazonski, łącznie zmieniany 1 raz.
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Co ogladasz KURWIZJE PISU
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Duszku u nas nie ma hodowli futerek, ani chowu na ubój rytualny, a jednak nasi rolnicy pojechali protestować. Nie zastanawiałeś się kiedyś skąd ci "źli" ludzie biorą zarcie dla tych wszystkich zwierzątek? Biorą od zwykłych małych rolników. To takie naczynie połączone. zamkniesz gdzieś braknie w innym miejscu. Nie daj sie robić w ciula osobom co o rolnictwie wiedzą to co przeczytają. Skąd gość który całe życie politykował i głaskał kota wie co dla wiejskich zwierząt najlepsze. Skoro nigdy w życiu obornika nie wyrzucił. Jabym szukał porblemu gdzie indziej. Nie chcieli się podzielić trzeba im doj...
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Nie oglądam Tv, nie chodzę na wybory, wiec zarzut nietrafiony.
Wyborczą czytam, jeżdżę na Woodstok i nie jem mięsa. :)

Ale ja nie piszę, ze całe rolnictwo i hodowla jest zła. Tylko są patologie tak jak w każdym zawodzie i potrzebne są zmiany oraz mechanizmy by móc to kontrolować.

Wiem, że prawo nigdy nie będzie idealne i skrojone pod każdego, ale lepsze nieidealne prawo niż bezprawie.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Po pierwszym zdaniu powinienem przestać z tobą rozmawiać. Jak nie chodzisz na wybory to stul gębę. Nie masz prawa sie wypowiadać nawet. Skoro nie jesteś na tyle odpowiedzialny żeby decydować co się dzieje w twoim kraju jak możesz. To jak możesz chwalić bądź psioczyć na prawo, które zostaje uchwalone bez jakiejkolwiek twojej ingerencji. Amen :całuski: :całuski:
szarlej
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 9:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Post autor: szarlej »

pawprz pisze: Skąd gość który całe życie politykował i głaskał kota wie co dla wiejskich zwierząt najlepsze. Skoro nigdy w życiu obornika nie wyrzucił.
No z pewnością najlepsza dla zwierząt wiejskich jest śmierć w męczarniach z powodu powolnego wykrwawienia się podczas uboju rytualnego przy zachowaniu pełnej świadomości całego procesu. Jestem pewien, że wszystkie wiejskie zwierzęta gdyby tylko mogły z pewnością protestowałyby razem z rolnikami przeciw tej ustawie. :D

Rozumiem problemy osób, które się z tego utrzymywały, uważam, że powinny być lepsze problemy osłonowe tak aby z dnia na dzień nikt nie obudził się bez środków do życia. Ale z drugiej strony osoby, które tym się zajmowały świadomie podejmowały to ryzyko. Akceptacja dla hodowli zwierząt futerkowych jak i uboju rytualnego jest od dawna w społeczeństwie znikoma i było oczywiste, że jakaś partia wcześniej czy później zrobi z tym porządek. Nie trzeba było być geniuszem aby przewidzieć- że to kiedyś nastąpi. Kto był mądry miał czas na przestawienie się na bardziej cywilizowaną formę rolnictwa.

Gdy dodamy do tego informacje o tym, że sam ubój rytualny bywał często wykorzystywany nie do zaspokajania potrzeb części wspólnot religijnych o barbarzyńskich upodobaniach odnośnie pozyskiwania pożywienia , ale do obniżania kosztów uboju wyłania się niezbyt różowy obraz tej branży. Nie neguję też, że są pewnie gdzieś hodowcy zwierząt futerkowych, które zapewniają im warunki lepsze niż w hotelu czterogwiazdkowym. Obstawiam jednak, że tacy zbyt długo na rynku się nie utrzymują - bo przegrywają z tymi, którzy tną koszta a obchodzi ich tylko jakość produktu jakim jest futro.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

... popieram protest rolinków w każdej sprawie. Nie mieszkam na księżycu i otwór w du*** posiadam. Twórcy pomysłu ustawy zapewne nic nie jedzą, są z marsa więc tego nie rozumieją i nie zrozumieją.
Najważniejsze aby na telewizje dać kasę i zasłonić ludziom ryje szmatami.

...jak tak dalej pójdzie to będziemy ryż sadzić i będziemy pracować za miskę ryżu.
duch amazonski pisze:Ale ja nie piszę, ze całe rolnictwo i hodowla jest zła. Tylko są patologie tak jak w każdym zawodzie i potrzebne są zmiany oraz mechanizmy by móc to kontrolować.
Te mechanizmy są ale siedzą na du*** biorą kasę i nic nie robią. A jak zadzwonisz i powiesz tu i tu jest łamane prawo, zwierzęta w katastrofalnych warunkach to usłyszysz : no ale nie mam zdjęć, konia tu nie było i nie mówił że mu źle w gównach po brzuch się stoi więc nie ma podstaw aby jechać i sprawdzać tego gospodarstwa.
Dawniej sanepid wpadał na sklep z nienacka w różnych porach dnia a gmina trzęsła porami aby sanepid sklepu nie zamknął .

WIELKIE TAK DLA ROLNIKÓW ZA TO CO ROBIĄ Bardzo się cieszę że wozicie słomę i obornik pod drzwi tych którzy prosili Was o poparcie a teraz Wam robią koło du** i nie tylko Wam ale i nam również bo skądś należy pozyskać żarełko za które trzeba będzie więcej zapłacić. Ciekawe kto na tym jeszcze przy okazji zarobi ....

[ Dodano: 2020-10-22, 18:52 ]
duch amazonski pisze:Nie oglądam Tv, nie chodzę na wybory, wiec zarzut nietrafiony.
To błąd, masz władzę w rękach i nie umiesz jej wykorzystać. Pooglądaj sobie obrady sejmu na YT to zobaczysz jak Konfederacja walczy o to abyś tej szmaty nie nosił na ryju. Bo dla mnie to jest paranoja.
Nie rozumiem dlaczego rząd nie słucha się strony medycznej tylko analityków...szczepionki przeciw czemu i na co he he he żałosne.
Oglądnijcie sobie do końca bo może warto posłuchać. Jest wiele źródeł i to samo stwierdzenie
https://www.youtube.com/watch?v=eQHpDXST8u0
Pozdrawiam Darek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”