Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Filtracja - wyłączanie filtra na noc - - ->

ograniczenie dozowania CO2 na noc

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

kali555 pisze:Ale w welonarium będe odłączał na noc.
Jeszcze większy błąd jak odłączanie w roślinnym.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

Przekonaliście mnie. W welonarium też będzie pracował 24 h. Przykręciłem tylko bąbelkowanie, żeby się tak nie niosły dźwięki po pokoju. Jakby na to popatrzeć z lepszej strony, to te bąbelkowania, to całkiem miły odgłos - kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

kali555 pisze:Przykręciłem tylko bąbelkowanie, żeby się tak nie niosły dźwięki po pokoju
Jeżeli to był ten problem z hałasem to zwykle się to robi tak, że się bąbelkowanie w ogóle wyrzuca, filtr montuje bliżej tafli aby ta się poruszała wypływającą wodą z filtra i jest cicho.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

zulix pisze: filtr montuje bliżej tafli aby ta się poruszała wypływającą wodą z filtra i jest cicho.
Dodam tylko że wtedy woda najlepiej sie natlenia własnie kiedy faluje powierzchnia wody a nie przy włączonych bąblach .
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

Problem z hałasem, to i bąbelki i wirnik, z tym że wirnik jest o wiele cichszy. Właśnie odłączyłem wężyki napowietrzające i podniosłem filtry bliżej tafli wody. Dzięki chłopaki za inf.:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”