Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium po kolejnym restarcie

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Hejka . Akwarium restartowałem w listopadzie 2021 , więc całkiem niedawno . Akwarium zawsze było u mnie w domu czyli od około 1980 roku miałem 5 lat . Ja zainteresowałem się nim na dobre dopiero w wieku 12lat to był 1987r. Było to ramowe akwarium spawane na starym zakładzie WSK Mielec.Oszklone na kicie ;) 60-70l . Przez ten cały czas przechodziłem różne etapy akwarystyki od gupiczków ,mieczyków, różnych pielęgnic, byłuy brzanki sumatrzańskie ,był roślinniak, neony , gurami, nawet paletki, pyszczaki , pielęgnice pawiookie a teraz roślinniak wrócił.
Moje akwarium dziś to 130/40/60wysokości ( 390L brutto) Podłoże jałowy żwirek rzeczny, CO2, 2x lampa HQI 150W
Z tym żwirkiem to myślę że to był błąd :( teraz muszę lać nawozy i co tydzień badać wodę . Tak jest jak najpierw robisz a potem myślisz . Woda była początkowo 100% kranówki. Dziś leję RO
Parametry wody;
pH 7 rano 6,5 wieczorem ( CO2)
GH 8
KH 3
NO2 0
NO3 10
PO4 1
K 20
Ca 45
Mg 9
Fe 0,4
Spróbuję coś wkleić ............
OOOOOO za duży plik :( :( :( musiał bym.... sam nie wiem co bym musiał ....
Nie znam się na przeróbkach zdięć .
A miało być kolorowo :(
Może poczytam jeszcze raz jak to zrobić i wtedy wkleję :)
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Obrazek
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Obrazek
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

:krzesłem: Kurcze masakra . Ciężko mi idzie to wgrywanie
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Obrazek
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Początkowo szafka wyglądała tak .Oooo właśnie ultramax 2000 . Miałem kiedyś sumpa ale był mały i głośny i wymieniłem na tego ultramaxa. Filtr trochę się zapowietrzał ale przestawiłem do dolnej szafki i teraz jest super cisza . Pewnie chodziło o dopływ wody , grawitacja itp. 8-) Obok widać elektrozawór z którym miałem trochę problemów . Grzał się . Wyczytałem gdzieś w internecie żeby podłączyćgo do małej żaróweczki szeregowo i tak zrobiłem . Zawór nie grzeje się i działa 8)
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: mazmaciek »

Ten wapień to chyba nie jest dobry pomysł
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Tak , macie rację :-) To był błąd w stylu , najpierw pomyśl potem zrób , nie odwrotnie . Dzięki za zwrócenie uwagi.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: mazmaciek »

Wapień strasznie zatwardziałego wodę, dziwne ze coś chce tam rosnąć. To się do Malawi nadaje albo do morszczaka
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Mazmaciek to nie tak do końca. Nie znam się na skałach ale to co jest w akwarium to taka skała z której ten znany wszystkim gryz produkują . Czy to jest czysty wapień ? Zakładając akwarium miałem na myśli gupiczki , mieczyki itp. Ale napatrzyłem się na wasze piękne baniaczki roślinniaki i koncepcja się zmieniła :komp: Przy następnym restarcie się poprawię . Obiecuję :pomocy: Robię co mogę żeby żeby coś tu rosło . Zobacz parametry wody. POZDRAWIAM
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

A i jescze jedna moja prośba. Komentując patrzcie na mnie bardziej jak na początkującego akwarystę :? Mimo mojego starzu w akwarystyce ..... jako akwarysta moja ewolucja zatrzymała się na pewnym poziomie i dosyć długo stałem w miajscu w tym temacie. Po prostu miałem akwarium ale niezbyt się nim interesowałem.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: mazmaciek »

Jak byś potrzebował roślin to ja zawsze służę pomocą o ile posiadam. Jesteś z Podkarpacia ?
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Tak Mielec . Dzięki za propozycje pomocy :) Też coś tam by się znalazło do oddania ale jestem krótko po przycince . Jak jeszcze podrosną to chętnie się podzielę . Aktualnie mam sporo małego heńka . Bardzo dobrze rośnie u mnie Ludwigia repens,Limnofilia aqatika , eleocharis ten najmniejszy , hygrophilia polysperma, mam tez trochę staurogynę,
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Hejka wszystkim. Akwarium ewoluowało :) dziś akwarium jest na ...Manado ... Tak ładnie i w dobrej cenie wyglądał ten zestawik manado + aqabasis. Kupiłem 25L+5 aqabasis x2. Powiem tak . Te 50L manado ,to płukanie to był niesamowity wysiłek, każda porcja płukana kilkanaście razy. Potem okazało się że ma dużo wapnia .Płukanie ciepłąwodą nie pomogło. Robiłem testy
( wszystkie testy były w pojemnikach 0,5L po 1/1 woda i manado , pomiar po 3 dniach i 5 dniach) Gh 15 ,Kh 2 ,Ca 105 ,Mg 6. Po przepłukaniu gorącą wodą Gh 8 Kh 1 . Dopiero gotowanie totalne 2x w durzej ilości wody w miarę pomogło. Kh 3 Gh 0. mam nadzieję ze reszta wapnia wupłucze sie przy podmiankach . ( Wszystkie płukania i gotowania robiłem podczas nieobecności małżonki :zły: ) Wywaliłe kamolce dokupiłem roślin i trzeci woreczek substratu podżwirowego Aqa Substrate ( miał być podżwirowy ) ale to chyba podłoże aktywne 5,4 L
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium po kolejnym restarcie

Post autor: Jedzosław »

Na ostatnim zdjęciu akwarium po dwóch tygodniach , jeszcze dojrzewa ale rośliny rosną . No3 tez rośnie :) . No2 zero. Glony też rosną :) Akwarium było wystartowane na dojrzałym filtrze i 100l starej wody .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”