Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zniknęły krewetki

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

ok ale jakim cudem 4 dorosłe krewetki i z 15 małych poszło gdzieś bez śladu... przecież to nie ekipa co idzie razem na piwo 8-) tylko każda by gdzieś poszła w swoją strone a tu ani śladu po żadnej
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Pozjadały się ;)
Markiz

Post autor: Markiz »

Wiesz patrząc na twoje niedowierzania "no ale nie mogły wyjść" przypomniał mi się kawał o ruskim naukowcu....

Rosyjski naukowiec w latch 50 postanowił zbadać zachowanie muchy przy obrażeniach oderwania nóg.
Urwał pierwszą noge i krzyczy:
- Mucha idu!!!
no to mucha na 5 kończynkach zasuwa po biurku, co skrupulatnie odnotował "mucha po urwaniu jednego odnóża nadal się przemieszcza wykonując rozkaz przemieszczania się".
Oderwał 2gą nogę i wrzeszczy
- Mucha idu!!!
no mucha na 4 nogach dalej zasówa - co skrupulatnie znów w dzienniku odnotowuje, i tak mucha traci 3, 4 i 5 nogę.
W końcu naukowiec odrywa 6tą nogę i wrzeszczy:
- mucha idu!!!
Mucha nic - lezy kadłubek i się nie rusza, to ten znowu:
- Mucha idu!!!
Zero reakcji. Zaczyna ją popychać długopisem i drze się :
- No mucha idu no!!!
Mucha nic - więc kończy notę słowami "po oberwaniu 6 nogi mucha ogłuchła" :P
Cezar
Posty: 191
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:55
Imię: Cezary
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360 L
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Cezar »

może to krewetki lądowe są :) albo filtr je wciągnął i poszatkował, miałem tak kiedyś z danio, na moich oczach jeden wpadł do dziury z prądem i tylko krew i kawałek ryby wypadł tą samą drogą i tak przez około rok 5sztuk straciłem :P
340 L - Wchodzę z butami w tajniki roślinniaków.
Awatar użytkownika
muli9
Posty: 112
Rejestracja: 26 lip 2013, 6:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: muli9 »

Jak wejść do dziury z której wypływa woda pod ciśnieniem - w dodatku były by "wióry" - troche ich w końcu było ;)
Markiz

Post autor: Markiz »

Krewetki Ninjua :roll: bo już nie mogę :P
Awatar użytkownika
vvaldek
Mecenas
Posty: 283
Rejestracja: 02 kwie 2012, 14:24
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: vvaldek »

Myślę że to sprawa dla W-11 , będzie dobry temat do nakręcenie następnego odcinka ;)
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=26450

" Rób tak, żeby tobie było dobrze, bo innym nigdy nie dogodzisz "
anavrin79
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2022, 9:16
Imię: Marcin
Akwarium: 120 L

Re: Zniknęły krewetki

Post autor: anavrin79 »

Ja mam może nieduże doświadczenie akwarystyczne ale akurat ten temat już przerabiałem ...
Też mi nagle zniknęła całkiem spora kreweta :-) ok 7 cm ...
Ostatnio była widziana w pobliżu filtra ... co jest zupełnie standardowe u nich :-) ...

Parę razy zaglądałem do filtra ... i jej nie widziałem ale za trzecim razem akurat się ruszyła jak podniosłem pokrywę filtra :-) I znalazło się biedactwo :-)

Jak to zrobiła też nie wiem :-) musiała się wspiąć jakieś 7, 8 cm i przecisnąć przez małą ok 1 cm szparę + ta wspinaczka musiała być pod prąd wypływającej wody z filtra :-)

Jakoś dała radę :-)

Ze złych wiadomości jest taka, że nie ma bidulka prawej tej największej nogi :-( nie wiem jak to się stało ... czy trzciniak mógł ją zaatakować? w filtrze nie znalazłem ... to to odnóże z kolcem ... odrośnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”