Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak poprawnie przeprowdzić restart?

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Tam gdzie będziesz sadził rośliny tam powinna być ziemia.Puste fragmenty (plaża itp.) może się obyć bez ziemi. Stąd z tyłu akwarium chyba też trzeba dać ziemie - takie moje zdanie.
Po napełnieniu zbiornika wodą sugeruję odczekać dzień i wylać tyle wody ile się da. Napełnić ponownie. Zrobić tak 2-3 razy co ma na celu usunięcie nawozów zawartych w ziemi (patrz też artykuł o mineralizacji gleby).
Po wypłukaniu ziemi będzie mniejszy kłopot z glonami na początku działania akwarium.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Rośliny będą wszędzie, za tym korzeniem (długim) będą rośliny wysoko pienne min. duży henio, (jak ma ktoś z fotum tę roślinkę na zbyciu chętnie przyjme) A poza nim krzacory i trawnik z glosi (ją też chętnie przyjme)
A może być napełniona 1/3 i zlana bo łazienka jest na dole i nie uśmiecha mi się łażenie 27 razy z 10l wiadrem tam i spowrotem :roll: (akwa ma 95l) :P
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Dominiku, akwarystyka wymaga poświęceń. Lataj z wiaderkami, lataj. Mięśnie sobie wyrobisz. Mój restart trwa trzy bite dni. No ale ja pracuję codziennie 8 godzin i inne bajery. Przy ostatnim restarcie latałam po wodę do Biedronki, bo mi się źródlana zamarzyła. I dobrze! Przynajmniej kamienia nie muszę z szyb zeskrobywać. A korzyń u mnie pomimo moczenia, gotowania w solance ( nie wiem czy to dobrze?) i tak nie chciał zatonąć, więc został wyposażony w ogromną śrubę w tylnym niewidocznym miejscu i teraz mamy piękna rdzę i emisję żelaza do wody. Jednak szkód z tego tytułu nie obserwuję.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

-donio-, kup sobie od zulixa kanister 30L to na 3 razy oblecisz to akwarium :D Marcelina mogłaś w jakąś lepszą śrubę zainwestować :P
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

comatose pisze:-donio-, kup sobie od zulixa kanister 30L to na 3 razy oblecisz to akwarium :D
Niepełnoletni mogą nosić coś z 10 kg a nie 30 (lub 60). To nie Biedronka :rabbit:
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

On nie jest w pracy tylko domu, tam ludzi wykorzystują bardziej niż w biedronce :D
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Oj masz racje comantose... ;)
Mój restart trwa juz tydzień, czekam az mi jeszcze trochę kasy przybędzie to dokupie roślin i może amono, bo już zaówarzyłem niteczki na glosi :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”