Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

ZOO ZAMOŚĆ - totalna rekonstrukcja egzotarium

Reportaże co się dzieje w akwarystyce: prezentacje ogrodów zoologicznych i botanicznych, oceanariów, relacje ze spotkań, warsztatów, konferencji, informacje o targach, imprezach, konkursach organizowanych przez firmy komercyjne, inne fora i stowarzyszenia...

Moderator: Administracja

Hadwao
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2011, 1:11
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: za małe
Płeć:

Post autor: Hadwao »

Wiem gdzie pojadę jak tylko to ruszy ! A i Zamość jest piękny... A jaką ta mieli koło rynku czekoladę na gorąco. :glosuj:
Mówię co myślę - myślę co chcę - chcę tego, o czym właśnie mówię...
Awatar użytkownika
st.ark
Posty: 57
Rejestracja: 08 sty 2011, 17:13
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l, 25l
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: st.ark »

Hadwao pisze:Wiem gdzie pojadę jak tylko to ruszy ! A i Zamość jest piękny
ha! ja zwyczajowo na weekend majowy odwiedzam Zwierzyniec, a stamtąd właściwie rzut beretem do Zamościa. Jednak kiedy ostatnio byliśmy w tamtejszym ZOO, to niestety 'bida aż piszczała'. Wygląda, że teraz przynajmniej pawilon z gadami/płazami/rybami będzie powodował opad szczęki ;D
A w Zamościu najładniejsze są kolorowe kamieniczki na rynku. Kilka lat temu na środku rynku stała taka drewniana piramida i z niej był ładny widok dookoła. Szkoda tylko, że taki mały ten rynek..
zdravim Vás!
st.ark

[moje 160l 'Malawi']
[Tysiącletnia wskazówka i... w 25l]
Hadwao
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2011, 1:11
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: za małe
Płeć:

Post autor: Hadwao »

A mnie na odwrót - rynek w Zamościu wydaje się duży, a kamieniczki są piękne - fakt. Co do ZOO to nigdy tam nie byłem :(
Mówię co myślę - myślę co chcę - chcę tego, o czym właśnie mówię...
Awatar użytkownika
mokek
Mecenas
Posty: 45
Rejestracja: 10 sty 2011, 22:04
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Mielec - Dębica
Akwarium: będzie
Płeć:

Post autor: mokek »

Teraz wszyscy wiemy w jak prosty sposób zrobić sobie tło strukturalne :mrgreen:

Świetna robota Zamościanie!!!!
Awatar użytkownika
LaJon
Posty: 390
Rejestracja: 22 paź 2010, 9:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l, 30l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: LaJon »

I udało się! W Niedziele odwiedziłem tą placówkę ;)
Jest pięknie wykonana :D po prostu wielki Szacun dla twórców :)
Warto przejechać te dziurawe kilometry i zobaczyć to na własne oczy :) Całe zoo jest dość poważnie rozkopane ze względu na modernizacje( dofinansowanie z unii) i po deszczu odradzam wycieczki, chyba że zaopatrzymy się w gumiaki :P
Budynek terrariów i akwariów jest połączony ze schronieniem dla parki lwów i tygrysa, wygląda to bosko :D (ps. od pogłaskania Dużego Kota, dzieli nas tylko grubość szyby :P )

Ekspozycja w tym budynku ma jeden wielki minus... zadaszenie wykonane jest z przeźroczystego materiału i jasnych płytek podłogowych... co za tym idzie: chcąc zlokalizować osobnika w terrarium, akwarium czy innym boksie musimy walczyć z b. wyraźnymi odbiciami na szybie... ;/ Zrobienie fajnego zdjęcia też wydaje sie być nie łatwą sprawą...
w niektórych boksach odbicia są tak silne, że stoi się jak przed lustrem, trzeba przylepić łeb jak glonojad do szyby, uszczelnić połączenie dłońmi i wtedy zacząć poszukiwania zwierzaków... ;/ Na szczęście kilka akwarium znajduje się w zaciemnionym miejscu(na półpiętrze) i tam foty komfort podziwiania ekspozycji jest fenomenalny :)

...Akwaria roślinne są długaśne, ładnie skomponowane, ale raczej różnorodności roślin nie ma... ma się wrażenie jakby w akwariach roślinnych były te same rośliny (spodziewałem się większej różnorodności). Rośliny im trochę marnieją. Zbiorniki właśnie przechodzą etap glonów: nitek i innych paskudów, ale na bieżąco są usuwane.
Jeszcze 2-3 akwaria stoi tylko zalane, czekając na obsadę, paletki i jeszcze jakieś...
(z tego z zauważyłem, filtracją wody zajmują się filtry Unimax 500 profesional )

Mimo walki z odbiciami w szybie, to całość ekspozycji wygląda fenomenalnie.

Na zwiedzanie terrariów i akwariów polecam dni mało słoneczne... chyba, że znacie dobry sposób na walkę z wnerwiającymi odbiciami :P

A propo, nie wnerwiać tygrsa, bo sie rzuca na szybe... :D heheh
PS. Tygrys jest cudowny! :D
Chodź! Pokażę Ci gdzie leżą smaczne liście...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia/ciekawe miejsca w Polsce i za granicą ”