Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czarne tło - ale na wewnętrzną stronę tylniej szyby

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Atio
Posty: 511
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:59
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 64L
Płeć:
Wiek: 46

Czarne tło - ale na wewnętrzną stronę tylniej szyby

Post autor: Atio »

Witam

Z racji powodzi - zdecydowałem się podciągnąć wodę oraz sciek do akwarium i w związku z tym zrobić komin na tylniej szybie z opcją stałej dolewki wody.

Na tylniej ścianie będzie doklejony komin i nie będę mógł zastosować tła na zewnętrznej stronie.

Czy macie jakieś pomysły co można dać na tło na tylnią szybę na stronę wenętrzną co by nie reagowało z wodą w akwarium (farba, jakaś folia) ? Czy ktoś z Was robił już coś takiego?
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

pomyśl może o jakimś mało inwazyjnym cienkim do 2 cm styropianie z porowatą strukturą w którym wypalając możesz zrobić pewne małe górki i cienie, może to ciekawie wyglądać i możesz na tym posadzić jakieś rośliny typu mchy, gałęzatkę z racji porowatości i półek które powstaną. A całość pokrywasz np żywicą szarą bądź czarną, która nie reaguję w ogóle z wodą. Ja taką żywicę wykorzystuje do malowania pokrywy od środka i do malowania pomieszczenia w którym będzie sump - by drewno nie puchło :)
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Hmm jak dla mnie - czarne plexi 2mm klejone na silikonie od wewnątrz :) sam tak mam w swoim akwarium - nawet glony bardzo łatwo od niego odchodzą :mrgreen:
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Atio
Posty: 511
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:59
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 64L
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Atio »

Łukaszu gdzie kupujesz tą plexe ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”